Zwarte dozen Pakistaans vliegtuig in Frankrijk onderzocht
KARACHI (ANP/RTR) - Het onderzoek aan de zwarte dozen van het vorige week gecrashte Pakistaanse verkeersvliegtuig begint op 2 juni in Frankrijk. Dat meldden de onderzoekers zaterdag.
"De missie ter plaatse (van de crash) staat op het punt te worden voltooid", zei BEA, de Franse veiligheidsautoriteit voor de burgerluchtvaart, op Twitter. Het instituur voegde eraan toe dat Pakistaanse onderzoekers samen met het Franse team dan naar Frankrijk zouden vliegen.
De Airbus A320 van Pakistan International Airlines stortte vorige week neer in de Zuid-Pakistaanse stad Karachi, waarbij 97 van de 99 mensen aan boord omkwamen.
Volgens internationale luchtvaartregels sloten BEA-onderzoekers zich aan bij het door Pakistan geleide onderzoek omdat het 15 jaar oude vliegtuig in Frankrijk is ontworpen.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR. De dader of daders zijn niet gevonden.
59 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
3 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
4 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
6 uur geleden