Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zweedse en Franse laboratoria bevestigen vergiftiging Navalni'

'Zweedse en Franse laboratoria bevestigen vergiftiging Navalni'

BERLIJN (ANP) - Naast Duitsland hebben ook Frankrijk en Zweden vastgesteld dat de Russische oppositieleider Aleksej Navalni is vergiftigd met een novitsjok-zenuwgif. Laboratoria in die twee landen hebben onafhankelijk van elkaar de testuitslag van Duitsland bevestigd, zegt woordvoerder Steffen Seibert van bondskanselier Angela Merkel.

"We herhalen de oproep aan Rusland om uitleg te geven over de gebeurtenissen. We staan in nauw contact met onze Europese bondgenoten over verdere stappen", aldus Seibert in een verklaring.

Duitsland heeft eerder ook zijn testresultaten overhandigd aan de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW). Daarvan wacht het nog op antwoord. De Duitse regering zei eerder op basis van de eigen testresultaten "ondubbelzinnig bewijs" te hebben dat Navalni is vergiftigd met novitsjok.

Onwel

De 44-jarige Navalni, een prominent criticus van de Russische president Vladimir Poetin, ligt in een Duits ziekenhuis nadat hij op 20 augustus onwel was geworden op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou.

Rusland ontkent iets met de vergiftiging te maken te hebben en zegt eerst bewijs te willen zien.

Meer uit Buitenland

Thailand beschuldigt Cambodja van schending staakt-het-vuren

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.

47 minuten geleden
VS willen volgens Zelensky 15 jaar veiligheidsgaranties bieden

KYIV (ANP/RTR) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.

59 minuten geleden
Theater in bezet Marioepol heropend na verwoestend bombardement

MARIOEPOL (ANP/AFP) - De autoriteiten in het bezette Oekraïense Marioepol hebben een theater heropend dat in 2022 na een verwoestend bombardement symbool werd van de Russische omsingeling van de stad. Marioepol werd aan het begin van de Russische inval na een belegering van drie maanden ingenomen.

1 uur geleden
Toppoliticus in Moskou looft vooruitgang gesprekken Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
China waarschuwt na begin oefeningen Taiwan niet te steunen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.

2 uur geleden
Hooggerechtshof Israël schort verbod militaire zender op

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.

2 uur geleden
China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.

6 uur geleden