Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden scherpt grenscontroles aan na koranverbrandingen

Zweden scherpt grenscontroles aan na koranverbrandingen

STOCKHOLM (ANP/DPA/RTR) - De Zweedse regering gaat controles aan de grenzen verder aanscherpen vanwege zorgen over de veiligheid in het land na recente koranverbrandingen. De politie zou meer bevoegdheid krijgen om mensen aan te houden, te fouilleren en auto's te doorzoeken. Dat maakte premier Ulf Kristersson bekend op een persconferentie. Een officieel besluit over de maatregelen volgt waarschijnlijk donderdag.

Maandag verbrandden twee mannen een koran in een protest voor het parlement van Zweden. Zij hadden een vergunning voor een betoging. Het was de nieuwste in een reeks van koranverbrandingen in Zweden en buurland Denemarken. De acties leidden tot spanningen met islamitische landen. De regering van Zweden is daarom bang dat de verbrandingen aanleiding kunnen zijn voor aanvallen. Premier Kristersson zei eerder dat het land te maken heeft met "de meest lastige veiligheidssituatie sinds de Tweede Wereldoorlog".

Er is momenteel zowel in Zweden als in Denemarken geen wet die de verbrandingen verbiedt, maar er wordt wel onderzocht of dat kan worden veranderd om de spanningen te laten afnemen.

Meer uit Buitenland

Dalai Lama hoopt 130 jaar oud te worden

DHARAMSHALA (ANP/RTR) - De dalai lama hoopt naar eigen zeggen nog zeker veertig jaar te leven. Deze week zette de spiritueel leider van de Tibetaanse boeddhisten uiteen wat er gebeurt als hij overlijdt, in aanloop naar zijn 90ste verjaardag, zondag. Dat was niet omdat hij snel denkt te overlijden, verzekerde hij honderden toehoorders.

1 uur geleden
Zwemmen in Seine mag opnieuw na verbod van meer dan een eeuw

PARIJS (ANP/DPA) - Voor het eerst in ruim honderd jaar kunnen Parijzenaars en toeristen weer zwemmen in de Seine. Zwemmen in de rivier was sinds 1923 verboden vanwege vervuiling, maar dankzij een investering van meer dan een miljard euro in schoner water is het nu weer toegestaan.

3 uur geleden
Arrestatiebevel tegen Bosnisch-Servische leider Dodik ingetrokken

SARAJEVO (ANP/AFP/DPA) - Een rechtbank in Bosnië en Herzegovina heeft vrijdag het arrestatiebevel tegen de Bosnisch-Servische leider Milorad Dodik ingetrokken. Dodik, president van de deelstaat Republika Srpska, meldde zich vrijwillig bij het openbaar ministerie voor verhoor.

3 uur geleden
Dodental na stortvloed in Texas loopt op

AUSTIN (ANP/RTR/AFP) - Na de plotselinge overstroming van de Guadalupe-rivier in de Amerikaanse staat Texas zijn al 24 doden geteld. Dat hebben de lokale autoriteiten vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Trump tekent grote uitgavenwet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdagavond tijdens een viering van Onafhankelijkheidsdag zijn omvangrijke uitgavenwet bekrachtigd, heeft het Witte Huis bekendgemaakt. De wet, bekend als One Big Beautiful Bill, was eerder al door de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aangenomen.

9 uur geleden
Doden en vermisten bij overstromingen in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Bij overstromingen in de Amerikaanse staat Texas zijn zeker dertien mensen om het leven gekomen, melden lokale autoriteiten. Er zijn ook mensen vermist, onder wie kinderen die op kamp waren.

11 uur geleden
Hamas zegt 'onmiddellijk' te willen onderhandelen over bestand

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP/DPA) - Hamas zegt klaar te zijn om "onmiddellijk" onderhandelingen te starten over een voorstel voor een staakt-het-vuren met Israël in Gaza. Eerder vrijdag had de beweging overleg gevoerd met andere Palestijnse facties over het door Qatarese en Egyptische bemiddelaars opgestelde voorstel.

12 uur geleden