Zweedse koranverbrander krijgt vier maanden cel
MALMÖ (ANP) - In Zweden heeft de rechts-extremistische politicus Rasmus Paludan vier maanden cel gekregen voor protesten waarbij hij korans verbrandde. Een rechtbank in Malmö veroordeelde hem dinsdag voor het aanzetten tot haat tijdens twee protesten in 2022 waarbij hij moslims beledigde en het voor moslims heilige boek in brand stak.
Volgens de rechter is het toegestaan om in het openbaar kritiek te hebben op moslims en de koran. Maar in dit geval waren de uitspraken "uitsluitend bedoeld om moslims te belasteren en te kwetsen". Paludan heeft aangegeven in beroep te gaan tegen de uitspraak.
Ook in 2023 hield Paludan een reeks koranverbrandingen. Aangenomen wordt dat die grotendeels aanleiding waren voor Turkije om toetreding van Zweden tot de NAVO te weigeren.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
3 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.
6 uur geledenHEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.
6 uur geleden