Zweedse voetbalbond in rouw na aanslag in Brussel
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetbalbond heeft een dag na de aanslag in Brussel de twee Zweedse voetbalsupporters herdacht die maandagavond werden doodgeschoten. "Het Zweedse voetbal is in rouw", liet de bond weten op sociale media.
De dodelijke schietpartij vond maandag kort voor de EK-kwalificatiewedstrijd tussen België en Zweden plaats. Het duel werd in de rust bij een 1-1-stand gestaakt. De Zweedse voetbalbond spreekt van een tragedie. "Er zijn ons twee mensen ontvallen die in Brussel op de been waren om iets te doen wat vanzelfsprekend zou moeten zijn: het Zweedse nationale team steunen. Onze gedachten gaan uit naar de familieleden van de slachtoffers", aldus de voetbalbond. "We zullen degenen die het slachtoffer werden van deze roekeloze aanval nooit vergeten."
Bij de aanslag, op zo'n 5 kilometer van het Koning Boudewijn Stadion in Brussel, raakte een derde persoon gewond. Volgens de autoriteiten is dit slachtoffer niet in levensgevaar. Dinsdag werd de vermoedelijke schutter, een 45-jarige Tunesiër, na een lange zoektocht doodgeschoten door de Belgische politie.
Fans
De Zweedse voetbalbond prees het gedrag van haar fans in het stadion. Supporters werden om veiligheidsredenen urenlang opgehouden in het stadion. "Onze gedachten gaan ook uit naar alle supporters in Brussel. We weten dat jullie bang en bezorgd waren. Maar jullie bleven kalm en volgden de instructies", aldus de Zweedse voetbalbond.
Gianni Infantino, voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA, liet dinsdag weten "geschokt" en "bedroefd" te zijn door de aanslag in Brussel. "Namens de FIFA en de voetbalgemeenschap betuig ik mijn diepste medeleven met de families en vrienden van de slachtoffers."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
3 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
3 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
7 uur geleden