Zweedse oud-voetbalcoach Eriksson heeft ongeneeslijke kanker
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Oud-bondscoach van Engeland Sven-Göran Eriksson heeft ongeneeslijke kanker. De 75-jarige Zweed heeft maximaal nog een jaar te leven, zei hij in een interview met een Zweedse radiozender. Het gaat om alvleesklierkanker.
Eriksson maakte een jaar geleden al bekend dat hij zijn trainersloopbaan moest stoppen om gezondheidsredenen. Nu komt hij dus met het nieuws dat hij niet meer beter wordt.
De voormalig trainer was de eerste buitenlander ooit die het Engelse nationale team onder zijn hoede had. Dat was tussen 2001 en 2006. Verder was hij trainer van verschillende clubs, waaronder Benfica, Lazio Roma, Manchester City en AS Roma. In 1982 won hij met het Zweedse Göteborg verrassend de UEFA Cup. Ook was hij bondscoach van Mexico, Ivoorkust en de Filipijnen.
Als voetballer was Eriksson minder groot. Tussen 1966 en 1975 speelde hij voor meerdere Zweedse clubs.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Het Nederlands elftal begint de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League met een thuiswedstrijd tegen Duitsland. Dat maakte de UEFA vrijdag bekend. Het duel staat op 24 september op het programma. Oranje sluit op 16 november de groepsfase af met het uitduel in Duitsland. Servië en Griekenland zijn de andere landen in de poule.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax treedt toe tot de Club Competitions Committee van de UEFA. Dat maakte de Amsterdamse club bekend in een persbericht. De kandidatuur van Geelen (44) namens de European Football Clubs (EFC) is bekrachtigd door het uitvoerend comité van de Europese voetbalbond.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
22 uur geleden