Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden: schade aan onderzeese kabel niet door sabotage

Zweden: schade aan onderzeese kabel niet door sabotage

STOCKHOLM (ANP) - De breuk in een onderzeese kabel tussen Zweden en Letland is niet ontstaan door sabotage, zo maakte de Zweedse justitie maandag bekend na onderzoek. Het schip dat in beslag werd genomen op verdenking van sabotage is daarom weer vrijgegeven.

Volgens hoofdaanklager Mats Ljungqvist kan "met zekerheid" worden gesteld dat er geen sabotage is, maar "tegelijkertijd hebben we kunnen vaststellen dat het in beslag genomen schip de kabelbreuk heeft veroorzaakt". De breuk zou zijn ontstaan door "een combinatie van weersomstandigheden en tekortkomingen in uitrusting en zeemanschap", aldus Ljungqvist.

Op zondag 26 januari werd schade ontdekt aan een communicatiekabel tussen Zweden en Letland in de Oostzee. Er werd een onderzoek ingesteld naar sabotage en een schip dat in de buurt was werd in beslag genomen.

Meerdere incidenten

Het onderzoek gaat nog verder om vast te stellen of er mogelijk andere misdrijven zijn gepleegd in verband met de kabelbreuk.

De afgelopen maanden zijn meerdere onderzeese datakabels in de Oostzee beschadigd. Westerse landen vrezen voor sabotage door de zogenoemde Russische schaduwvloot. Schepen uit die vloot zouden met ankers schade toebrengen aan de kabels. NAVO-landen hebben het aantal patrouilles in het gebied opgevoerd.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse arts met ebola voor behandeling naar Duitsland

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse arts die besmet is met het ebolavirus wordt in Duitsland behandeld, meldden Amerikaanse autoriteiten. De arts werkte in de Democratische Republiek Congo (DRC) en testte zondagavond laat positief, aldus de Amerikaanse Centers for Disease Control and Prevention (CDC).

1 uur geleden
Doden in Kenia bij protesten tegen verhoging brandstofprijzen

NAIROBI (ANP/RTR) - Bij protesten tegen de verhoging van brandstofprijzen in verschillende Keniaanse steden zijn vier mensen omgekomen, aldus de minister van Binnenlandse Zaken. "We hebben vandaag vier Kenianen verloren bij het geweld, waarbij ook meer dan 30 mensen gewond raakten", zei Kipchumba Murkomen in een televisietoespraak.

4 uur geleden
Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

5 uur geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

5 uur geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

6 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

8 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

8 uur geleden