Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse regering steunt komst Winterspelen naar Stockholm in 2030

Zweedse regering steunt komst Winterspelen naar Stockholm in 2030

STOCKHOLM (ANP/DPA) - Zweden kan serieus werk maken van het binnenhalen van de Olympische Winterspelen van 2030. De regering van het land heeft zijn steun toegezegd aan de kandidatuur. Belangrijke voorwaarde is dat vooral van bestaande locaties gebruik zal worden gemaakt.

"Dit is een verheugende en belangrijke aankondiging", zei voorzitter Hans von Uthmann van het Zweedse olympisch comité. "We kunnen nu doorgaan met onze kandidatuur en als natie zijn we beter voorbereid dan ooit tevoren."

Stockholm en omgeving dienen als centrum van de Spelen, maar ook in Åre, Östersund en Falun zijn wedstrijden voorzien. Minister van Sport Jakob Forssmed zei dat Zweden nu een definitieve bid gaat voorbereiden.

Thialf

Concurrenten voor het houden van de Winterspelen in 2030 zijn onder meer Frankrijk en Zwitserland. In het Zwitserse bid zal mogelijk ijsstadion Thialf in Heerenveen worden voorgesteld als locatie voor de schaatswedstrijden.

Het IOC neemt volgend jaar een besluit over de gastheer van de Winterspelen van 2030. De eerstkomende editie van 2026 wordt gehouden in Italië (Milaan en Cortina d'Ampezzo).

Stockholm organiseerde in 1912 de Zomerspelen.

Meer uit Sport

Djokovic op mastertoernooi van Parijs ten onder tegen Hijikata

PARIJS (ANP) - Novak Djokovic is in de tweede ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Parijs. De Servische tennisser ging woensdagavond in drie sets ten onder tegen de Australiër Rinky Hijikata: 6-2 3-6 3-6. Djokovic won het toernooi in de Franse hoofdstad zeven keer.

25 minuten geleden
Zverev verliest in Parijs als nummer 1 van Musetti

PARIJS (ANP) - Alexander Zverev zal als de nieuwe nummer 1 van de wereld het masterstoernooi van Parijs niet winnen. De Duitse tennisser verloor in de zestiende finale in twee sets van de Italiaan Lorenzo Musetti: 7-6 (5) 6-2.

3 uur geleden
Paul stopt met boksen als hij volgend gevecht verliest

LONDEN (ANP/RTR) - Jake Paul zet een punt achter zijn bokscarrière als hij op kerstavond verliest van Cédric Doumbé. Dat stelt de bekende Amerikaanse influencer en verloofde van schaatsster Jutta Leerdam in een video op sociale media. Daarin gaat hij in op het gevecht op 24 december in Dubai.

6 uur geleden
Advies dartslegende Taylor aan Littler: speel en wen aan publiek

BERLIJN (ANP/DPA) - Dartslegende Phil Taylor adviseert regerend wereldkampioen Luke Littler meer toernooien te spelen. Dat is volgens de 66-jarige Engelsman de beste remedie om aan negatieve reacties uit het publiek te wennen. "Ik weet dat het publiek hem op dit moment een beetje dwarszit, maar hoe meer je erover klaagt, hoe erger de mensen het voor je gaan maken en hoe meer ze gaan uitjouwen. Speel simpelweg meer toernooien en wen eraan", zei Taylor in het Duitse Sport Bild.

9 uur geleden
Formule 1-team Haas zet nieuwkomer Câmara al in GP Brazilië in

SÃO PAULO (ANP) - Formule 1-team Haas laat de Braziliaanse nieuweling Rafael Câmara komt weekendeinde al debuteren in de Grote Prijs van Brazilië. De Amerikaanse renstal maakte tevens bekend dat de Fransman Esteban Ocon dit jaar niet meer zal rijden.

21 uur geleden
Bokspartij Verhoeven bij titelgevecht in Cardiff gaat niet door

CARDIFF (ANP) - Rico Verhoeven zal niet in het voorprogramma optreden bij het boksgevecht tussen de Britse zwaargewichten Tyson Fury en Anthony Joshua. De jarenlange wereldkampioen in het kickboksen zou op 11 december in Cardiff tegen de Amerikaanse oud-wereldkampioen Deontay Wilder boksen, maar in de onderhandelingen kwam het niet tot een akkoord. Dat bevestigde Verhoevens manager.

22 uur geleden
Golfer Rahm bereid tot straf om terug te kunnen keren op PGA Tour

NEW YORK (ANP/RTR) - De Spaanse golfer Jon Rahm wil graag terugkeren op de Amerikaanse PGA Tour en is bereid om een straf te accepteren. De voormalig nummer 1 van de wereld hoopt dat hij dezelfde sanctie kan krijgen als de Amerikaan Brooks Koepka, die onder meer 5 miljoen dollar moest doneren aan een goed doel.

1 dag geleden