Zweedse oud-voetbalcoach Eriksson heeft ongeneeslijke kanker
STOCKHOLM (ANP/DPA) - Oud-bondscoach van Engeland Sven-Göran Eriksson heeft ongeneeslijke kanker. De 75-jarige Zweed heeft maximaal nog een jaar te leven, zei hij in een interview met een Zweedse radiozender. Het gaat om alvleesklierkanker.
Eriksson maakte een jaar geleden al bekend dat hij zijn trainersloopbaan moest stoppen om gezondheidsredenen. Nu komt hij dus met het nieuws dat hij niet meer beter wordt.
De voormalig trainer was de eerste buitenlander ooit die het Engelse nationale team onder zijn hoede had. Dat was tussen 2001 en 2006. Verder was hij trainer van verschillende clubs, waaronder Benfica, Lazio Roma, Manchester City en AS Roma. In 1982 won hij met het Zweedse Göteborg verrassend de UEFA Cup. Ook was hij bondscoach van Mexico, Ivoorkust en de Filipijnen.
Als voetballer was Eriksson minder groot. Tussen 1966 en 1975 speelde hij voor meerdere Zweedse clubs.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
1 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
19 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
22 uur geleden