Zweden volgende week nog geen NAVO-lid, zegt Turkije
BRUSSEL (ANP) - Zweden kan volgende week nog niet toetreden tot de NAVO, zoals het bondgenootschap hoopte. De beloofde Turkse goedkeuring laat nog op zich wachten.
Turkije heeft de NAVO laten weten dat de Zweedse vlag nog niet in top kan tijdens de bijeenkomst van buitenlandministers van de NAVO-landen komende week op het hoofdkwartier in Brussel, zeggen diplomaten. Daar mikte de westerse militaire alliantie wel op. Een NAVO-bron spreekt van een teleurstelling. "Dit is frustrerend, maar we liggen nog altijd op koers om Zweden spoedig toe te laten."
Zweden wacht al anderhalf jaar op het NAVO-lidmaatschap. Turkije hield dat lang tegen omdat Zweden eerst onder meer harder zou moeten optreden tegen Koerdische militanten. President Recep Tayyip Erdogan vroeg het Turkse parlement vorige maand dan toch om goedkeuring, maar dat neemt daarvoor nog wat meer tijd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
59 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
6 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
7 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
10 uur geleden