Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis

Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis

ÖREBRO/STOCKHOLM (ANP) - De schietpartij bij een school in Örebro is "de ergste massaschietpartij in de geschiedenis van Zweden", stelt premier Ulf Kristersson. Hij zei tijdens een persconferentie dat het moeilijk was om te bevatten wat er is gebeurd. "Wat gewoon niet mag gebeuren, is nu toch gebeurd."

Dinsdagmiddag werden bij de school voor volwassenenonderwijs zo'n tien mensen doodgeschoten. Onder de doden is volgens de politie ook de waarschijnlijke dader. Een onbekend aantal mensen raakte gewond.

"Vandaag hebben we bruut en dodelijk geweld gezien tegen volkomen onschuldige mensen", aldus Kristersson. De premier sprak zijn medeleven uit met alle getroffenen en hun naasten.

Verschrikkelijke misdaad

De Zweedse koning Carl Gustaf heeft "met verdriet en ontsteltenis" kennisgenomen van de dodelijke schietpartij op een Zweedse school in Örebro. Hij noemt het in een korte verklaring "een verschrikkelijke misdaad".

De koning zegt mee te leven met de nabestaanden en wil ook zijn dank uitspreken aan de hulpdiensten. Carl Gustaf heeft grote waardering "voor de politie, hulpdiensten en medisch personeel die op deze donkere dag intensief hebben gewerkt om mensenlevens te redden en veilig te stellen".

Meer uit Buitenland

Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

3 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

3 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

4 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

6 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

7 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

8 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

9 uur geleden