
Zwarte zaterdag is over hoogtepunt van verkeersdrukte heen
DEN HAAG (ANP) - De grote verkeersdrukte op deze zwarte zaterdag lijkt over het hoogtepunt heen, meldt de ANWB.
In Frankrijk stond kort na het middaguur in totaal 1053 kilometer file. Zoals altijd waren de Route du Soleil van Lyon naar Orange en de A9 richting Spanje langs Narbonne de drukste routes, waardoor ook Nederlandse vakantiegangers tot enkele uren vertraging opliepen. Ook rond Bordeaux en op de A71 via Clermont-Ferrand staan files. Omdat er ook veel terugkerend vakantieverkeer is, is het ook in noordelijke richting druk.
In Duitsland kwam het vakantieverkeer pas later in de ochtend op gang. Toch leverde dat niet op heel veel plaatsen vertraging op, hoewel op 1250 plaatsen aan de weg wordt gewerkt. Vooral rond Bremen en Hamburg en in het zuiden bij Stuttgart en München liep het wel vast, net als op de A8 richting Salzburg in Oostenrijk.
Vanaf Salzburg is het ook filerijden richting Villach en Slovenië, maar de vertraging is teruggelopen tot anderhalf uur. In Slovenië en Kroatië staan ook lange files. De route van Zagreb naar de Kroatische kust is goed voor tweeënhalf uur vertraging.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De ANWB meldt dat de files in Europa op deze zwarte zaterdag "overal korter worden". De files staan er volgens een woordvoerster van de ANWB Verkeersinformatie nog wel, "maar de vertraging neemt geleidelijk af". Ook schuift de drukte op richting het zuiden.
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Vlak bij de Prins Hendrikkade in Amsterdam zijn vijf mensen aangehouden die actievoerden tegen de boot van Booking.com. Deze boot vaart mee in de Canal Parade.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de buurt van Den Haag Centraal hebben actievoerders het treinverkeer verstoord door op het spoor te lopen. De actie duurde nog geen half uur, omdat de politie de ongeveer vijftien activisten snel naar de zijkant van de rails bracht, zag een ANP-verslaggever.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De regen is net op tijd weggetrokken voor een zonnige start van de Canal Parade in Amsterdam. De eerste boten zijn zaterdag om 12.00 uur begonnen aan de feestelijke vaartocht door de grachten, die gepaard gaat met veel dans en muziek. De route begint op het Oosterdok en gaat via de Nieuwe Herengracht, Amstel en Prinsengracht naar het eindpunt op het Westerdok.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is zwarte zaterdag op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen en dat betekent ook voor Nederlandse vakantiegangers aansluiten in de files, meldt de ANWB.
4 uur geledenDELFT (ANP) - In een voormalig hotel in Delft waar asielzoekers worden opgevangen heeft zaterdagochtend een explosie plaatsgevonden. Een deel van de gevel op de vijfde verdieping is daardoor weggeblazen, bevestigt een woordvoerder van de veiligheidsregio berichtgeving van Regio15. Hoewel de bewoners tijdelijk het pand aan de Kleveringweg moesten verlaten, was er volgens hem voor de brandweer "niet veel te doen".
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uittocht van vakantiegangers is zaterdagochtend al vroeg merkbaar op de Europese wegen, waar het naar verwachting een zwarte zaterdag wordt. Ook veel Nederlanders krijgen met de files te maken.
8 uur geleden