Zweed Van der Poel is Roest bij WK te snel af op 5000 meter
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Patrick Roest heeft bij de WK afstanden in Thialf op de 5000 meter genoegen moeten nemen met zilver. De grote favoriet moest verrassend zijn meerdere erkennen in de Zweed Nils van der Poel. Roest finishte in de achtste rit in een tijd van 6.10,05, waarna de Scandinaviër met een persoonlijk record op 6.08,39 uitkwam. Dat was ruim voldoende voor WK-goud.
Achter de ontgoochelde Roest eindigde de Rus Sergei Trofimov als derde (6.13,02). Jorrit Bergsma reed de vijfde tijd (6.16,92) en Sven Kramer, drievoudig olympisch kampioen op de 5000 meter, kwam in de laatste rit na een kansloze race op de negentiende plaats uit (6.35,52).
Roest was dit seizoen tot aan de WK op de 5000 meter onverslaanbaar. Zowel nationaal als internationaal won hij alle races op deze afstand. Hij verbeterde zelfs twee keer het baanrecord in Thialf. Eerst reed de boerenzoon bij de WK-kwalificatie eind december 6.08,21 en nog geen maand later liet hij, mede dankzij de uitstekende omstandigheden zelfs 6.05,15 noteren. Dat wereldrecord op een laaglandbaan bleek door de hoge luchtdruk donderdag niet haalbaar, maar de tijd van Roest leek niettemin voldoende voor zijn eerste gouden WK-medaille op een individueel nummer.
Eerste grote triomf
Van der Poel bleek in de volgende rit echter tot een stunt in staat. De kleurrijke Zweed, die een Nederlandse grootvader heeft, reed lange tijd boven de tussentijden van Roest, maar sloeg in de slotronden hard toe. Voor Van der Poel was het zijn eerste grote triomf. Als liefhebber van duursporten maakte hij in de afgelopen twee jaar heel veel trainingskilometers. Al die zware arbeid betaalde zich op de eerste WK-dag vorstelijk uit.
Titelhouder Bloemen, die voor Canada uitkomt, meldde zich eerder deze week in Heerenveen af voor de 5000 meter. De olympisch kampioen op de 10.000 meter achtte zichzelf door een flinke trainingsachterstand niet in staat om het WK-podium te halen.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
3 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
8 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geleden