Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweedse basketbalbond zet speler uit ploeg om contract in Rusland

Zweedse basketbalbond zet speler uit ploeg om contract in Rusland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse basketbalbond heeft Jonas Jerebko uit de selectie gezet, omdat hij onlangs een contract tekende bij de Russische club CSKA Moskou. Volgens de bond gaat de 35-jarige Jerebko, die jarenlang in de NBA speelde, daarmee in tegen de duidelijke stellingname van Zweden en de internationale basketbalfederatie FIBA tegen Rusland.

Dat land werd onlangs vanwege de militaire inval in Rusland uitgesloten van vrijwel alle internationale sportevenementen. Russische clubs mogen ook niet buiten de eigen landsgrenzen spelen. Desondanks besloot Jerebko, die eerder al in Rusland speelde, recentelijk een contract te tekenen in Moskou.

Jerebko kreeg in een gesprek met de bond te horen dat hij daarom voorlopig niet meer welkom is bij de nationale ploeg. De routinier, die in de NBA speelde voor Detroit Pistons, Boston Celtics, Utah Jazz en Golden State Warriors, maakte deel uit van de ploeg die onlangs bij een interland nog protesteerde tegen de oorlog in Oekraïne. De Zweedse bond startte ook een inzamelingsactie voor de slachtoffers.

Meer uit Sport

Verstappen geeft ook in tweede training Abu Dhabi toe op Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Abu Dhabi evenals in de eerste training de tweede tijd gereden. Opnieuw was Lando Norris sneller. De Brit van McLaren reed ruim drie tienden (0,363 seconde) sneller rond op het Yas Marina Circuit. Oscar Piastri van McLaren kwam niet verder dan de elfde tijd.

1 uur geleden
Premier Tech nieuwe naamgever wielerploeg rond Van der Poel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Premier Tech voegt zich de komende jaren bij Alpecin als naamsponsor van de wielerploeg waarvoor onder anderen Mathieu van der Poel uitkomt. Het Canadese bedrijf vervangt Deceuninck, waardoor de ploeg Alpecin-Premier Tech gaat heten.

4 uur geleden
Verstappen in eerste training Abu Dhabi iets langzamer dan Norris

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen is goed begonnen aan de Grand Prix van Abu Dhabi, het laatste raceweekeinde van dit jaar in de Formule 1. De coureur van Red Bull reed in de eerste vrije training de tweede tijd (1.24,493). Hij was een fractie minder snel dan Lando Norris. De kampioenschapsleider van McLaren klokte 1.24,485 en was slechts 8 duizendsten sneller dan de Nederlander. De derde tijd op het Yas Marina Circuit was voor Charles Leclerc. De coureur van Ferrari gaf 16 duizendsten toe.

4 uur geleden
LeBron James voor het eerst in 19 jaar onder de 10 punten

TORONTO (ANP/AFP) - Basketbalvedette LeBron James heeft door een score van 8 punten tegen Toronto Raptors een bijna negentien jaar oude reeks zien eindigen. De 40-jarige speler van Los Angeles Lakers maakte sinds januari 2007 in 1297 duels steeds minstens 10 punten.

7 uur geleden
Hamilton kondigt personele ingrepen bij Ferrari aan

ABU DHABI (ANP) - Personele wijzigingen bij Ferrari zijn 'absoluut' nodig om een nieuw rampseizoen voor Lewis Hamilton te voorkomen. Dat vertelde de zevenvoudig wereldkampioen voorafgaand aan de Grote Prijs van Abu Dhabi.

8 uur geleden
Steenbergen pakt op EK kortebaan ook titel op 200 meter vrij

LUBLIN (ANP) - Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan de 200 meter vrije slag gewonnen. De 25-jarige Nederlandse zwemster dook in Lublin in Polen met 1.50,33 bijna twee seconden onder haar persoonlijke record. Eerder op donderdag had Steenbergen al goud gepakt op de 100 meter wisselslag. Beide keren betekende haar tijd ook een Europees record.

19 uur geleden
Steenbergen zwemt naar Europese titel op 100 meter wisselslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan overtuigend de titel gewonnen op de 100 meter wisselslag. De 25-jarige Nederlandse verbeterde in Lublin in Polen haar persoonlijke record ruim, tot 56,26 seconden. Die tijd betekende ook een Europees record.

21 uur geleden