Zweden wil koranverbrander uitzetten naar Irak maar dat kan niet
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zweden wil een Iraakse man die protesten in de vorm van koranverbrandingen heeft georganiseerd uitzetten, maar voorlopig kan dat nog niet. Volgens de Zweedse autoriteiten is het risico te groot dat Salwan Momika in eigen land slecht behandeld of zelfs gemarteld zal worden. Hij zou uitgezet worden omdat hij op zijn verblijfsaanvraag verkeerde gegevens zou hebben verstrekt.
Momika heeft in Zweden meerdere koranverbrandingen georganiseerd. Dat soort verbrandingen leidde zowel in als buiten Zweden tot grote woede bij mensen die dat als een belediging van hun heilige boek beschouwen. De spanningen liepen zo hoog op dat in augustus in Zweden een hoger terreurdreigingsniveau van kracht werd.
Het migratieagentschap heeft de status en verblijfsvergunning van Momika ingetrokken omdat hij onjuiste informatie had doorgegeven over zijn verblijfplaats. Hij zal volgens de autoriteiten alsnog uitgezet worden naar Irak zodra de situatie aldaar het toelaat. Momika zelf heeft tegen de publieke omroep SVT gezegd dat hij Zweden niet gaat verlaten. "Ik zal in Zweden wonen en sterven. Het Zweedse Migratieagentschap heeft een ernstige fout gemaakt. Ik vermoed dat er verborgen politieke motieven achter deze beslissing zitten. Ik ga in beroep."
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
50 minuten geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
52 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
1 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
2 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nunez heeft beloofd strenger te gaan optreden tegen illegale feesten. Nunez vloog zondag met een helikopter over een illegale rave in Zuid-Frankrijk, die vrijdag begon en waar tienduizenden bezoekers op afkwamen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Al Jazeera meldt details over het nieuwste vredesvoorstel van Iran, dat via Pakistan aan de Verenigde Staten is voorgelegd. Volgens bronnen van de zender bestaat het plan uit drie fasen en is het erop gericht het bestand binnen dertig dagen om te zetten in een einde aan de oorlog.
3 uur geleden