Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden wil koranverbrander uitzetten naar Irak maar dat kan niet

Zweden wil koranverbrander uitzetten naar Irak maar dat kan niet

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zweden wil een Iraakse man die protesten in de vorm van koranverbrandingen heeft georganiseerd uitzetten, maar voorlopig kan dat nog niet. Volgens de Zweedse autoriteiten is het risico te groot dat Salwan Momika in eigen land slecht behandeld of zelfs gemarteld zal worden. Hij zou uitgezet worden omdat hij op zijn verblijfsaanvraag verkeerde gegevens zou hebben verstrekt.

Momika heeft in Zweden meerdere koranverbrandingen georganiseerd. Dat soort verbrandingen leidde zowel in als buiten Zweden tot grote woede bij mensen die dat als een belediging van hun heilige boek beschouwen. De spanningen liepen zo hoog op dat in augustus in Zweden een hoger terreurdreigingsniveau van kracht werd.

Het migratieagentschap heeft de status en verblijfsvergunning van Momika ingetrokken omdat hij onjuiste informatie had doorgegeven over zijn verblijfplaats. Hij zal volgens de autoriteiten alsnog uitgezet worden naar Irak zodra de situatie aldaar het toelaat. Momika zelf heeft tegen de publieke omroep SVT gezegd dat hij Zweden niet gaat verlaten. "Ik zal in Zweden wonen en sterven. Het Zweedse Migratieagentschap heeft een ernstige fout gemaakt. Ik vermoed dat er verborgen politieke motieven achter deze beslissing zitten. Ik ga in beroep."

Meer uit Buitenland

Uiterst rechtse regering in Tsjechië beëdigd

PRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.

15 minuten geleden
Premier Australië: geen verband aanslag en erkenning Palestina

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.

30 minuten geleden
Cambodja meldt Thaise bombardementen in regio Angkor Wat

PHNOM PENH (ANP/AFP) - Volgens Cambodja heeft het Thaise leger bombardementen uitgevoerd tot "diep" in het Cambodjaanse grondgebied. Daarbij zou ook de provincie Siem Reap getroffen zijn, de regio waar het eeuwenoude tempelcomplex Angkor Wat ligt. Dat is met afstand de belangrijkste toeristische trekpleister van Cambodja.

1 uur geleden
Eurocommissaris: EU-toetreding Oekraïne cruciaal in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Toetreding van Oekraïne tot de EU speelt een cruciale rol bij de vredesonderhandelingen, zei Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding). Ze ziet de toetreding als een "politiek anker" van de veiligheidsgaranties die Oekraïne wil hebben, zei Kos maandag voor het begin van de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

1 uur geleden
Kallas: als Donbas en Oekraïne vallen, volgen andere regio's

BRUSSEL (ANP) - Veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn van cruciaal belang voor zowel Oekraïne als de rest van Europa, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag. Het gaat wat haar betreft om troepen en militaire capaciteit, zodat Oekraïne in staat is zichzelf te verdedigen. Als de Russen de Donbas in handen krijgen, "is het fort gevallen en gaan ze door met het innemen van heel Oekraïne. En als Oekraïne valt, zijn andere regio's in gevaar", zei Kallas bij aankomst in Brussel.

2 uur geleden
Man vrijgelaten na schietpartij Brown: schutter loopt nog rond

PROVIDENCE (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten laten de man vrij die was aangehouden na de dodelijke schietpartij op Brown University. "Ik denk dat het eerlijk is om te zeggen dat er geen reden is om hem als mogelijke verdachte te beschouwen", zei procureur-generaal Peter Neronha van Rhode Island tegen de pers. Hij wilde niet in detail treden over hoe het onderzoek ervoor staat. "Het is duidelijk dat de moordenaar nog rondloopt en daarom gaan we het plan van aanpak niet prijsgeven."

3 uur geleden
Amerikaanse regisseur Rob Reiner en vrouw thuis dood gevonden

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur en regisseur Rob Reiner (78) en zijn vrouw Michele zijn zondag dood aangetroffen in hun huis in Los Angeles. Dat heeft de familie laten weten aan nieuwszender CNN. De politie gaat uit van een misdrijf. Volgens entertainmentsite People melden meerdere bronnen dat de zoon van het stel hierbij betrokken was. Hij zou worden verhoord, maar de politie heeft dat nog niet bevestigd.

4 uur geleden