Zweedse premier: ergste massaschietpartij in Zweedse geschiedenis
ÖREBRO/STOCKHOLM (ANP) - De schietpartij bij een school in Örebro is "de ergste massaschietpartij in de geschiedenis van Zweden", stelt premier Ulf Kristersson. Hij zei tijdens een persconferentie dat het moeilijk was om te bevatten wat er is gebeurd. "Wat gewoon niet mag gebeuren, is nu toch gebeurd."
Dinsdagmiddag werden bij de school voor volwassenenonderwijs zo'n tien mensen doodgeschoten. Onder de doden is volgens de politie ook de waarschijnlijke dader. Een onbekend aantal mensen raakte gewond.
"Vandaag hebben we bruut en dodelijk geweld gezien tegen volkomen onschuldige mensen", aldus Kristersson. De premier sprak zijn medeleven uit met alle getroffenen en hun naasten.
Verschrikkelijke misdaad
De Zweedse koning Carl Gustaf heeft "met verdriet en ontsteltenis" kennisgenomen van de dodelijke schietpartij op een Zweedse school in Örebro. Hij noemt het in een korte verklaring "een verschrikkelijke misdaad".
De koning zegt mee te leven met de nabestaanden en wil ook zijn dank uitspreken aan de hulpdiensten. Carl Gustaf heeft grote waardering "voor de politie, hulpdiensten en medisch personeel die op deze donkere dag intensief hebben gewerkt om mensenlevens te redden en veilig te stellen".
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.
38 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.
1 uur geledenDAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky hebben in Davos gesproken over een einde van de oorlog in Oekraïne. Trump zei voor het gesprek dat hij vindt dat de strijdende partijen, Oekraïne en Rusland, elkaar naderen en zijn vredesinspanningen vooruitgang boeken.
2 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
3 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
3 uur geleden