Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse regering steunt komst Winterspelen naar Stockholm in 2030

Zweedse regering steunt komst Winterspelen naar Stockholm in 2030

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Zweden kan serieus werk maken van het binnenhalen van de Olympische Winterspelen van 2030. De regering van het land heeft zijn steun toegezegd aan de kandidatuur. Belangrijke voorwaarde is dat vooral van bestaande locaties gebruik zal worden gemaakt.

"Dit is een verheugende en belangrijke aankondiging", zei voorzitter Hans von Uthmann van het Zweedse olympisch comité. "We kunnen nu doorgaan met onze kandidatuur en als natie zijn we beter voorbereid dan ooit tevoren."

Stockholm en omgeving dienen als centrum van de Spelen, maar ook in Åre, Östersund en Falun zijn wedstrijden voorzien. Minister van Sport Jakob Forssmed zei dat Zweden nu een definitieve bid gaat voorbereiden.

Thialf

Concurrenten voor het houden van de Winterspelen in 2030 zijn onder meer Frankrijk en Zwitserland. In het Zwitserse bid zal mogelijk ijsstadion Thialf in Heerenveen worden voorgesteld als locatie voor de schaatswedstrijden.

Het IOC neemt volgend jaar een besluit over de gastheer van de Winterspelen van 2030. De eerstkomende editie van 2026 wordt gehouden in Italië (Milaan en Cortina d'Ampezzo).

Stockholm organiseerde in 1912 de Zomerspelen.

Meer uit Sport

Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

52 minuten geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

1 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

1 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

1 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

1 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

3 uur geleden
Keniaan Sawe wint marathon in wereldrecord van onder de 2 uur

LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft als eerste de marathon afgelegd binnen twee uur. De Keniaanse atleet kwam in Londen solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee ruim een minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.

4 uur geleden