Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

Zweedse politie vermoedt dat schoolschutter een van gewonden is

ÖREBRO (ANP) - Een van de gewonden na de schietpartij bij een Zweedse school is vermoedelijk de dader, meldt de politie. Volgens de autoriteiten zijn vijf gewonden naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is ernstig gewond.

De politie spreekt nog van een lopende operatie en kon nog niet zeggen of er doden waren gevallen. Zweedse media zoals Aftonblade en TV4 Nyheter meldden eerder dat er meerdere doden zouden zijn. De publieke omroep SVT heeft het naast meerdere doden inmiddels ook over vijftien gewonden.

Expressen berichtte dat de schutter zichzelf zou hebben neergeschoten. Ook Aftonbladet meldt dat de vermoedelijke dader dood is.

Onduidelijk motief

Het is nog onduidelijk wat het motief is en er wordt niet uitgesloten dat er meerdere daders zijn. Het schoolgebouw wordt nog doorzocht en ook een aantal andere scholen zijn afgesloten tijdens het onderzoek.

Vier van de gewonden zouden zijn geopereerd. Het is niet bekend of het leerlingen zijn van de school waar de schietpartij plaatsvond. De verdachte is volgens de politie een man. De autoriteiten konden nog niet zeggen wat het motief voor de schietpartij kan zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse sancties voor Cubaanse bedrijven en Castro-familielid

HAVANA (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdag sancties opgelegd aan vijf Cubaanse bedrijven en een kleinzoon van voormalig president Raúl Castro. De Amerikaanse regering van Donald Trump wil zo de economische druk op het communistische eiland opvoeren.

13 minuten geleden
Zelensky verwacht Witkoff en Kushner binnen paar dagen in Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky verwacht de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner ergens in de komende dagen te ontmoeten in Kyiv. Zij kwamen nog niet eerder naar Oekraïne om daar te praten over het einde van de oorlog met Rusland.

34 minuten geleden
Ook Frankrijk had heetste zomer sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Frankrijk beleefde afgelopen maanden de heetste zomer sinds het begin van de metingen in 1900, meldt weerdienst Météo France. Het was dag en nacht gemiddeld 24 graden. De maximumtemperaturen lagen 4,8 graden hoger dan normaal in dit seizoen.

54 minuten geleden
Syrië begonnen met vernietigen overblijfselen chemische wapens

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - Syrië is begonnen met het vernietigen van de overblijfselen van een geheim chemisch wapenprogramma uit het Assad-tijdperk. Dat verklaarden een Syrische gezant en een VN-vertegenwoordiger donderdag bij de Veiligheidsraad.

1 uur geleden
Lichaam Mladić aangekomen in Servië

BELGRADO (ANP) - Het lichaam van de voor genocide veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić is aangekomen in Servië, meldden Servische media als TV RTS. Zijn kist was bedekt met de Servische vlag.

2 uur geleden
Honderden ziek na gratis schoollunch in Indonesië

REMBANG (ANP/AFP) - Honderden leerlingen in Indonesië zijn afgelopen week ziek geworden na het eten van een gratis schoollunch. In Rembang op Java waren dat minstens 725 leerlingen en 25 docenten. Het is de tweede keer in een week dat honderden zieken in verband worden gebracht met het maaltijdprogramma dat gefinancierd wordt door de overheid.

3 uur geleden
Man met wapen opgepakt op Brussels treinstation

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Op treinstation Brussel-Zuid is donderdagmiddag een man aangehouden die een wapen bij zich had. Volgens de Belgische autoriteiten zou het gaan om een "oorlogswapen". Belgische media melden dat het gaat om een geladen kalasjnikov, verstopt onder een stapel babykleertjes in een tas.

3 uur geleden