Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival

STOCKHOLM (ANP) - Zo'n duizend mensen hebben zaterdag in het centrum van Stockholm geprotesteerd tegen de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Ze riepen volgens de Zweedse media bovendien op tot een staakt-het-vuren in Gaza.

De protestmars in de hoofdstad ging onder meer langs het ministerie van Buitenlandse Zaken. De betogers zwaaiden met Palestijnse vlaggen en droegen borden met slogans als 'boycot Israël' en 'iedereen in Gaza heeft het recht op leven'. Ook hield de Zweedse politicus Jamal El-Haj een toespraak.

Al langer klinken er kritische geluiden over de deelname van Israël aan het songfestival, met name in de Scandinavische landen. Eerder werd in IJsland en Noorwegen gedemonstreerd. Veel mensen begrijpen niet waarom Rusland twee jaar geleden wel werd uitgesloten na de inval in Oekraïne, terwijl organisator European Broadcasting Union nu niets onderneemt tegen Israël.

'Geen politieke wedstrijd'

De EBU heeft herhaaldelijk gezegd dat Israël in mei gewoon mag meedoen aan het songfestival, dat in Malmö plaatsheeft. Volgens de omroepenkoepel voldoet de Israëlische omroep KAN aan alle verplichtingen en is het evenement geen politieke wedstrijd.

In Zweden is zaterdag de derde van in totaal vijf voorrondes van het 'Melodifestivalen', het nationale songfestival, gehouden. De finale is op 9 maart.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

46 minuten geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

4 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

4 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

6 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

8 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

9 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

9 uur geleden