Zweden: schade aan onderzeese kabel niet door sabotage
STOCKHOLM (ANP) - De breuk in een onderzeese kabel tussen Zweden en Letland is niet ontstaan door sabotage, zo maakte de Zweedse justitie maandag bekend na onderzoek. Het schip dat in beslag werd genomen op verdenking van sabotage is daarom weer vrijgegeven.
Volgens hoofdaanklager Mats Ljungqvist kan "met zekerheid" worden gesteld dat er geen sabotage is, maar "tegelijkertijd hebben we kunnen vaststellen dat het in beslag genomen schip de kabelbreuk heeft veroorzaakt". De breuk zou zijn ontstaan door "een combinatie van weersomstandigheden en tekortkomingen in uitrusting en zeemanschap", aldus Ljungqvist.
Op zondag 26 januari werd schade ontdekt aan een communicatiekabel tussen Zweden en Letland in de Oostzee. Er werd een onderzoek ingesteld naar sabotage en een schip dat in de buurt was werd in beslag genomen.
Meerdere incidenten
Het onderzoek gaat nog verder om vast te stellen of er mogelijk andere misdrijven zijn gepleegd in verband met de kabelbreuk.
De afgelopen maanden zijn meerdere onderzeese datakabels in de Oostzee beschadigd. Westerse landen vrezen voor sabotage door de zogenoemde Russische schaduwvloot. Schepen uit die vloot zouden met ankers schade toebrengen aan de kabels. NAVO-landen hebben het aantal patrouilles in het gebied opgevoerd.
Meer uit Buitenland
BANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, heeft al aan zeker 23 mensen het leven gekost, meldt persbureau AFP op basis van een eigen inventarisatie. De dodelijke slachtoffers vielen door onderkoeling en ongelukken met onder meer sneeuwruimers en sleeën. In New York werden zeker acht mensen dood aangetroffen op straat tijdens het winterse noodweer. Er wordt nog onderzocht of al deze sterfgevallen direct aan de storm kunnen worden toegeschreven.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Canadese premier Mark Carney heeft in een telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump afstand genomen van kritische uitspraken die hij vorige week deed tijdens het World Economic Forum in Davos. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent maandag.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse parlement heeft in de nacht van maandag op dinsdag ingestemd met een wetsvoorstel dat sociale media verbiedt voor kinderen onder de 15 jaar. Het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De maatregel kan rekenen op brede politieke en publieke steun in Frankrijk.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de importheffingen op goederen uit Zuid-Korea, waaronder auto's, hout en farmaceutische producten. De tarieven gaan van 15 naar 25 procent, zo maakte Trump maandag bekend.
5 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol maakt haar debuut op de 800 meter op 8 februari bij de indoorwedstrijd in het Franse Metz. Haar coach Laurent Meuwly heeft dit bevestigd tegen het ANP.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In Minneapolis beraadt een rechter zich over de vraag of agenten van immigratiedienst ICE uit Minneapolis moeten worden weggestuurd. De staat Minnesota wil dat de rechter een einde maakt aan de anti-immigratieoperatie van de regering. Rechter Katherine Menendez deed aan het einde van de hoorzitting nog geen uitspraak en zei ook niet wanneer ze dat doet.
11 uur geleden