Zweedse basketbalbond zet speler uit ploeg om contract in Rusland
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse basketbalbond heeft Jonas Jerebko uit de selectie gezet, omdat hij onlangs een contract tekende bij de Russische club CSKA Moskou. Volgens de bond gaat de 35-jarige Jerebko, die jarenlang in de NBA speelde, daarmee in tegen de duidelijke stellingname van Zweden en de internationale basketbalfederatie FIBA tegen Rusland.
Dat land werd onlangs vanwege de militaire inval in Rusland uitgesloten van vrijwel alle internationale sportevenementen. Russische clubs mogen ook niet buiten de eigen landsgrenzen spelen. Desondanks besloot Jerebko, die eerder al in Rusland speelde, recentelijk een contract te tekenen in Moskou.
Jerebko kreeg in een gesprek met de bond te horen dat hij daarom voorlopig niet meer welkom is bij de nationale ploeg. De routinier, die in de NBA speelde voor Detroit Pistons, Boston Celtics, Utah Jazz en Golden State Warriors, maakte deel uit van de ploeg die onlangs bij een interland nog protesteerde tegen de oorlog in Oekraïne. De Zweedse bond startte ook een inzamelingsactie voor de slachtoffers.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
2 uur geledenPALMA MALLORCA (ANP/RTR) - Remco Evenepoel is niet de enige kopman van Red Bull-BORA-hansgrohe in de Tour de France. De Belg deelt zijn beschermde status met de Duitser Florian Lipowitz.
4 uur geledenAIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.
7 uur geledenOBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.
7 uur geledenMEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.
8 uur geledenSANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.
12 uur geleden