Zweedse tafeltennisser stuurt Chinese topfavoriet naar huis
PARIJS (ANP) - De als eerste geplaatste tafeltennisser Wang Chuqin uit China is in de tweede ronde van het olympisch tafeltennistoernooi in het enkelspel verrassend uitgeschakeld. De leider van de wereldranglijst werd in zes games geklopt door Truls Moregard uit Zweden: 4-2 (12-10 11-7 5-11 7-11 11-9 11-6).
China kan daardoor voor het eerst sinds de Spelen van Athene in 2004 geen goud én zilver winnen in het enkelspel bij het tafeltennis. In Athene grepen de Chinezen naast het goud, dat toen naar de Zuid-Koreaan Ryu Seung-min ging. Op de vier Spelen daarna won China steeds goud en zilver bij de mannen en vrouwen. Bij de Spelen in Beijing in 2008 mocht China nog met drie tafeltennissers meedoen en won het bij zowel de mannen als de vrouwen alle medailles in het enkelspel.
Wang had een dag eerder met Sun Yingsha goud gepakt in het gemengd dubbel door het Noord-Koreaanse koppel in de finale te verslaan. Tijdens de huldiging van die wedstrijd raakte het batje van de Chinees door toedoen van een fotograaf beschadigd, waardoor hij een dag later zijn reservebatje moest gebruiken.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
20 minuten geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
1 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers treffen dinsdag in de kwartfinale van de gemengde aflossing op de Olympische Spelen gastland Italië. Polen en Hongarije zijn de andere twee landen die in de eerste kwartfinale zijn ingedeeld, blijkt uit het vrijgegeven schema.
7 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
14 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
20 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
22 uur geleden