Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden: schade aan onderzeese kabel niet door sabotage

Zweden: schade aan onderzeese kabel niet door sabotage

STOCKHOLM (ANP) - De breuk in een onderzeese kabel tussen Zweden en Letland is niet ontstaan door sabotage, zo maakte de Zweedse justitie maandag bekend na onderzoek. Het schip dat in beslag werd genomen op verdenking van sabotage is daarom weer vrijgegeven.

Volgens hoofdaanklager Mats Ljungqvist kan "met zekerheid" worden gesteld dat er geen sabotage is, maar "tegelijkertijd hebben we kunnen vaststellen dat het in beslag genomen schip de kabelbreuk heeft veroorzaakt". De breuk zou zijn ontstaan door "een combinatie van weersomstandigheden en tekortkomingen in uitrusting en zeemanschap", aldus Ljungqvist.

Op zondag 26 januari werd schade ontdekt aan een communicatiekabel tussen Zweden en Letland in de Oostzee. Er werd een onderzoek ingesteld naar sabotage en een schip dat in de buurt was werd in beslag genomen.

Meerdere incidenten

Het onderzoek gaat nog verder om vast te stellen of er mogelijk andere misdrijven zijn gepleegd in verband met de kabelbreuk.

De afgelopen maanden zijn meerdere onderzeese datakabels in de Oostzee beschadigd. Westerse landen vrezen voor sabotage door de zogenoemde Russische schaduwvloot. Schepen uit die vloot zouden met ankers schade toebrengen aan de kabels. NAVO-landen hebben het aantal patrouilles in het gebied opgevoerd.

Meer uit Buitenland

Europese Commissie evacueert 303 EU-burgers uit Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.

10 minuten geleden
Israël: nucleaire installatie in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.

13 minuten geleden
Defensieminister Israël dreigt Libanees grondgebied in te nemen

TEL ‌AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.

36 minuten geleden
VN-organisatie: tot ongeveer 3,2 miljoen Iraniërs op de vlucht

GENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.

44 minuten geleden
Zelensky: Witte Huis liet dronedeal met Oekraïne lopen

KYIV (ANP) - De Verenigde Staten hebben vorig jaar een aanbod van Oekraïne laten liggen om onder meer onderscheppingsdrones te leveren, zegt president Volodymyr Zelensky. Om zulke verdedigingswapens tegen bijvoorbeeld Iraanse Shaheds zitten de VS en zijn bondgenoten in het Midden-Oosten te springen sinds Iran ze met vergeldingsaanvallen bestookt.

58 minuten geleden
Levenslang voor moslimextremisten om bloedbad bij concert Moskou

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Moslimextremisten die twee jaar geleden 149 concertgangers doodden in de buurt van Moskou moeten levenslang de gevangenis in. De terreuraanslag op Crocus City Hall was de bloedigste in Rusland in tientallen jaren.

1 uur geleden
Italiaanse basis in Irak getroffen door raket, geen slachtoffers

ROME (ANP) - Een Italiaanse militaire basis in Irak is getroffen door een raket, meldt het ministerie van Defensie in Rome. "Er zijn geen slachtoffers of gewonden onder het Italiaanse personeel. Iedereen is veilig", aldus minister van Defensie Guido Crosetto in een korte schriftelijke verklaring. De commandant van het kamp zei op de televisie dat nog onderzocht wordt of misschien sprake was van een drone.

2 uur geleden