Zweedse koranverbrander krijgt vier maanden cel
MALMÖ (ANP) - In Zweden heeft de rechts-extremistische politicus Rasmus Paludan vier maanden cel gekregen voor protesten waarbij hij korans verbrandde. Een rechtbank in Malmö veroordeelde hem dinsdag voor het aanzetten tot haat tijdens twee protesten in 2022 waarbij hij moslims beledigde en het voor moslims heilige boek in brand stak.
Volgens de rechter is het toegestaan om in het openbaar kritiek te hebben op moslims en de koran. Maar in dit geval waren de uitspraken "uitsluitend bedoeld om moslims te belasteren en te kwetsen". Paludan heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Ook in 2023 hield Paludan een reeks koranverbrandingen. Aangenomen wordt dat die grotendeels aanleiding waren voor Turkije om toetreding van Zweden tot de NAVO te weigeren.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
12 uur geleden