Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

NORRKÖPING (ANP/AFP) - In Zweden is donderdagavond de populaire rapper Gaboro doodgeschoten. Zijn nummers zijn miljoenen keren beluisterd op Spotify. Hij had volgens lokale media banden met het criminele milieu. De twintiger werd neergeschoten in een parkeergarage in Norrköping, een stad ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm.

De dader filmde de moord. In een video die online staat, is te zien dat een persoon meermaals met een handwapen op iemand schiet. De politie heeft nog niemand aangehouden.

Het is niet voor het eerst dat in de Zweedse rapwereld een artiest wordt vermoord. In juni werd een 26-jarige rapper genaamd C. Gambino in een parkeergarage in Göteborg doodgeschoten. Hij was een maand daarvoor uitgeroepen tot hiphopartiest van het jaar in Zweden. In 2021 werd in Stockholm de rapper Einar vermoord.

Meer uit Buitenland

Burnham over relatie met EU: alles is mogelijk, ook toetreding

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham zegt dat alle opties op tafel liggen bij zijn komende herziening van de Britse relatie met de Europese Unie. Een daarvan is dat het Verenigd Koninkrijk opnieuw toetreedt tot het landenblok, waar het land begin 2020 uit vertrok.

2 minuten geleden
Iran ontvangt antwoord VS op voorstel heropenen Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.

36 minuten geleden
Iran hangt tweetal op voor deelname antiregeringsdemonstraties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.

1 uur geleden
Netanyahu klaagt media aan om bericht over waarschuwing 7 oktober

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.

7 uur geleden
Hegseth wil nog minder topofficieren in top krijgsmacht VS

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.

9 uur geleden
Hooggerechtshof staat uitzetting migranten naar derde landen toe

WASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump kan vooralsnog migranten blijven uitzetten naar andere landen dan hun land van herkomst. Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft daartoe de uitspraak van een lagere rechtbank opgeschort, die de uitzettingen onwettig had genoemd.

11 uur geleden
Meer dan vierhonderd arrestaties bij schoolprotesten Frankrijk

PARIJS (ANP) - Bij demonstraties op scholen in Frankrijk zijn zeker 440 arrestaties verricht, meldt het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eerder op dinsdag stond dat aantal nog op circa veertig. Veel van de arrestanten zijn minderjarig. Het ministerie schat het aantal demonstranten op meer dan 200.000 mensen.

12 uur geleden