Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

Zweedse rapper doodgeschoten, dader filmt de moord

NORRKÖPING (ANP/AFP) - In Zweden is donderdagavond de populaire rapper Gaboro doodgeschoten. Zijn nummers zijn miljoenen keren beluisterd op Spotify. Hij had volgens lokale media banden met het criminele milieu. De twintiger werd neergeschoten in een parkeergarage in Norrköping, een stad ten zuidwesten van hoofdstad Stockholm.

De dader filmde de moord. In een video die online staat, is te zien dat een persoon meermaals met een handwapen op iemand schiet. De politie heeft nog niemand aangehouden.

Het is niet voor het eerst dat in de Zweedse rapwereld een artiest wordt vermoord. In juni werd een 26-jarige rapper genaamd C. Gambino in een parkeergarage in Göteborg doodgeschoten. Hij was een maand daarvoor uitgeroepen tot hiphopartiest van het jaar in Zweden. In 2021 werd in Stockholm de rapper Einar vermoord.

Meer uit Buitenland

Paus Leo 'herstelt volgens verwachting', meldt Vaticaan

ROME (ANP/RTR) - Het herstel van paus Leo XIV na zijn longoperatie verloopt volgens verwachting, laat het Vaticaan weten. Hij kan rondlopen in zijn ziekenhuiskamer en eet weer normaal. Leo werd dinsdag geopereerd aan zijn long, waarbij een knobbel werd verwijderd. Achteraf bleek het om een kwaadaardige tumor te gaan.

10 minuten geleden
Rutte ziet wel heil in Europese 'veiligheidsraad'

TALLINN (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte ziet wel wat in de plannen van de Europese Commissie om de EU militair weerbaarder te maken met bijvoorbeeld een Europese Veiligheidsraad en spoedoverleg voor bedreigde landen. "Ik denk dat het absoluut gaat werken", zei Rutte over de voorstellen die commissievoorzitter Ursula von der Leyen vorige maand in haar jaarlijkse grote beleidstoespraak deed.

14 minuten geleden
Oud-veiligheidschef Israël begint smaadzaak tegen Netanyahu

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische oud-veiligheidschef Ronen Bar begint een smaadzaak tegen premier Benjamin Netanyahu, melden Israëlische media. De zaak draait om beweringen dat Bar voor de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 op de hoogte was van de dreiging, maar besloot om Netanyahu niet in te lichten.

16 minuten geleden
Door projectiel geraakt containerschip gezonken bij Hormuz

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een containerschip is bij de Straat van Hormuz geraakt door een projectiel en gezonken. Door een ander incident nabij de zeestraat zou ook een bulkschip aan het zinken zijn. Dit melden maritieme veiligheidsbronnen aan persbureau Reuters.

49 minuten geleden
Arrestaties in Noorwegen om fraude met diensten voor NAVO-schepen

DEN HAAG (ANP) - In Noorwegen zijn vijf mensen opgepakt in het onderzoek naar grootschalige fraude met diensten voor NAVO-schepen, meldt EU-justitiedienst Eurojust. Het bedrijf dat die diensten had moeten leveren, zou meer dan 1 miljoen euro hebben verdiend door valse facturen te versturen.

1 uur geleden
Advocaten verdachte in Nord Stream-proces: mogelijk geen misdrijf

HAMBURG (ANP/AFP) - De advocaten van de Oekraïense verdachte van het opblazen van Nord Stream-pijpleidingen in 2022 stellen dat er mogelijk geen misdrijf heeft plaatsgevonden. Zij verklaarden op de eerste dag van het proces in Hamburg dat de leidingen een "Russisch wapen" waren en daarom mogelijk een legitiem doelwit.

1 uur geleden
Russell Brand volgens aanklager een seksueel roofdier

LONDEN (ANP/RTR) - In de misbruikzaak tegen de Britse acteur en komiek Russell Brand is hij door de aanklager in Londen een "seksueel roofdier" genoemd. De acteur wordt beschuldigd van vergrijpen tegen zes verschillende vrouwen.

3 uur geleden