Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

SINT-PETERSBURG (ANP) - Zweden heeft met een zege het EK-avontuur van Polen beëindigd. De Zweden die al zeker waren van de achtste finales, versloegen Polen in Sint-Petersburg met 3-2. Polen is ondanks de doelpunten van sterspeler Robert Lewandowski met één punt in groep E uitgeschakeld.

Polen had na een nederlaag tegen Slowakije en een gelijkspel tegen Spanje een overwinning nodig in de laatste groepswedstrijd. Zweden was met 4 punten al zeker van de volgende ronde.

Toch was het Zweden dat al in de 2e minuut op voorsprong kwam. Forsberg liep goed door, kreeg de bal aan de rand van het strafschopgebied terug en schoot onder verdediger Jan Bednarek door hard binnen.

Kopbal

Lewandowski had Polen nog in de eerste helft op gelijke hoogte moeten brengen. Hij kopte echter op de paal en ook in de rebound belandde zijn kopbal op de paal.

In de tweede helft bezorgde Forsberg Zweden een nog grotere voorsprong. Na goed voorbereidend werk van invaller Dejan Kulusevski schoot hij zijn tweede binnen. Met een perfect geplaatst schot tussen twee verdedigers door maakte Lewandowski twee minuten later de 2-1. Zes minuten voor de einde van de officiële maakte de goalgetter van Bayern München zelfs nog gelijk.

Polen zetten aan voor een derde treffer en kreeg ook kansen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Invaller Viktor Claeson scoorde in blessuretijd op aangeven van Kulusevski en maakte een einde aan het toernooi van Lewandowski.

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

4 uur geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

4 uur geleden
Duitsland verslaat Zwitserland in doelpuntrijk oefenduel

BASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.

4 uur geleden
Oranje klopt Noorwegen in voorbereiding op WK

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden
Nederlands elftal in oefenduel met 2-1 te sterk voor Noorwegen

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.

4 uur geleden
Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

10 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

16 uur geleden