Zweedse basketbalbond zet speler uit ploeg om contract in Rusland
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse basketbalbond heeft Jonas Jerebko uit de selectie gezet, omdat hij onlangs een contract tekende bij de Russische club CSKA Moskou. Volgens de bond gaat de 35-jarige Jerebko, die jarenlang in de NBA speelde, daarmee in tegen de duidelijke stellingname van Zweden en de internationale basketbalfederatie FIBA tegen Rusland.
Dat land werd onlangs vanwege de militaire inval in Rusland uitgesloten van vrijwel alle internationale sportevenementen. Russische clubs mogen ook niet buiten de eigen landsgrenzen spelen. Desondanks besloot Jerebko, die eerder al in Rusland speelde, recentelijk een contract te tekenen in Moskou.
Jerebko kreeg in een gesprek met de bond te horen dat hij daarom voorlopig niet meer welkom is bij de nationale ploeg. De routinier, die in de NBA speelde voor Detroit Pistons, Boston Celtics, Utah Jazz en Golden State Warriors, maakte deel uit van de ploeg die onlangs bij een interland nog protesteerde tegen de oorlog in Oekraïne. De Zweedse bond startte ook een inzamelingsactie voor de slachtoffers.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
47 minuten geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
17 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
23 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
23 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geleden