Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse politie bij huis van verdachte schietpartij

Zweedse politie bij huis van verdachte schietpartij

ÖREBRO (ANP) - De Zweedse politie doet onderzoek bij het huis van de man die vermoedelijk de dader is van een schietpartij op een school voor volwassenenonderwijs. Volgens de omroep SVT is de omgeving van de woning in Örebro, waar de schietpartij plaatsvond, afgezet. Meerdere Zweedse media, zoals Aftonbladet en Expressen, melden dat de verdachte dood is.

Het zou gaan om een man van ongeveer 35 jaar. Volgens Expressen heeft hij zichzelf doodgeschoten. Het motief is nog onduidelijk.

SVT schrijft dat er vijftien gewonden en meerdere doden zouden zijn. Volgens Aftonbladet zijn zes personen naar het ziekenhuis gebracht.

De Zweedse premier Ulf Kristersson spreekt op X van een "pijnlijke dag voor heel Zweden". Hij spreekt zijn medeleven uit aan alle getroffenen en hun naasten. "Mijn gedachten zijn ook bij allen voor wie een normale schooldag veranderde in een schok. Opgesloten zitten in een klaslokaal en vrezen voor je leven is een nachtmerrie die niemand zou moeten meemaken", aldus Kristersson.

Meer uit Buitenland

Australië begonnen met dag van rouw voor slachtoffers Bondi Beach

SYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.

5 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

5 uur geleden
Rutte: nog veel werk te doen voor akkoord over Groenland

DAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.

8 uur geleden
Rutte: NAVO-landen gaan samen poolgebied verdedigen

DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.

10 uur geleden
Groenland-deal in wording is voor altijd, zegt Trump

DAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is "voor altijd". "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.

10 uur geleden
Ingelaste EU-top gaat door, ook nu Trump afziet van heffingen

BRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.

11 uur geleden
Syrisch leger trekt groot gevangenenkamp Al-Hol binnen

HASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).

12 uur geleden