Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweed Van der Poel is Roest bij WK te snel af op 5000 meter

Zweed Van der Poel is Roest bij WK te snel af op 5000 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de WK afstanden in Thialf op de 5000 meter genoegen moeten nemen met zilver. De grote favoriet moest verrassend zijn meerdere erkennen in de Zweed Nils van der Poel. Roest finishte in de achtste rit in een tijd van 6.10,05, waarna de Scandinaviër met een persoonlijk record op 6.08,39 uitkwam. Dat was ruim voldoende voor WK-goud.

Achter de ontgoochelde Roest eindigde de Rus Sergei Trofimov als derde (6.13,02). Jorrit Bergsma reed de vijfde tijd (6.16,92) en Sven Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, kwam in de laatste rit na een kansloze race op de negentiende plaats uit (6.35,52).

Roest was dit seizoen tot aan de WK op de 5000 meter onverslaanbaar. Zowel nationaal als internationaal won hij alle races op deze afstand. Hij verbeterde zelfs twee keer het baanrecord in Thialf. Eerst reed de boerenzoon bij de WK-kwalificatie eind december 6.08,21 en nog geen maand later liet hij, mede dankzij de uitstekende omstandigheden zelfs 6.05,15 noteren. Dat wereldrecord op een laaglandbaan bleek door de hoge luchtdruk donderdag niet haalbaar, maar de tijd van Roest leek niettemin voldoende voor zijn eerste gouden WK-medaille op een individueel nummer.

Eerste grote triomf

Van der Poel bleek in de volgende rit echter tot een stunt in staat. De kleurrijke Zweed, die een Nederlandse grootvader heeft, reed lange tijd boven de tussentijden van Roest, maar sloeg in de slotronden hard toe. Voor Van der Poel was het zijn eerste grote triomf. Als liefhebber van duursporten maakte hij in de afgelopen twee jaar heel veel trainingskilometers. Al die zware arbeid betaalde zich op de eerste WK-dag vorstelijk uit.

Titelhouder Bloemen, die voor Canada uitkomt, meldde zich eerder deze week in Heerenveen af voor de 5000 meter. De olympisch kampioen op de 10.000 meter achtte zichzelf door een flinke trainingsachterstand niet in staat om het WK-podium te halen.

Meer uit Sport

Darter Van Veen verliest vierde Premier League-finale

MANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.

6 uur geleden
Hockeysters Den Bosch met uitblinker Matla naar halve finale EHL

DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.

9 uur geleden
Voormalig coach van Nadal nieuwe trainer van tennisster Swiatek

DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.

16 uur geleden
Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

21 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

21 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.

1 dag geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

1 dag geleden