Zwarte dozen Pakistaans vliegtuig in Frankrijk onderzocht
KARACHI (ANP/RTR) - Het onderzoek aan de zwarte dozen van het vorige week gecrashte Pakistaanse verkeersvliegtuig begint op 2 juni in Frankrijk. Dat meldden de onderzoekers zaterdag.
"De missie ter plaatse (van de crash) staat op het punt te worden voltooid", zei BEA, de Franse veiligheidsautoriteit voor de burgerluchtvaart, op Twitter. Het instituur voegde eraan toe dat Pakistaanse onderzoekers samen met het Franse team dan naar Frankrijk zouden vliegen.
De Airbus A320 van Pakistan International Airlines stortte vorige week neer in de Zuid-Pakistaanse stad Karachi, waarbij 97 van de 99 mensen aan boord omkwamen.
Volgens internationale luchtvaartregels sloten BEA-onderzoekers zich aan bij het door Pakistan geleide onderzoek omdat het 15 jaar oude vliegtuig in Frankrijk is ontworpen.
Meer uit Buitenland
FORT WORTH (ANP) - De partij van de Amerikaanse president Donald Trump heeft een gevoelige politieke nederlaag geleden. De Republikein Leigh Wambsganss verloor in een conservatief district een verkiezing voor de Senaat van Texas van de Democraat Taylor Rehmet, berichten media als CBS en CNN.
17 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
4 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
12 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
13 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
15 uur geleden