Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

SINT-PETERSBURG (ANP) - Zweden heeft met een zege het EK-avontuur van Polen beëindigd. De Zweden die al zeker waren van de achtste finales, versloegen Polen in Sint-Petersburg met 3-2. Polen is ondanks de doelpunten van sterspeler Robert Lewandowski met één punt in groep E uitgeschakeld.

Polen had na een nederlaag tegen Slowakije en een gelijkspel tegen Spanje een overwinning nodig in de laatste groepswedstrijd. Zweden was met 4 punten al zeker van de volgende ronde.

Toch was het Zweden dat al in de 2e minuut op voorsprong kwam. Forsberg liep goed door, kreeg de bal aan de rand van het strafschopgebied terug en schoot onder verdediger Jan Bednarek door hard binnen.

Kopbal

Lewandowski had Polen nog in de eerste helft op gelijke hoogte moeten brengen. Hij kopte echter op de paal en ook in de rebound belandde zijn kopbal op de paal.

In de tweede helft bezorgde Forsberg Zweden een nog grotere voorsprong. Na goed voorbereidend werk van invaller Dejan Kulusevski schoot hij zijn tweede binnen. Met een perfect geplaatst schot tussen twee verdedigers door maakte Lewandowski twee minuten later de 2-1. Zes minuten voor de einde van de officiële maakte de goalgetter van Bayern München zelfs nog gelijk.

Polen zetten aan voor een derde treffer en kreeg ook kansen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Invaller Viktor Claeson scoorde in blessuretijd op aangeven van Kulusevski en maakte een einde aan het toernooi van Lewandowski.

Meer uit Voetbal

Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

33 minuten geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

11 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

11 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

14 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

16 uur geleden
Franse voetbaltrainer Gasset (72) overleden

MONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.

20 uur geleden
Zoons Jota mascotte bij duel tussen Liverpool en Wolverhampton

LIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.

1 dag geleden