Zwarte doos van neergestort Chinees vliegtuig gevonden
BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een van de twee vluchtrecorders van het vliegtuig dat maandag neerstortte in het zuiden van China is gelokaliseerd, meldt een woordvoerder van de Chinese luchtvaartautoriteit. De gegevens in de zwarte doos bieden mogelijk inzicht in de oorzaak van de crash.
De Boeing 737-800 van China Eastern Airlines dook maandag van een hoogte van meer dan 8 kilometer pijlsnel naar beneden. Het zeven jaar oude toestel was van Kunming onderweg naar Guangzhou en stortte neer in de bergen bij Wuzhou, een stad in de regio Guangxi.
De 123 passagiers en 9 bemanningsleden hebben de crash niet overleefd, bleek eerder. Desondanks wordt nog gezocht. Het reddingswerk op de plek van de crash moest woensdag worden stopgezet vanwege het slechte weer.
Boeing liet eerder weten technische experts naar China te sturen om te helpen bij het onderzoek naar de toedracht van de crash. China Eastern Airlines houdt zijn toestellen van het betreffende type aan de grond. De Chinese toezichthouder voor de luchtvaart heeft een breed onderzoek ingesteld naar mogelijke veiligheidsproblemen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
6 uur geleden