Zweed Van der Poel is Roest bij WK te snel af op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de WK afstanden in Thialf op de 5000 meter genoegen moeten nemen met zilver. De grote favoriet moest verrassend zijn meerdere erkennen in de Zweed Nils van der Poel. Roest finishte in de achtste rit in een tijd van 6.10,05, waarna de Scandinaviër met een persoonlijk record op 6.08,39 uitkwam. Dat was ruim voldoende voor WK-goud.
Achter de ontgoochelde Roest eindigde de Rus Sergei Trofimov als derde (6.13,02). Jorrit Bergsma reed de vijfde tijd (6.16,92) en Sven Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, kwam in de laatste rit na een kansloze race op de negentiende plaats uit (6.35,52).
Roest was dit seizoen tot aan de WK op de 5000 meter onverslaanbaar. Zowel nationaal als internationaal won hij alle races op deze afstand. Hij verbeterde zelfs twee keer het baanrecord in Thialf. Eerst reed de boerenzoon bij de WK-kwalificatie eind december 6.08,21 en nog geen maand later liet hij, mede dankzij de uitstekende omstandigheden zelfs 6.05,15 noteren. Dat wereldrecord op een laaglandbaan bleek door de hoge luchtdruk donderdag niet haalbaar, maar de tijd van Roest leek niettemin voldoende voor zijn eerste gouden WK-medaille op een individueel nummer.
Eerste grote triomf
Van der Poel bleek in de volgende rit echter tot een stunt in staat. De kleurrijke Zweed, die een Nederlandse grootvader heeft, reed lange tijd boven de tussentijden van Roest, maar sloeg in de slotronden hard toe. Voor Van der Poel was het zijn eerste grote triomf. Als liefhebber van duursporten maakte hij in de afgelopen twee jaar heel veel trainingskilometers. Al die zware arbeid betaalde zich op de eerste WK-dag vorstelijk uit.
Titelhouder Bloemen, die voor Canada uitkomt, meldde zich eerder deze week in Heerenveen af voor de 5000 meter. De olympisch kampioen op de 10.000 meter achtte zichzelf door een flinke trainingsachterstand niet in staat om het WK-podium te halen.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
9 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
14 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
18 uur geleden