Zweeds OM stopt onderzoek naar mogelijke verkrachting Mbappé
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse aanklagers hebben het onderzoek naar mogelijke verkrachting door voetballer Kylian Mbappé gestopt. Er is volgens het Openbaar Ministerie onvoldoende bewijs om het onderzoek voort te zetten. Het OM noemt de naam van Mbappé niet bij de bekendmaking van het nieuws via de website, maar de datum komt overeen met de eerdere berichtgeving over de aanvaller van Real Madrid.
Zweedse media meldden half oktober dat Mbappé tijdens een bezoek aan Stockholm betrokken zou zijn geraakt bij een verkrachtingszaak. Het OM meldde dat het incident had plaatsgevonden op 10 oktober in een hotel. Het vermeende slachtoffer zou medische hulp hebben gezocht.
Mbappé heeft zijn betrokkenheid altijd ontkend. "Ik heb ook geen dagvaarding ontvangen", zei hij zondag nog in een interview met het programma Clique van Canal+. "Ik maak me ook geen zorgen, want ik ben er niet bij betrokken. Ik zou ook gewoon gaan als ik wel word uitgenodigd. Laat het recht zijn werk doen. Ik was wel verrast. Het zijn dingen die gebeuren, maar ik ben onschuldig."
De 25-jarige Mbappé kreeg woensdagavond minder goed nieuws in een andere zaak waarin hij is verwikkeld. De Franse international wil nog 55 miljoen euro zien van zijn voormalige club Paris Saint-Germain, maar de organisatie achter de Franse voetbalcompetitie achtte de klacht niet-ontvankelijk. Daardoor dreigt een juridische strijd. PSG hoopt met Mbappé tot een schikking te komen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
4 uur geledenLUIK (ANP/Belga) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo hebben een oefenwedstrijd tegen Denemarken met 0-0 gelijkgespeeld. De wedstrijd tegen de Denen, die zich niet wisten te kwalificeren voor het WK, vond plaats in het Belgische Luik. De Congolezen bereiden zich in België voor op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong is vanaf nu de tweede aanvoerder van het Nederlands elftal. Dat werd woensdag duidelijk toen bondscoach Ronald Koeman in de oefenwedstrijd tegen Algerije aanvoerder Virgil van Dijk halverwege van het veld haalde.
4 uur geleden