Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse incassobedrijf Intrum, dat ook in Nederland actief is, heeft in de Verenigde Staten uitstel van betaling gevraagd. Via een zogeheten Chapter 11-procedure wil de onderneming bescherming tegen schuldeisers om een herstructureringsplan voor zijn schuldenberg van omgerekend zo'n 5 miljard euro door te voeren.
De aanvraag is vrijdag ingediend bij een rechtbank in Texas. De onderneming, met zo'n 10.000 werknemers in twintig landen, is een van de grootste spelers ter wereld voor het invorderen van schulden en biedt ook andere financiële diensten aan. Maar zelf kampt Intrum dus ook met grote schulden. Die zijn ontstaan doordat het bedrijf eerder veel leningen is aangegaan toen de rente erg laag was. Later is de rente omhooggegaan, waardoor al die leningen voor problemen dreigen te zorgen.
Er lopen al maanden gesprekken met schuldeisers. Daarbij is inmiddels een deal bereikt met een meerderheid van de schuldeisers, waarbij die schuldeisers 10 procent van de aandelen in het bedrijf krijgen. Intrum kondigde eerder al een reorganisatie aan, waarbij honderden banen zouden worden geschrapt.
Het bedrijf verwacht de reorganisatie in het eerste kwartaal van volgend jaar af te ronden. Nog niet alle geldschieters kunnen zich vinden in de gekozen oplossing. Er is ook nog een kleine groep obligatiehouders die zich tegen de deal verzet. Zij dringen aan op betere voorwaarden omdat ze door de deal voorlopig geen geld krijgen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
14 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
16 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
21 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden