Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS
STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse incassobedrijf Intrum, dat ook in Nederland actief is, heeft in de Verenigde Staten uitstel van betaling gevraagd. Via een zogeheten Chapter 11-procedure wil de onderneming bescherming tegen schuldeisers om een herstructureringsplan voor zijn schuldenberg van omgerekend zo'n 5 miljard euro door te voeren.
De aanvraag is vrijdag ingediend bij een rechtbank in Texas. De onderneming, met zo'n 10.000 werknemers in twintig landen, is een van de grootste spelers ter wereld voor het invorderen van schulden en biedt ook andere financiële diensten aan. Maar zelf kampt Intrum dus ook met grote schulden. Die zijn ontstaan doordat het bedrijf eerder veel leningen is aangegaan toen de rente erg laag was. Later is de rente omhooggegaan, waardoor al die leningen voor problemen dreigen te zorgen.
Er lopen al maanden gesprekken met schuldeisers. Daarbij is inmiddels een deal bereikt met een meerderheid van de schuldeisers, waarbij die schuldeisers 10 procent van de aandelen in het bedrijf krijgen. Intrum kondigde eerder al een reorganisatie aan, waarbij honderden banen zouden worden geschrapt.
Het bedrijf verwacht de reorganisatie in het eerste kwartaal van volgend jaar af te ronden. Nog niet alle geldschieters kunnen zich vinden in de gekozen oplossing. Er is ook nog een kleine groep obligatiehouders die zich tegen de deal verzet. Zij dringen aan op betere voorwaarden omdat ze door de deal voorlopig geen geld krijgen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.
34 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.
4 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.
22 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.
1 dag geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.
1 dag geleden