Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis
ÖREBRO/STOCKHOLM (ANP) - De schietpartij bij een school in Örebro is "de ergste massaschietpartij in de geschiedenis van Zweden", stelt premier Ulf Kristersson. Hij zei tijdens een persconferentie dat het moeilijk was om te bevatten wat er is gebeurd. "Wat gewoon niet mag gebeuren, is nu toch gebeurd."
Dinsdagmiddag werden bij de school voor volwassenenonderwijs zo'n tien mensen doodgeschoten. Onder de doden is volgens de politie ook de waarschijnlijke dader. Een onbekend aantal mensen raakte gewond.
"Vandaag hebben we bruut en dodelijk geweld gezien tegen volkomen onschuldige mensen", aldus Kristersson. De premier sprak zijn medeleven uit met alle getroffenen en hun naasten.
Verschrikkelijke misdaad
De Zweedse koning Carl Gustaf heeft "met verdriet en ontsteltenis" kennisgenomen van de dodelijke schietpartij op een Zweedse school in Örebro. Hij noemt het in een korte verklaring "een verschrikkelijke misdaad".
De koning zegt mee te leven met de nabestaanden en wil ook zijn dank uitspreken aan de hulpdiensten. Carl Gustaf heeft grote waardering "voor de politie, hulpdiensten en medisch personeel die op deze donkere dag intensief hebben gewerkt om mensenlevens te redden en veilig te stellen".
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
13 uur geleden