Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is
ÖREBRO (ANP) - Een van de gewonden na de schietpartij bij een Zweedse school is vermoedelijk de dader, meldt de politie. Volgens de autoriteiten zijn vijf gewonden naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is ernstig gewond.
De politie spreekt nog van een lopende operatie en kon nog niet zeggen of er doden waren gevallen. Zweedse media zoals Aftonblade en TV4 Nyheter meldden eerder dat er meerdere doden zouden zijn. De publieke omroep SVT heeft het naast meerdere doden inmiddels ook over vijftien gewonden.
Expressen berichtte dat de schutter zichzelf zou hebben neergeschoten. Ook Aftonbladet meldt dat de vermoedelijke dader dood is.
Onduidelijk motief
Het is nog onduidelijk wat het motief is en er wordt niet uitgesloten dat er meerdere daders zijn. Het schoolgebouw wordt nog doorzocht en ook een aantal andere scholen zijn afgesloten tijdens het onderzoek.
Vier van de gewonden zouden zijn geopereerd. Het is niet bekend of het leerlingen zijn van de school waar de schietpartij plaatsvond. De verdachte is volgens de politie een man. De autoriteiten konden nog niet zeggen wat het motief voor de schietpartij kan zijn geweest.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwijt Rusland de aanvallen op zijn land te hebben opgevoerd nadat Amerikaanse sancties waren versoepeld. Hij schreef op X dat Oekraïne de afgelopen anderhalve dag aan de lopende band is aangevallen. "De drones bleven in golven komen, en er was geen enkel uur dat onze lucht er vrij van was."
2 minuten geledenBORISOGLEBSK (ANP/RTR) - De Oekraïense marine zegt zes Russische gevechtsvliegtuigen te hebben vernietigd bij een aanval op een vliegveld. Het zou gaan om bommenwerpers van het type Soechoj Soe-34M, die gebruikt zouden worden om Oekraïne te bombarderen.
42 minuten geledenDANDONG (ANP/RTR/AFP) - China en Noord-Korea hebben na jaren vertraging feestelijk een grote brug tussen de landen geopend. Trucks met vlaggen van de buurlanden reden over de verbinding over de rivier Yalu en toeschouwers in de Chinese grensstad Dandong maakten selfies.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten roept alle EU-regeringsleiders op meer te doen om Oekraïne te ondersteunen. Het moet gaan om onder meer financiële en militaire steun. Veel Europese landen blijven achter in hun hulp aan Oekraïne, zei Jetten voor het begin van de EU-top. "Laten we dus een tandje bijzetten." Ook de Amerikanen moeten Oekraïne meer steunen, vindt de premier.
2 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw voorgesteld dat Europese landen miljarden euro's aan bevroren tegoeden van de Russische centrale bank afstaan. De VS zouden die willen gaan beheren om zo de onderhandelingen met Rusland over een einde aan de oorlog op gang te brengen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Zeker 29 leerlingen zijn in Pakistan om het leven gekomen toen het dak van een school instortte. Ook een docente overleefde dat niet, berichten Pakistaanse media.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP/RTR/AFP) - Costa Rica heeft een eigen megagevangenis geopend. Die heet CACCO en moet ruimte bieden voor meer dan 5000 gevangenen. "Wie de wet breekt, moet daarvoor de prijs betalen", zei de rechtse president Laura Fernández in een grote gang met rijen cellen. Ze beloofde misdaad hard aan te pakken.
3 uur geleden