Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

ÖREBRO (ANP) - Een van de gewonden na de schietpartij bij een Zweedse school is vermoedelijk de dader, meldt de politie. Volgens de autoriteiten zijn vijf gewonden naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is ernstig gewond.

De politie spreekt nog van een lopende operatie en kon nog niet zeggen of er doden waren gevallen. Zweedse media zoals Aftonblade en TV4 Nyheter meldden eerder dat er meerdere doden zouden zijn. De publieke omroep SVT heeft het naast meerdere doden inmiddels ook over vijftien gewonden.

Expressen berichtte dat de schutter zichzelf zou hebben neergeschoten. Ook Aftonbladet meldt dat de vermoedelijke dader dood is.

Onduidelijk motief

Het is nog onduidelijk wat het motief is en er wordt niet uitgesloten dat er meerdere daders zijn. Het schoolgebouw wordt nog doorzocht en ook een aantal andere scholen zijn afgesloten tijdens het onderzoek.

Vier van de gewonden zouden zijn geopereerd. Het is niet bekend of het leerlingen zijn van de school waar de schietpartij plaatsvond. De verdachte is volgens de politie een man. De autoriteiten konden nog niet zeggen wat het motief voor de schietpartij kan zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Khamenei: koerswijziging van VS verwachten is ernstige vergissing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De hoogste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, heeft gezegd dat iedereen die een koerswijziging in het beleid van de Verenigde Staten verwacht zich ernstig vergist. Dit zei hij nadat de eerste uitslagen van de midterms in de VS wijzen op een nederlaag voor de Republikeinse partij van president Donald Trump.

21 minuten geleden
Herzog noemt verkiezingsuitspraken tegen Arabieren 'racistisch'

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft uitspraken tegen Arabische burgers tijdens de verkiezingscampagne veroordeeld en "racistisch" genoemd. Premier Benjamin Netanyahu had meermaals Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

59 minuten geleden
Zelensky eert Melania Trump met onderscheiding

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Amerikaanse first lady Melania Trump een onderscheiding toegekend na haar bemiddeling tussen Oekraïne en Rusland. Die inspanningen leidden tot een humanitair bestand vorige week in de bezette Oekraïense stad Olesjky.

1 uur geleden
Omar na verkiezingszege: Trump maakt ons niet monddood

SAINT PAUL (ANP) - De Democratische politica Ilhan Omar heeft haar kiezers bedankt voor haar verkiezingszege. Ze versloeg de Republikein John Nagel om namens de staat Minnesota lid te worden van het Huis van Afgevaardigden, ondanks een inval in haar woning tijdens de campagne. "We laten Trump ons niet het zwijgen opleggen", schrijft ze op X.

3 uur geleden
Kiescommissie Israël: integriteit verkiezingen niet aangetast

TEL AVIV (ANP/AFP) - De kiescommissie in Israël heeft geconcludeerd dat de integriteit van de parlementsverkiezingen van vorige week niet is aangetast. Premier Benjamin Netanyahu had Arabische partijen beschuldigd van verkiezingsfraude.

3 uur geleden
Musk erkent dat Republikeinen ondanks zijn inspanningen verloren

WASHINGTON (ANP) - Zakenman Elon Musk zegt dat zijn inspanningen om de Republikeinen te steunen niet hebben gewerkt. De partij heeft bij de verkiezingen een grote nederlaag geleden, ondanks de honderden miljoenen euro's steun die Musk aan de campagne heeft bijgedragen. "Ik geloof dat mijn verkiezingsbeïnvloedende ruimtelasers deze keer niet gewerkt hebben", schrijft hij sarcastisch op zijn socialemediaplatform X, met een schouderophalende emoji erbij.

4 uur geleden
Prognose: El-Sayed wint in Michigan, eerste moslim in Senaat

LANSING (ANP) - De progressieve Abdul El-Sayed wordt de eerste islamitische senator in Washington, voorspelt Decision Desk HQ, een organisatie die verkiezingsuitslagen verzamelt. El-Sayed is de Democratische kandidaat in de staat Michigan en wordt gesteund door andere linkse Congresleden zoals Bernie Sanders en Alexandria Ocasio-Cortez.

5 uur geleden