Zweden: koranverbrander mogelijk gedood door buitenlandse kracht
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse premier Ulf Kristersson heeft gezegd dat een "buitenlandse kracht" mogelijk betrokken was bij de moord op een Iraakse vluchteling in Zweden. De doodgeschoten christen veroorzaakte vorig jaar internationale spanningen door als protest korans te verbranden.
De 38-jarige Salwan Momika werd woensdagavond doodgeschoten in een woning in Södertälje, een stad ten zuidwesten van Stockholm. De politie heeft vijf verdachten aangehouden.
Kristersson vertelde tijdens een persconferentie dat de veiligheidsdiensten bij de moordzaak betrokken zijn. "Er bestaat duidelijk een risico dat er een link is met een buitenlandse mogendheid", zei hij.
Momika en medeverdachte Salwan Najem zouden donderdag het oordeel horen in een rechtszaak waarin ze werden beschuldigd van het aanzetten tot haat tegen een etnische groep.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Bij de ingang van een rechtbank in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad heeft dinsdag een zelfmoordaanslag plaatsgevonden. Daarbij zijn zeker twaalf doden en 27 gewonden gevallen, aldus minister van Binnenlandse Zaken Mohsin Naqvi.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland claimt de volledige controle te hebben over het oostelijke deel van de frontstad Koepjansk in Oekraïne. Volgens het Russische ministerie van Defensie wordt verder opgerukt in het strategisch belangrijke Pokrovsk, dat verder naar het zuiden ligt.
54 minuten geledenDORTMUND (ANP) - In Duitsland is een man opgepakt die ervan wordt beschuldigd te hebben opgeroepen tot aanvallen op politici. Federale aanklagers melden dat hij om donaties in cryptocurrency vroeg om als beloning te gebruiken.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de dodelijke explosie in de buurt van een beroemd fort in New Delhi omschreven als een samenzwering. Hij beloofde tijdens een bezoek aan Bhutan dat de betrokkenen hun straf niet ontlopen.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - In Roemenië zijn vermoedelijke resten van een drone gevonden, zo'n 5 kilometer binnen de landsgrenzen. Het Roemeense ministerie van Defensie meldt dit na een nachtelijke Russische aanval op Oekraïense havens aan de Donau.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De politie in India kan nog niet met zekerheid zeggen wat de fatale explosie van een auto in New Delhi veroorzaakte. Minister van Binnenlandse Zaken Amit Shah liet maandagavond laat weten "alle opties open te houden" in afwachting van het politieonderzoek. Bij de explosie kwamen meerdere mensen om het leven.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Thailand gaat aan de Verenigde Staten laten weten dat het vredesakkoord met Cambodja niet verder wordt geïmplementeerd. Daarmee is de deal tussen de twee Zuidoost-Aziatische landen, die in het bijzijn van president Donald Trump werd ondertekend, voorlopig van de baan.
5 uur geleden