Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden stuurt Oekraïne grootste steunpakket tot nu toe

Zweden stuurt Oekraïne grootste steunpakket tot nu toe

STOCKHOLM (ANP) - Zweden heeft nog eens omgerekend bijna 1,2 miljard euro vrijgemaakt voor militaire hulp aan Oekraïne. Het is het grootste hulppakket dat Zweden Oekraïne heeft geschonken sinds Rusland het land binnenviel, stelt defensieminister Pål Jonson.

Europa moet zich opmaken om een groter deel van de hulp aan Oekraïne op zich te nemen, zei Jonson. De nieuwe Amerikaanse president Donald Trump hamert daar al langer op en ook NAVO-chef Mark Rutte spreekt dat inmiddels uit.

Van de 13,5 miljard Zweedse kroon steekt Zweden bijna de helft in bestellingen voor Oekraïne bij de wapenindustrie. Een kleiner deel gaat naar de snelgroeiende wapenindustrie in Oekraïne zelf. De Zweedse krijgsmacht staat verder onder meer snelle aanvalsboten, antitankwapens, vrachtwagens en munitie af, samen goed voor een kwart van het pakket. Ook gaat er geld naar het trainen van het Oekraïense leger en naar het opzetten van een defensie-onderzoeksinstituut in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 minuten geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

2 uur geleden
Dodental in Oekraïne loopt op na zware Russische aanvallen

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.

2 uur geleden
Strijdende partijen in Jemen spreken grote gevangenenruil af

AMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.

4 uur geleden
Warschau erkent voor het eerst huwelijk partners zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.

7 uur geleden
Von der Leyen: Rusland tart diplomatie met aanvallen

BRUSSEL (ANP/RTR) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft op X kritiek geuit op "een van de langste en meest meedogenloze droneaanvallen tegen Oekraïne" door Rusland. "Terwijl Rusland diplomatieke inspanningen openlijk tart, blijven wij Oekraïne versterken."

9 uur geleden
Paus uit kritiek op Europese herbewapening

ROME (ANP/RTR) - Paus Leo XIV heeft kritiek geuit op Europese landen die meer geld uitgeven aan hun krijgsmacht. Hij zei tegen universiteitsstudenten in Rome dat de wereld "door oorlogen verminkt" raakt. Hij zei ook dat de term 'defensiebestedingen' eigenlijk niet goed is.

10 uur geleden