Zweden wil Chinees schip naar Zweedse wateren voor kabelonderzoek
STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden heeft het Chinese vrachtschip Yi Peng 3 gevraagd om zich te verplaatsen naar Zweedse wateren in verband met het onderzoek naar de schade aan twee onderzeese datakabels vorige week. Het schip ligt al een week stil in internationale wateren tussen Denemarken en Zweden, omdat het mogelijk iets te maken zou hebben met de incidenten.
Meerdere Europese landen hebben het vermoeden van sabotage uitgesproken en Zweden en Finland zijn daarom een onderzoek gestart. Een van de twee kabels liep tussen Finland en Duitsland en de andere tussen het Zweedse eiland Gotland en Litouwen, maar de schade aan beide kabels ontstond in Zweedse wateren.
De bulkcarrier Yi Peng 3 voer in de buurt van de kabels toen ze beschadigd raakten. De Deense marine vaart nu constant in de buurt van het schip en monitort het en ook de Zweedse kustwacht is ter plaatse. Denemarken zegt onder andere in contact te staan met de Chinese autoriteiten over het vrachtschip.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
32 minuten geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
6 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.
6 uur geleden