Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden: EU-tegenmaatregelen moeten voldoen aan WTO-regels

Zweden: EU-tegenmaatregelen moeten voldoen aan WTO-regels

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Tegenmaatregelen van de Europese Unie op de importtarieven die de Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd, moeten overeenkomen met de regels van de Wereldhandelsorganisatie (WTO). Dit heeft de Zweedse minister van Buitenlandse Handel Benjamin Dousa gezegd. Hierdoor kan de EU mogelijk beperkt tegenmaatregelen nemen.

Trump heeft gedreigd importtarieven van 25 procent op te leggen op auto's, halfgeleiders, staal en aluminium die de Verenigde Staten binnenkomen. De Europese Commissie zei daarop eventuele tegenmaatregelen te treffen. De EU heeft lijsten opgesteld met Amerikaanse producten waarop importheffingen kunnen komen als Trump de heffingen daadwerkelijk invoert.

Onder EU-lidstaten en de Europese Commissie is een "breed gedragen consensus dat de WTO in essentie belangrijk is om te behouden", aldus Dousa in een interview met persbureau Bloomberg. "We hebben momenteel verschillende andere vrijhandelsonderhandelingen lopen. Als we een betrouwbare partner willen zijn, als we blijven zeggen dat iedereen zich aan de WTO-regels moet houden, dan moeten we dat zelf ook doen."

Ook zei hij dat hij liever importtarieven ziet dalen dan stijgen en dat binnen de WTO "duidelijk" ruimte is om importtarieven voor de rest van de wereld te verlagen. Dit zou volgens de handelsminister lagere tarieven betekenen voor alle lidstaten en landen waarmee de EU geen vrijhandelsakkoord heeft. "Ik denk dat het volkomen redelijk is dat we ook de tariefniveaus herzien die we hanteren ten opzichte van andere landen."

Meer uit Financieel

Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

1 uur geleden
Onlinegokmarkt fors gekrompen; illegaal aanbod lijkt te groeien

DEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.

1 uur geleden
Wall Street daalt door oplopende spanningen VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.

1 uur geleden
Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen weer welkom in Qatar

DOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".

2 uur geleden
Woonbond kritisch over versoepeling Wet betaalbare huur

AMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".

3 uur geleden
Franse autoriteiten willen Elon Musk ondervragen over X

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.

3 uur geleden
Nederlands toerismebureau: minder bezoekers uit Azië door oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.

4 uur geleden