Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS

Zweeds incassobureau Intrum vraagt uitstel van betaling aan in VS

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse incassobedrijf Intrum, dat ook in Nederland actief is, heeft in de Verenigde Staten uitstel van betaling gevraagd. Via een zogeheten Chapter 11-procedure wil de onderneming bescherming tegen schuldeisers om een herstructureringsplan voor zijn schuldenberg van omgerekend zo'n 5 miljard euro door te voeren.

De aanvraag is vrijdag ingediend bij een rechtbank in Texas. De onderneming, met zo'n 10.000 werknemers in twintig landen, is een van de grootste spelers ter wereld voor het invorderen van schulden en biedt ook andere financiƫle diensten aan. Maar zelf kampt Intrum dus ook met grote schulden. Die zijn ontstaan doordat het bedrijf eerder veel leningen is aangegaan toen de rente erg laag was. Later is de rente omhooggegaan, waardoor al die leningen voor problemen dreigen te zorgen.

Er lopen al maanden gesprekken met schuldeisers. Daarbij is inmiddels een deal bereikt met een meerderheid van de schuldeisers, waarbij die schuldeisers 10 procent van de aandelen in het bedrijf krijgen. Intrum kondigde eerder al een reorganisatie aan, waarbij honderden banen zouden worden geschrapt.

Het bedrijf verwacht de reorganisatie in het eerste kwartaal van volgend jaar af te ronden. Nog niet alle geldschieters kunnen zich vinden in de gekozen oplossing. Er is ook nog een kleine groep obligatiehouders die zich tegen de deal verzet. Zij dringen aan op betere voorwaarden omdat ze door de deal voorlopig geen geld krijgen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verwacht lagere groei bouwketens door Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.

4 uur geleden
Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.

5 uur geleden
Lufthansa schrapt 20.000 vluchten om brandstof te besparen

KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.

6 uur geleden
Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

8 uur geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

9 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

10 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

10 uur geleden