Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden wil Chinees schip naar Zweedse wateren voor kabelonderzoek

Zweden wil Chinees schip naar Zweedse wateren voor kabelonderzoek

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden heeft het Chinese vrachtschip Yi Peng 3 gevraagd om zich te verplaatsen naar Zweedse wateren in verband met het onderzoek naar de schade aan twee onderzeese datakabels vorige week. Het schip ligt al een week stil in internationale wateren tussen Denemarken en Zweden, omdat het mogelijk iets te maken zou hebben met de incidenten.

Meerdere Europese landen hebben het vermoeden van sabotage uitgesproken en Zweden en Finland zijn daarom een onderzoek gestart. Een van de twee kabels liep tussen Finland en Duitsland en de andere tussen het Zweedse eiland Gotland en Litouwen, maar de schade aan beide kabels ontstond in Zweedse wateren.

De bulkcarrier Yi Peng 3 voer in de buurt van de kabels toen ze beschadigd raakten. De Deense marine vaart nu constant in de buurt van het schip en monitort het en ook de Zweedse kustwacht is ter plaatse. Denemarken zegt onder andere in contact te staan met de Chinese autoriteiten over het vrachtschip.

Meer uit Buitenland

Rechtszaak gestart tegen Russische kapitein na botsing Noordzee

LONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.

36 minuten geleden
Iraanse diplomaten niet welkom in gebouwen Europees Parlement

BRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.

42 minuten geleden
Groenland wil verdediging in NAVO-verband

NUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.

43 minuten geleden
Mexicaanse president meldt 'goed gesprek' met Trump over drugs

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.

1 uur geleden
Venezuela meldt vrijlating 116 gevangenen, ngo's kritisch

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.

1 uur geleden
Cuba zegt niet met VS in gesprek te zijn

HAVANA (ANP/AFP) - Cuba zegt, op wat kleine zaken na, "niet in gesprek" te zijn met de Verenigde Staten. Dat schrijft president Miguel Díaz-Canel op X.

1 uur geleden
Onderzoekers: Mars had miljarden jaren geleden grote oceaan

BERN (ANP) - De planeet Mars had ongeveer drie miljard jaar geleden waarschijnlijk een grote oceaan. Die bedekte mogelijk ongeveer de helft van het oppervlak. Onderzoekers van de universiteiten van Bern in Zwitserland en Padua in Italië hebben dat berekend.

2 uur geleden