Zweden meet historisch vroeg eerste zomerdagen van het jaar
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De meteorologische zomer in Zweden is op 6 april begonnen en dat is historisch vroeg, meldt de Zweedse meteorologische dienst (SMHI). In dit land begint de meteorologische zomer als het vijf dagen op rij gemiddeld minimaal 10 graden is.
In drie zuidelijke plaatsen is voldaan aan de voorwaarde voor de meteorologische zomer. De meteorologische dienst bericht dat van 6 tot en met 10 april gemiddeld dagtemperaturen van minstens 10 graden zijn gemeten door de weerstations in Malmö, Kristianstad en Karlshamn. Het is volgens de dienst "onvermijdelijk" dat de zomer "steeds vroeger aanbreekt naarmate de opwarming van de aarde vordert".
Zweden houdt sinds het einde van de negentiende eeuw weerstatistieken bij. Het vorige record dateert uit 1906. Het begin van de zomer werd in dat jaar iets later waargenomen, op 10 april.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
2 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
4 uur geleden