Zweden volgende week nog geen NAVO-lid, zegt Turkije
BRUSSEL (ANP) - Zweden kan volgende week nog niet toetreden tot de NAVO, zoals het bondgenootschap hoopte. De beloofde Turkse goedkeuring laat nog op zich wachten.
Turkije heeft de NAVO laten weten dat de Zweedse vlag nog niet in top kan tijdens de bijeenkomst van buitenlandministers van de NAVO-landen komende week op het hoofdkwartier in Brussel, zeggen diplomaten. Daar mikte de westerse militaire alliantie wel op. Een NAVO-bron spreekt van een teleurstelling. "Dit is frustrerend, maar we liggen nog altijd op koers om Zweden spoedig toe te laten."
Zweden wacht al anderhalf jaar op het NAVO-lidmaatschap. Turkije hield dat lang tegen omdat Zweden eerst onder meer harder zou moeten optreden tegen Koerdische militanten. President Recep Tayyip Erdogan vroeg het Turkse parlement vorige maand dan toch om goedkeuring, maar dat neemt daarvoor nog wat meer tijd.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
40 minuten geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
58 minuten geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsbodems maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het ministerie van Defensie weten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
4 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis denkt dicht bij een conceptovereenkomst met Iran te zijn over een einde aan de vijandelijkheden, meldt het Amerikaanse nieuwsmedium Axios op basis van ingewijden. De Amerikanen zouden de komende twee dagen een antwoord van Iran verwachten.
5 uur geleden