Zweden sluit deelname aan vredesmacht Oekraïne niet uit
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Zweden sluit niet uit dat het na de oorlog in Oekraïne deel zal uitmaken van een vredesmacht in dat land. Steeds meer Europese landen spreken zich uit over de mogelijke inzet van hun militairen in Oekraïne sinds de Verenigde Staten en Rusland overleg zijn begonnen over de oorlog.
Minister van Buitenlandse Zaken Maria Malmer Stenergard heeft tegen omroep Sveriges Radio gezegd dat er een rechtvaardige en duurzame vrede moet komen met respect voor het internationaal recht en Oekraïne. Als er eenmaal vrede in Oekraïne is, moet deze gehandhaafd worden en daarbij "sluit de regering geen enkele optie uit", zei ze.
De premier van buurland Noorwegen, Jonas Gahr Støre, vindt het nog te vroeg om te praten over de inzet van militairen in Oekraïne. "De tijd is nog niet aangebroken voor conclusies over hoe een veiligheidsgarantie geformuleerd zou moeten worden en wat voor soort bijdragen er geleverd moeten worden", zei de premier tegen de Noorse omroep NRK.
Onder meer het Verenigd Koninkrijk en Nederland hebben eerder bekendgemaakt mogelijk bij te dragen aan een eventuele vredesmacht in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.
16 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.
45 minuten geledenMOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
12 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
17 uur geleden