Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

NORRKÖPING (ANP/AFP) - In Zweden is donderdagavond de populaire rapper Gaboro doodgeschoten. Zijn nummers zijn miljoenen keren beluisterd op Spotify. Hij had volgens lokale media banden met het criminele milieu. De twintiger werd neergeschoten in een parkeergarage in Norrköping, een stad ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm.

De dader filmde de moord. In een video die online staat, is te zien dat een persoon meermaals met een handwapen op iemand schiet. De politie heeft nog niemand aangehouden.

Het is niet voor het eerst dat in de Zweedse rapwereld een artiest wordt vermoord. In juni werd een 26-jarige rapper genaamd C. Gambino in een parkeergarage in Göteborg doodgeschoten. Hij was een maand daarvoor uitgeroepen tot hiphopartiest van het jaar in Zweden. In 2021 werd in Stockholm de rapper Einar vermoord.

Meer uit Buitenland

Klein Engels dorp stemt voor onafhankelijkheid om asielcentrum

PIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.

9 minuten geleden
Rusland eert commandant van lichtkogelincident bij Denemarken

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.

34 minuten geleden
Rusland pleit voor verbod op wapens in de ruimte na erkenning VS

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.

58 minuten geleden
Meeste leiders EU-parlement roepen op tot samenwerking

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid in het Europees Parlement zegt te willen samenwerken om de plannen aangekondigd in de State of the Union van voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen, uit te voeren. Dat zeiden de leiders van de Europese Volkspartij (EVP), de sociaaldemocraten (S&D), Renew en de Groene Fractie in het debat na de speech. In de speech werden politieke plannen voor het aankomende jaar aangekondigd.

1 uur geleden
VS klagen vijf mensen aan voor Russische spionage

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf mensen aangeklaagd voor spionage, rekrutering en liquidaties in opdracht van de Russische inlichtingendiensten. Twee personen hebben de Russische nationaliteit, twee de Cubaanse en een de Venezolaanse.

1 uur geleden
Libanon wil veiligheidsakkoord met Israël na terugtrekking leger

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil een veiligheidsakkoord met Israël sluiten zodra dat land zich uit het zuiden heeft teruggetrokken. Dat zegt de Libanese president Joseph Aoun tegen persbureau AFP. Volgens hem is onderhandelen de enige optie om een eind te maken aan de vijandelijkheden. "Want het alternatief is oorlog, wat ons duur zou komen te staan."

2 uur geleden
Oud-president Kosovo Thaçi schuldig aan oorlogsmisdaden

DEN HAAG (ANP) - Het Kosovotribunaal in Den Haag heeft Hashim Thaçi schuldig bevonden aan oorlogsmisdaden in de jaren 90. Ook de drie medeverdachten werden daarvoor veroordeeld. Thaçi kreeg 25 jaar gevangenisstraf.

2 uur geleden