Zweeds OM stopt onderzoek naar mogelijke verkrachting Mbappé
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse aanklagers hebben het onderzoek naar mogelijke verkrachting door voetballer Kylian Mbappé gestopt. Er is volgens het Openbaar Ministerie onvoldoende bewijs om het onderzoek voort te zetten. Het OM noemt de naam van Mbappé niet bij de bekendmaking van het nieuws via de website, maar de datum komt overeen met de eerdere berichtgeving over de aanvaller van Real Madrid.
Zweedse media meldden half oktober dat Mbappé tijdens een bezoek aan Stockholm betrokken zou zijn geraakt bij een verkrachtingszaak. Het OM meldde dat het incident had plaatsgevonden op 10 oktober in een hotel. Het vermeende slachtoffer zou medische hulp hebben gezocht.
Mbappé heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. "Ik heb ook geen dagvaarding ontvangen", zei hij zondag nog in een interview met het programma Clique van Canal+. "Ik maak me ook geen zorgen, want ik ben er niet bij betrokken. Ik zou ook gewoon gaan als ik wel word uitgenodigd. Laat het recht zijn werk doen. Ik was wel verrast. Het zijn dingen die gebeuren, maar ik ben onschuldig."
De 25-jarige Mbappé kreeg woensdagavond minder goed nieuws in een andere zaak waarin hij is verwikkeld. De Franse international wil nog 55 miljoen euro zien van zijn voormalige club Paris Saint-Germain, maar de organisatie achter de Franse voetbalcompetitie achtte de klacht niet-ontvankelijk. Daardoor dreigt een juridische strijd. PSG hoopt met Mbappé tot een schikking te komen.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Gastland Marokko gaat als groepswinnaar de knock-outfase in van de Afrika Cup. De ploeg van bondscoach Walid Regragui won in Rabat met 3-0 van Zambia en eindigde met 7 punten bovenaan in groep A.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist ook de laatste wedstrijd van Manchester United in dit kalenderjaar. Coach Ruben Amorim gaf op de website van de club aan dat de verdediger dinsdag ontbreekt in de thuiswedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
8 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
9 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
10 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
16 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
1 dag geleden