Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden wil koranverbrander uitzetten naar Irak maar dat kan niet

Zweden wil koranverbrander uitzetten naar Irak maar dat kan niet

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zweden wil een Iraakse man die protesten in de vorm van koranverbrandingen heeft georganiseerd uitzetten, maar voorlopig kan dat nog niet. Volgens de Zweedse autoriteiten is het risico te groot dat Salwan Momika in eigen land slecht behandeld of zelfs gemarteld zal worden. Hij zou uitgezet worden omdat hij op zijn verblijfsaanvraag verkeerde gegevens zou hebben verstrekt.

Momika heeft in Zweden meerdere koranverbrandingen georganiseerd. Dat soort verbrandingen leidde zowel in als buiten Zweden tot grote woede bij mensen die dat als een belediging van hun heilige boek beschouwen. De spanningen liepen zo hoog op dat in augustus in Zweden een hoger terreurdreigingsniveau van kracht werd.

Het migratieagentschap heeft de status en verblijfsvergunning van Momika ingetrokken omdat hij onjuiste informatie had doorgegeven over zijn verblijfplaats. Hij zal volgens de autoriteiten alsnog uitgezet worden naar Irak zodra de situatie aldaar het toelaat. Momika zelf heeft tegen de publieke omroep SVT gezegd dat hij Zweden niet gaat verlaten. "Ik zal in Zweden wonen en sterven. Het Zweedse Migratieagentschap heeft een ernstige fout gemaakt. Ik vermoed dat er verborgen politieke motieven achter deze beslissing zitten. Ik ga in beroep."

Meer uit Buitenland

Times of Israel: Iraans cadeau voor VS was doorgang voor tankers

WASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.

11 minuten geleden
Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

58 minuten geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

1 uur geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

1 uur geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

3 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

3 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

4 uur geleden