Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwarte doos met vluchtdata gecrasht vliegtuig Indonesië gevonden

Zwarte doos met vluchtdata gecrasht vliegtuig Indonesië gevonden

JAKARTA (ANP/DPA/RTR) - Duikers hebben in de Javazee een van de twee zwarte dozen geborgen van het Indonesische passagiersvliegtuig dat afgelopen zaterdag kort na vertrek uit Jakarta van de radar verdween en in zee stortte. Dat heeft de Indonesische minister van Transport gezegd. Het gaat om de zwarte doos met de vluchtdata. Naar de doos met de opnamen van de cockpitgesprekken wordt nog gezocht.

De zwarte doos is overgebracht naar de luchthaven van Jakarta voor onderzoek. De autoriteiten verwachten dat het twee tot vijf dagen gaat duren om alle vluchtgegevens uit te lezen. Een woordvoerder van het ministerie van Defensie zei te verwachten dat ook de andere zwarte doos snel gevonden zal worden.

De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend. In een vliegtuig zitten doorgaans twee zwarte dozen: een met opnames van de gesprekken van de bemanning in de cockpit en de andere met vluchtgegevens. De informatie van de zwarte dozen zou meer duidelijkheid kunnen verschaffen over de toedracht van het ongeluk.

De 27 jaar oude Boeing 737-500 van Sriwijaya Air met 62 mensen aan boord stortte zaterdag in zee, kort na het opstijgen. Waarschijnlijk zijn alle passagiers en bemanningsleden om het leven gekomen. Er is tot nu toe één slachtoffer geïdentificeerd. Wel zijn al tientallen zakken met lichaamsdelen en veel brokstukken geborgen.

Meer uit Buitenland

Hamas legt wapens niet neer voor er een Palestijnse staat is

CAÏRO (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas heeft bevestigd dat er eerst een Palestijnse staat moet komen voor de beweging de wapens kan neerleggen.

2 uur geleden
Portugal roept alarmfase uit over hitte en bosbrandgevaar

LISSABON (ANP) - Met ingang van zondag is Portugal in verhoogde staat van paraatheid om de verwachte hitte en het gevaar van bosbranden. De 'alarmstatus' duurt tot 8 augustus. De regering vreest de komende dagen temperaturen die kunnen oplopen tot tussen de 36 en 44 graden. In de nachten zou het minstens 20 graden zijn.

2 uur geleden
Bijna honderd doden door Israëlische aanvallen op Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Door Israëlische aanvallen zijn volgens het Palestijnse gezondheidsministerie de afgelopen 24 uur zeker 98 doden gevallen in Gaza. Er vielen ook meer dan duizend gewonden, schrijft nieuwszender Al Jazeera.

3 uur geleden
Legerleider Israël: meer aanvallen zonder vrijlating gijzelaars

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De Israëlische legerleider generaal Eyal Zamir zegt dat de aanvallen onophoudelijk doorgaan als de resterende Israëlische gijzelaars niet vrijgelaten worden. Hij zei dat hij verwacht dat in de komende dagen duidelijk wordt of er een overeenkomst kan worden gesloten.

5 uur geleden
Nieuwe astronautenploeg aangekomen in ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/DPA/AFP) - Na een reis van vijftien uur in een SpaceX-capsule is een team van vier astronauten aangekomen in het internationale ruimtestation ISS.

7 uur geleden
Doden in Rusland door Oekraïense droneaanvallen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Door Oekraïense droneaanvallen zijn drie doden gevallen in verschillende Russische regio's, zeggen lokale gouverneurs zaterdag. Ook raakten twee mensen gewond.

10 uur geleden
Vulkaan Lewotobi op Indonesisch eiland Flores barst weer uit

JAKARTA (ANP/DPA) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki op het Indonesische eiland Flores is zaterdag opnieuw uitgebarsten. Een askolom bereikte een hoogte van 18 kilometer, aldus de geologische dienst van het land.

11 uur geleden