Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

Zweden maakt einde aan EK-dromen van Lewandowski's Polen

SINT-PETERSBURG (ANP) - Zweden heeft met een zege het EK-avontuur van Polen beëindigd. De Zweden die al zeker waren van de achtste finales, versloegen Polen in Sint-Petersburg met 3-2. Polen is ondanks de doelpunten van sterspeler Robert Lewandowski met één punt in groep E uitgeschakeld.

Polen had na een nederlaag tegen Slowakije en een gelijkspel tegen Spanje een overwinning nodig in de laatste groepswedstrijd. Zweden was met 4 punten al zeker van de volgende ronde.

Toch was het Zweden dat al in de 2e minuut op voorsprong kwam. Forsberg liep goed door, kreeg de bal aan de rand van het strafschopgebied terug en schoot onder verdediger Jan Bednarek door hard binnen.

Kopbal

Lewandowski had Polen nog in de eerste helft op gelijke hoogte moeten brengen. Hij kopte echter op de paal en ook in de rebound belandde zijn kopbal op de paal.

In de tweede helft bezorgde Forsberg Zweden een nog grotere voorsprong. Na goed voorbereidend werk van invaller Dejan Kulusevski schoot hij zijn tweede binnen. Met een perfect geplaatst schot tussen twee verdedigers door maakte Lewandowski twee minuten later de 2-1. Zes minuten voor de einde van de officiële maakte de goalgetter van Bayern München zelfs nog gelijk.

Polen zetten aan voor een derde treffer en kreeg ook kansen, maar het doelpunt viel aan de andere kant. Invaller Viktor Claeson scoorde in blessuretijd op aangeven van Kulusevski en maakte een einde aan het toernooi van Lewandowski.

Meer uit Voetbal

Bosz verwacht niet dat PSV resultaat cadeau krijgt van Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."

19 minuten geleden
PSV'er Wanner heeft nog geen keuze gemaakt over interlandloopbaan

EINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."

1 uur geleden
Berghuis traint weer mee met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.

1 uur geleden
PSV hoopt op Til en Salah-Eddine voor cruciaal duel met Bayern

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."

1 uur geleden
Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

1 dag geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

1 dag geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 dag geleden