Zweden de straat op tegen deelname Israël aan songfestival
STOCKHOLM (ANP) - Zo'n duizend mensen hebben zaterdag in het centrum van Stockholm geprotesteerd tegen de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Ze riepen volgens de Zweedse media bovendien op tot een staakt-het-vuren in Gaza.
De protestmars in de hoofdstad ging onder meer langs het ministerie van Buitenlandse Zaken. De betogers zwaaiden met Palestijnse vlaggen en droegen borden met slogans als 'boycot Israël' en 'iedereen in Gaza heeft het recht op leven'. Ook hield de Zweedse politicus Jamal El-Haj een toespraak.
Al langer klinken er kritische geluiden over de deelname van Israël aan het songfestival, met name in de Scandinavische landen. Eerder werd in IJsland en Noorwegen gedemonstreerd. Veel mensen begrijpen niet waarom Rusland twee jaar geleden wel werd uitgesloten na de inval in Oekraïne, terwijl organisator European Broadcasting Union nu niets onderneemt tegen Israël.
'Geen politieke wedstrijd'
De EBU heeft herhaaldelijk gezegd dat Israël in mei gewoon mag meedoen aan het songfestival, dat in Malmö plaatsheeft. Volgens de omroepenkoepel voldoet de Israëlische omroep KAN aan alle verplichtingen en is het evenement geen politieke wedstrijd.
In Zweden is zaterdag de derde van in totaal vijf voorrondes van het 'Melodifestivalen', het nationale songfestival, gehouden. De finale is op 9 maart.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/DPA/RTR) - Verschillende Oekraïense steden zijn in de nacht van woensdag op donderdag getroffen door een golf van Russische raketaanvallen en drone-aanvallen. Daarbij zijn zeker twee doden en zestien gewonden gevallen, meldt het militaire hoofd van Kyiv, Tymur Tkatsjenko.
37 minuten geledenHÉRAULT EN AUDE (ANP/AFP) - In het zuiden van Frankrijk woedt een grote natuurbrand, waardoor tientallen mensen moesten worden geëvacueerd. Honderden brandweerlieden zijn ingezet om de vlammenzee in de departementen Hérault en Aude te bestrijden.
46 minuten geledenKINSHASA (ANP/RTR) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is gestegen tot 1406. Daarvan stierven tot nu toe 438 mensen, meldt de Congolese regering.
50 minuten geledenTHESSALONIKI (ANP/AFP) - De aanslagen in de Griekse stad Thessaloniki hebben een persoon het leven gekost. De huizen van drie politici werden woensdagochtend aangevallen, waarbij de ouders van een van de politici gewond raakten. De moeder overleed later in het ziekenhuis.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - In de oorlog tussen Oekraïne en Rusland zijn ruim 2 miljoen militairen omgekomen, gewond geraakt of vermist, meldt The New York Times op basis van het in Washington gevestigde Center for Strategic and International Studies (CSIS). Zo'n 450.000 Russische en 125.000 tot 150.000 Oekraïense militairen zouden zijn omgekomen.
8 uur geledenNEW YORK CITY (ANP) - Twee gemaskerde mensen hebben helemaal bovenop het Empire State Building in New York gestaan met een spandoek. Op het spandoek stond een vredesboodschap. Bij de afdaling leek de ene klimmer de ander een huwelijksaanzoek te doen. Niet veel later werden ze hoog boven de grond opgewacht door de politie, zo was te zien op livebeelden vanuit een helikopter.
8 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De aardbevingen in Venezuela hebben zeker 2295 mensen het leven gekost, meldt parlementsvoorzitter Jorge Rodríguez. Ruim 11.000 anderen raakten gewond en nog eens tienduizenden zijn vermist.
9 uur geleden