Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS

Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse incassobedrijf Intrum, dat ook in Nederland actief is, heeft in de Verenigde Staten uitstel van betaling gevraagd. Via een zogeheten Chapter 11-procedure wil de onderneming bescherming tegen schuldeisers om een herstructureringsplan voor zijn schuldenberg van omgerekend zo'n 5 miljard euro door te voeren.

De aanvraag is vrijdag ingediend bij een rechtbank in Texas. De onderneming, met zo'n 10.000 werknemers in twintig landen, is een van de grootste spelers ter wereld voor het invorderen van schulden en biedt ook andere financiële diensten aan. Maar zelf kampt Intrum dus ook met grote schulden. Die zijn ontstaan doordat het bedrijf eerder veel leningen is aangegaan toen de rente erg laag was. Later is de rente omhooggegaan, waardoor al die leningen voor problemen dreigen te zorgen.

Er lopen al maanden gesprekken met schuldeisers. Daarbij is inmiddels een deal bereikt met een meerderheid van de schuldeisers, waarbij die schuldeisers 10 procent van de aandelen in het bedrijf krijgen. Intrum kondigde eerder al een reorganisatie aan, waarbij honderden banen zouden worden geschrapt.

Het bedrijf verwacht de reorganisatie in het eerste kwartaal van volgend jaar af te ronden. Nog niet alle geldschieters kunnen zich vinden in de gekozen oplossing. Er is ook nog een kleine groep obligatiehouders die zich tegen de deal verzet. Zij dringen aan op betere voorwaarden omdat ze door de deal voorlopig geen geld krijgen.

Meer uit Financieel

Wall Street veert op na verliezen door AI-angst en handelsonrust

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geëindigd. Beleggers leken eerdere zorgen over de gevolgen van kunstmatige intelligentie en de handelsonrust van zich af te schudden. Maandag zakten de graadmeters op Wall Street hierdoor nog diep in het rood.

5 uur geleden
Rechter VS wijst zaak xAI tegen OpenAI over bedrijfsgeheimen af

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Een rechter in de Verenigde Staten heeft dinsdag een rechtszaak van Elon Musks startup xAI afgewezen. In de zaak werd rivaal OpenAI beschuldigd van het stelen van bedrijfsgeheimen.

6 uur geleden
Franse miljardair Arnault vergroot belang in luxeconcern LVMH

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse miljardair Bernard Arnault heeft zijn greep op luxeconcern LVMH verder verstevigd. De rijkste man van Europa en topman van het bedrijf achter merken als Louis Vuitton, Christian Dior, Hennessy en Tiffany & Co heeft zijn belang in LVMH verhoogd tot boven de 50 procent, is dinsdag bekendgemaakt.

8 uur geleden
Toename meldingen over Odido bij meldpunt voor identiteitsfraude

DEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen bij het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude (CMI) na het Odido-lek is in een week tijd ruim verdubbeld. Het meldpunt, waar mensen terechtkunnen die vermoeden slachtoffer te zijn van misbruik van gestolen identiteitsgegevens, heeft tot nu toe 590 meldingen binnengekregen over de telecomprovider. Een week geleden waren dat er nog 245.

9 uur geleden
AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

10 uur geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

11 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

11 uur geleden