Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zweden bekijkt bouw kleine kernreactoren vanwege energiecrisis

Zweden bekijkt bouw kleine kernreactoren vanwege energiecrisis

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Het Zweedse staatsenergiebedrijf Vattenfall gaat onderzoek doen naar de bouw van kleine kernreactoren om zo het land te helpen met de grote vraag naar stroom en tegen hoge elektriciteitsprijzen. Vattenfall gaat daarvoor de komende anderhalf jaar een haalbaarheidsstudie doen voor de bouw van minstens twee zogeheten small modular reactors (SMR's).

De nieuwe kernreactoren zouden geplaatst kunnen worden bij de bestaande Ringhals-kerncentrale aan de Zweedse westkust. Die centrale heeft nu twee werkzame reactoren uit de jaren tachtig die nog zeker twee decennia energie moeten leveren. Volgens Vattenfall zal nu worden bekeken of SMR's winstgevend geëxploiteerd kunnen worden. De eerste kleine reactor zou dan het het begin van het volgende decennia in gebruik genomen kunnen worden.

Als de bouw echt doorgaat zou dat een grote wending zijn in Zweden, want lange tijd werd kernenergie in het land als achterhaald beschouwd. Maar vanwege de sterk gestegen energieprijzen door de oorlog in Oekraïne en zorgen over de energievoorziening is kernenergie weer een belangrijke optie geworden. De Zweedse overheid heeft gezegd dat het land met een energiecrisis kampt en dat alle technologieën voor energievoorziening overwogen moeten worden.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: hogere koopkracht zorgt voor meer bestedingen in horeca

AMSTERDAM (ANP) - De stijgende koopkracht zorgt voor meer bestedingen in restaurants en cafés, meldt ABN AMRO in een rapport over de horecasector. Eet- en drinkgelegenheden zijn volgens de bank daardoor in iets rustiger vaarwater terechtgekomen. Ook zijn de vooruitzichten voor horecaondernemers iets positiever dan in de afgelopen jaren. Tegelijkertijd blijft de sector kwetsbaar door problematische schulden, sterk schommelende voedselprijzen en het aanhoudende personeelstekort.

3 uur geleden
KLM-topvrouw erkent dat communicatie naar reizigers beter moest

HILVERSUM (ANP) - KLM had beter moeten communiceren met passagiers die deze week strandden op Schiphol omdat er massaal vluchten werden geannuleerd vanwege de sneeuwval. Dat heeft KLM-topvrouw Marjan Rintel donderdagavond toegegeven in tv-programma Pauw & De Wit.

3 uur geleden
Wall Street enthousiast over gesprekken Rio Tinto en Glencore

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op Wall Street hebben donderdag enthousiast gereageerd op nieuwe fusiegesprekken tussen de grote internationale mijnbouwers Rio Tinto en Glencore. De mogelijke samensmelting zou van de twee het grootste mijnbouwbedrijf ter wereld maken. Iets meer dan een jaar geleden liepen eerdere gesprekken tussen de concerns nog spaak.

5 uur geleden
Bloomberg: Paramount wil muziekzender MTV weer groot maken

LOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse mediaconcern Paramount Skydance wil muziekzender MTV weer groot maken en zoekt daarbij de hulp van de muziekindustrie. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

6 uur geleden
KLM schrapt vrijdag 80 vluchten op Schiphol om winters weer

SCHIPHOL (ANP) - Het winterse weer zorgt vrijdag weer voor vluchtuitval op Schiphol. KLM heeft aangekondigd "preventief" 80 vluchten van en naar de luchthaven te schrappen, omdat vrijdagavond slecht weer wordt verwacht. Vooral vluchten naar Europese bestemmingen, waarnaar vaak meerdere vluchten per dag gaan, gaan dan niet door.

6 uur geleden
Frankrijk tegen Mercosur-deal, maar akkoord komt er mogelijk toch

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk gaat tegen de ondertekening van het vrijhandelsakkoord met het Mercosur-blok van Zuid-Amerikaanse landen stemmen, heeft de Franse president Emmanuel Macron laten weten. Maar het akkoord komt er mogelijk toch.

8 uur geleden
Beurskoers Groenlandse bank fors omhoog door speculatie over VS

KOPENHAGEN (ANP) - De beurskoers van de Groenlandse bank GrønlandsBANKEN is de eerste dagen van dit jaar met meer dan 36 procent gestegen op de beurs in Kopenhagen. Beleggers lijken erop voor te sorteren dat de Verenigde Staten weleens veel investeringen kunnen gaan doen in de Groenlandse economie.

9 uur geleden