Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen
SINT-PETERSBURG (ANP) - Zweden heeft met een zege het EK-avontuur van Polen beëindigd. De Zweden die al zeker waren van de achtste finales, versloegen Polen in Sint-Petersburg met 3-2. Polen is ondanks de doelpunten van sterspeler Robert Lewandowski met één punt in groep E uitgeschakeld.
Polen had na een nederlaag tegen Slowakije en een gelijkspel tegen Spanje een overwinning nodig in de laatste groepswedstrijd. Zweden was met 4 punten al zeker van de volgende ronde.
Toch was het Zweden dat al in de 2e minuut op voorsprong kwam. Forsberg liep goed door, kreeg de bal aan de rand van het strafschopgebied terug en schoot onder verdediger Jan Bednarek door hard binnen.
Kopbal
Lewandowski had Polen nog in de eerste helft op gelijke hoogte moeten brengen. Hij kopte echter op de paal en ook in de rebound belandde zijn kopbal op de paal.
In de tweede helft bezorgde Forsberg Zweden een nog grotere voorsprong. Na goed voorbereidend werk van invaller Dejan Kulusevski schoot hij zijn tweede binnen. Met een perfect geplaatst schot tussen twee verdedigers door maakte Lewandowski twee minuten later de 2-1. Zes minuten voor de einde van de officiële maakte de goalgetter van Bayern München zelfs nog gelijk.
Polen zetten aan voor een derde treffer en kreeg ook kansen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Invaller Viktor Claeson scoorde in blessuretijd op aangeven van Kulusevski en maakte een einde aan het toernooi van Lewandowski.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
1 dag geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
1 dag geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden