Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

ÖREBRO (ANP) - Een van de gewonden na de schietpartij bij een Zweedse school is vermoedelijk de dader, meldt de politie. Volgens de autoriteiten zijn vijf gewonden naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is ernstig gewond.

De politie spreekt nog van een lopende operatie en kon nog niet zeggen of er doden waren gevallen. Zweedse media zoals Aftonblade en TV4 Nyheter meldden eerder dat er meerdere doden zouden zijn. De publieke omroep SVT heeft het naast meerdere doden inmiddels ook over vijftien gewonden.

Expressen berichtte dat de schutter zichzelf zou hebben neergeschoten. Ook Aftonbladet meldt dat de vermoedelijke dader dood is.

Onduidelijk motief

Het is nog onduidelijk wat het motief is en er wordt niet uitgesloten dat er meerdere daders zijn. Het schoolgebouw wordt nog doorzocht en ook een aantal andere scholen zijn afgesloten tijdens het onderzoek.

Vier van de gewonden zouden zijn geopereerd. Het is niet bekend of het leerlingen zijn van de school waar de schietpartij plaatsvond. De verdachte is volgens de politie een man. De autoriteiten konden nog niet zeggen wat het motief voor de schietpartij kan zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

1 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

4 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

4 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

4 uur geleden
Trump wil blokkade Iraanse kust handhaven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.

5 uur geleden
Trump blij met aankondiging Iran over openen Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.

5 uur geleden
Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

5 uur geleden