Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

STOCKHOLM (ANP) - Zo'n duizend mensen hebben zaterdag in het centrum van Stockholm geprotesteerd tegen de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Ze riepen volgens de Zweedse media bovendien op tot een staakt-het-vuren in Gaza.

De protestmars in de hoofdstad ging onder meer langs het ministerie van Buitenlandse Zaken. De betogers zwaaiden met Palestijnse vlaggen en droegen borden met slogans als 'boycot Israël' en 'iedereen in Gaza heeft het recht op leven'. Ook hield de Zweedse politicus Jamal El-Haj een toespraak.

Al langer klinken er kritische geluiden over de deelname van Israël aan het songfestival, met name in de Scandinavische landen. Eerder werd in IJsland en Noorwegen gedemonstreerd. Veel mensen begrijpen niet waarom Rusland twee jaar geleden wel werd uitgesloten na de inval in Oekraïne, terwijl organisator European Broadcasting Union nu niets onderneemt tegen Israël.

'Geen politieke wedstrijd'

De EBU heeft herhaaldelijk gezegd dat Israël in mei gewoon mag meedoen aan het songfestival, dat in Malmö plaatsheeft. Volgens de omroepenkoepel voldoet de Israëlische omroep KAN aan alle verplichtingen en is het evenement geen politieke wedstrijd.

In Zweden is zaterdag de derde van in totaal vijf voorrondes van het 'Melodifestivalen', het nationale songfestival, gehouden. De finale is op 9 maart.

Meer uit Buitenland

Kyiv vraagt Turkije om top met Poetin en Zelensky te organiseren

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Turkije gevraagd om een ontmoeting tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin te organiseren. Volgens buitenlandminister Andri Sybiha wil Kyiv de gestrande vredesonderhandelingen nieuw leven inblazen.

34 minuten geleden
Trump: Iran stort financieel in door sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump stort Iran "financieel in" door de sluiting van de Straat van Hormuz. Dat schrijft hij op zijn Truth Social. Het land zou 500 miljoen dollar per dag verliezen en "hongerig naar geld" zijn.

1 uur geleden
Dode in Libanon door Israëlische aanval, ondanks bestand

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon is een dode gevallen bij een Israëlische droneaanval, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. In het land geldt sinds vorige week een staakt-het-vuren, maar Israël en Hezbollah beschuldigen elkaar van het schenden daarvan.

1 uur geleden
Scheepvaartmonitor: Iran beschiet opnieuw containerschip

TEHERAN (ANP) - Op de Straat van Hormuz is opnieuw een containerschip beschoten door de Iraanse Revolutionaire Garde, meldt de Britse scheepvaartmonitor UKMTO. Het zou zware schade hebben opgelopen, maar niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Pakistan bedankt Trump voor bereidheid bestand te verlengen

ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.

10 uur geleden
Brits parlement akkoord met levenslang rookverbod voor generaties

LONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.

11 uur geleden
Trump verlengt bestand met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.

11 uur geleden