Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis

Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis

ÖREBRO/STOCKHOLM (ANP) - De schietpartij bij een school in Örebro is "de ergste massaschietpartij in de geschiedenis van Zweden", stelt premier Ulf Kristersson. Hij zei tijdens een persconferentie dat het moeilijk was om te bevatten wat er is gebeurd. "Wat gewoon niet mag gebeuren, is nu toch gebeurd."

Dinsdagmiddag werden bij de school voor volwassenenonderwijs zo'n tien mensen doodgeschoten. Onder de doden is volgens de politie ook de waarschijnlijke dader. Een onbekend aantal mensen raakte gewond.

"Vandaag hebben we bruut en dodelijk geweld gezien tegen volkomen onschuldige mensen", aldus Kristersson. De premier sprak zijn medeleven uit met alle getroffenen en hun naasten.

Verschrikkelijke misdaad

De Zweedse koning Carl Gustaf heeft "met verdriet en ontsteltenis" kennisgenomen van de dodelijke schietpartij op een Zweedse school in Örebro. Hij noemt het in een korte verklaring "een verschrikkelijke misdaad".

De koning zegt mee te leven met de nabestaanden en wil ook zijn dank uitspreken aan de hulpdiensten. Carl Gustaf heeft grote waardering "voor de politie, hulpdiensten en medisch personeel die op deze donkere dag intensief hebben gewerkt om mensenlevens te redden en veilig te stellen".

Meer uit Buitenland

Netanyahu: Israël valt Beiroet aan als Hezbollah geweld voortzet

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft Donald Trump verteld dat Israël Beiroet alsnog zal aanvallen als Hezbollah zijn aanvallen tegen Israël niet staakt. Hij reageert daarmee op de aankondiging van Trump dat Israël geen troepen stuurt naar de Libanese hoofdstad en dat Hezbollah de aanvallen op Israël staakt.

58 minuten geleden
EU eens over terugkeerregeling, waaronder 'terugkeerhubs'

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement, de EU-lidstaten en de Europese Commissie zijn het eens geworden over de terugkeerregeling voor afgewezen asielzoekers. Eerder werden de drie EU-instituten het niet eens over wanneer de regeling precies van kracht zou zijn. Ze hebben nu een voorlopig akkoord voor een compromis hierover.

1 uur geleden
Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

3 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

4 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

4 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

5 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

5 uur geleden