Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

STOCKHOLM (ANP) - Zo'n duizend mensen hebben zaterdag in het centrum van Stockholm geprotesteerd tegen de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Ze riepen volgens de Zweedse media bovendien op tot een staakt-het-vuren in Gaza.

De protestmars in de hoofdstad ging onder meer langs het ministerie van Buitenlandse Zaken. De betogers zwaaiden met Palestijnse vlaggen en droegen borden met slogans als 'boycot Israël' en 'iedereen in Gaza heeft het recht op leven'. Ook hield de Zweedse politicus Jamal El-Haj een toespraak.

Al langer klinken er kritische geluiden over de deelname van Israël aan het songfestival, met name in de Scandinavische landen. Eerder werd in IJsland en Noorwegen gedemonstreerd. Veel mensen begrijpen niet waarom Rusland twee jaar geleden wel werd uitgesloten na de inval in Oekraïne, terwijl organisator European Broadcasting Union nu niets onderneemt tegen Israël.

'Geen politieke wedstrijd'

De EBU heeft herhaaldelijk gezegd dat Israël in mei gewoon mag meedoen aan het songfestival, dat in Malmö plaatsheeft. Volgens de omroepenkoepel voldoet de Israëlische omroep KAN aan alle verplichtingen en is het evenement geen politieke wedstrijd.

In Zweden is zaterdag de derde van in totaal vijf voorrondes van het 'Melodifestivalen', het nationale songfestival, gehouden. De finale is op 9 maart.

Meer uit Buitenland

Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

43 minuten geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

2 uur geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

2 uur geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

3 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

3 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

5 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

5 uur geleden