Zwartgelakte stukken geven 'vertekend beeld'
DEN HAAG (ANP) - Het is "begrijpelijk" dat er ophef is ontstaan over de vele zwartgelakte pagina's in de dossiers van gedupeerde ouders in de kinderopvangtoeslagaffaire. Dat schrijft staatssecretaris Menno Snel (Financiën) aan de Tweede Kamer. Slechts persoonlijke gegevens van derden zijn weggelakt, en de Belastingdienst heeft zich daarbij aan de regels gehouden, aldus de bewindsman.
Kamerleden van oppositie en coalitie reageerden verontwaardigd op de beelden van de gelakte pagina's die rondgaan op Twitter. SP-Kamerlid Renske Leijten is "sprakeloos" en eist opheldering van Snel. De ouders om wie het gaat hebben recent erop aangedrongen hun dossiers te mogen inzien. Zij zijn gedupeerd in de affaire rond de kinderopvangtoeslag waarover de Kamer recent een zwaar debat voerde. "Als je ziet hoeveel papier de ouders krijgen, zonder echte informatie, dan begrijp je wel waarom ze dit niet vóór het debat ontvingen", aldus Leijten. Zij wil een nieuw debat met de staatssecretaris.
Het document dat in de in de beelden is te zien, is een "rapport over een belastingcontrole bij een kinderopvanginstelling", legt Snel uit. Daarin stond "informatie over omzet- en loongegevens" en persoonlijke gegevens van burgers. Die gegevens zijn weggelakt. "Deze documenten zijn voor de volledigheid meegestuurd, maar geven daardoor wel een vertekend beeld." Verder zijn in de dossiers "persoonsgegevens, vertrouwelijke informatie over derden en namen van medewerkers" zwartgelakt, schrijft de bewindsman.
Van de burgers die vorige maand na een actie bij een belastingkantoor in Rotterdam inzage in hun dossier eisten, krijgen de laatsten woensdag hun dossier. "In de loop van de week volgt voor sommigen nog een nazending met informatie over aanvullende jaren." Inmiddels zijn 150 aanvragen binnengekomen, laat Snel de Kamer weten. De komende maanden worden die behandeld.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Geert Wilders heeft in een bericht op X gepleit voor "massadeportaties". Tegen welke groep de PVV-leider zich richt, maakt hij niet precies duidelijk, maar hij heeft het over "crimineel tuig". Daarbij deelt hij een bericht van AT5 over een man die iemand in Amsterdam tot seksuele handelingen dwong.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Toen bij het boerenprotest bij het provinciehuis in Den Bosch doordrong dat er een dodelijke aanrijding was gebeurd in een file die was ontstaan door tractoren werd de sfeer daar bedrukt. Zo omschrijft Caroline van der Plas, grondlegger van boerenpartij BBB, de stemming. Ze is in Den Bosch om mee te doen aan de demonstratie.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Brabant moet de landelijke stikstofplannen van minister Jaimi van Essen meenemen in de afweging om boerenvergunningen in te trekken. Dat zei de landbouwminister van D66 vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Financiënminister Eelco Heinen (VVD) verwacht dat het opstellen van de begroting, waarbij de minderheidscoalitie zaken moet doen met oppositiepartijen, een "spannend proces" gaat worden. Hij wil met Prinsjesdag een begroting presenteren die op "breed draagvlak" kan rekenen in het parlement, maar hoe realistisch dat is "gaan we de komende tijd zien", zei Heinen vrijdag voorafgaand aan de ministerraad.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De hitte van deze zomer bewijst volgens klimaatminister Stientje van Veldhoven (D66) maar weer dat extra klimaatbeleid nodig is om erger te voorkomen. Toch zal Nederland ook moeten kijken naar klimaatadaptatie, oftewel aanpassen aan het opgewarmde klimaat.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de ernstige droogte is van een officiële landelijke crisis nog geen sprake. Het Managementteam Watertekorten (MTW) oordeelde donderdag dat die stap nog niet nodig is, en dat er nu geen nieuwe grootschalige maatregelen komen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het wordt minder vanzelfsprekend dat militairen hulp leveren aan burgers. Als er oorlog uitbreekt, zijn de meeste militairen nodig om Nederland en bondgenoten te verdedigen, schrijft defensieminister Dilan Yeşilgöz aan de Tweede Kamer. Ze gaat afspraken die hierover in 2007 zijn gemaakt, herzien.
1 dag geleden