Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwartgelakte stukken geven 'vertekend beeld'

Zwartgelakte stukken geven 'vertekend beeld'

DEN HAAG (ANP) - Het is "begrijpelijk" dat er ophef is ontstaan over de vele zwartgelakte pagina's in de dossiers van gedupeerde ouders in de kinderopvangtoeslagaffaire. Dat schrijft staatssecretaris Menno Snel (Financiën) aan de Tweede Kamer. Slechts persoonlijke gegevens van derden zijn weggelakt, en de Belastingdienst heeft zich daarbij aan de regels gehouden, aldus de bewindsman.

Kamerleden van oppositie en coalitie reageerden verontwaardigd op de beelden van de gelakte pagina's die rondgaan op Twitter. SP-Kamerlid Renske Leijten is "sprakeloos" en eist opheldering van Snel. De ouders om wie het gaat hebben recent erop aangedrongen hun dossiers te mogen inzien. Zij zijn gedupeerd in de affaire rond de kinderopvangtoeslag waarover de Kamer recent een zwaar debat voerde. "Als je ziet hoeveel papier de ouders krijgen, zonder echte informatie, dan begrijp je wel waarom ze dit niet vóór het debat ontvingen", aldus Leijten. Zij wil een nieuw debat met de staatssecretaris.

Het document dat in de in de beelden is te zien, is een "rapport over een belastingcontrole bij een kinderopvanginstelling", legt Snel uit. Daarin stond "informatie over omzet- en loongegevens" en persoonlijke gegevens van burgers. Die gegevens zijn weggelakt. "Deze documenten zijn voor de volledigheid meegestuurd, maar geven daardoor wel een vertekend beeld." Verder zijn in de dossiers "persoonsgegevens, vertrouwelijke informatie over derden en namen van medewerkers" zwartgelakt, schrijft de bewindsman.

Van de burgers die vorige maand na een actie bij een belastingkantoor in Rotterdam inzage in hun dossier eisten, krijgen de laatsten woensdag hun dossier. "In de loop van de week volgt voor sommigen nog een nazending met informatie over aanvullende jaren." Inmiddels zijn 150 aanvragen binnengekomen, laat Snel de Kamer weten. De komende maanden worden die behandeld.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt goede relatie met VK onder Burnham voort te zetten

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.

3 uur geleden
Jetten gaat niet met Schouten van de Euromast abseilen

ROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.

3 uur geleden
Minister begrijpt dat afsluiting Merwedebrug fikse tegenvaller is

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.

3 uur geleden
Na verrassende stemming is Nunnely nieuwe wethouder Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.

3 dagen geleden
Henk Harms mag aan de slag als wethouder in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.

3 dagen geleden
Onderteken verklaring met Tata niet, zeiden ambtenaren Financiën

DEN HAAG (ANP) - Ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseerden vorig jaar tegen het ondertekenen van voorlopige afspraken met Tata Steel over verduurzaming. In de deal staat dat de staalfabriek in IJmuiden miljoenen tonnen CO2 minder gaat uitstoten en dat de overheid daar maximaal 2 miljard euro aan meebetaalt.

5 dagen geleden
Sjoerdsma maakt 4 miljoen euro extra vrij voor bestrijding ebola

DEN HAAG (ANP) - Nederland maakt nog eens 4 miljoen euro vrij voor de bestrijding van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda. Het geld is bestemd voor de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), meldt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) woensdag.

5 dagen geleden