Zweeds OM stopt onderzoek naar mogelijke verkrachting Mbappé
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse aanklagers hebben het onderzoek naar mogelijke verkrachting door voetballer Kylian Mbappé gestopt. Er is volgens het Openbaar Ministerie onvoldoende bewijs om het onderzoek voort te zetten. Het OM noemt de naam van Mbappé niet bij de bekendmaking van het nieuws via de website, maar de datum komt overeen met de eerdere berichtgeving over de aanvaller van Real Madrid.
Zweedse media meldden half oktober dat Mbappé tijdens een bezoek aan Stockholm betrokken zou zijn geraakt bij een verkrachtingszaak. Het OM meldde dat het incident had plaatsgevonden op 10 oktober in een hotel. Het vermeende slachtoffer zou medische hulp hebben gezocht.
Mbappé heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. "Ik heb ook geen dagvaarding ontvangen", zei hij zondag nog in een interview met het programma Clique van Canal+. "Ik maak me ook geen zorgen, want ik ben er niet bij betrokken. Ik zou ook gewoon gaan als ik wel word uitgenodigd. Laat het recht zijn werk doen. Ik was wel verrast. Het zijn dingen die gebeuren, maar ik ben onschuldig."
De 25-jarige Mbappé kreeg woensdagavond minder goed nieuws in een andere zaak waarin hij is verwikkeld. De Franse international wil nog 55 miljoen euro zien van zijn voormalige club Paris Saint-Germain, maar de organisatie achter de Franse voetbalcompetitie achtte de klacht niet-ontvankelijk. Daardoor dreigt een juridische strijd. PSG hoopt met Mbappé tot een schikking te komen.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
9 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
9 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
12 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
17 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
18 uur geleden