Zweedse skiester Hector klopt Shiffrin in Courchevel
COURCHEVEL (ANP) - De Zweedse skiester Sara Hector heeft in het Franse Courchevel een reuzenslalom om de wereldbeker gewonnen. Dat deed ze een dag nadat ze op hetzelfde onderdeel was afgetroefd door de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, de leider in de stand om de algemene wereldbeker. Voor de 29-jarige Hector was het pas haar tweede overwinning ooit.
Hector had over twee runs een marge van 35 honderdsten op Shiffrin. De Italiaanse Marta Bassino, het afgelopen seizoen winnaar van de wereldbeker op het technische onderdeel, werd derde. De tweede reuzenslalom in Courchevel kwam in de plaats van de eerder afgelaste wedstrijd in het Amerikaanse Killington.
De Nederlandse Adriana Jelinkova, reeds geplaatst voor de Winterspelen van Beijing, eindigde in het achterveld. Met de 45e tijd in de eerste run kwam ze net als dinsdag niet in aanmerking voor een tweede optreden.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy is uitstekend begonnen aan zijn jacht op titelprolongatie op de Masters. De 36-jarige Noord-Ier deelt na een eerste ronde van 67 slagen (5 onder par) de leiding met de Amerikaan Sam Burns.
11 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
10 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
14 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
15 uur geleden