Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

Zwarte doos gevonden na vliegtuigongeluk in India

AHMEDABAD (ANP/AFP) - In de Indiase stad Ahmedabad is de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat donderdag neerstortte op een woonwijk. De autoriteiten doen nog onderzoek naar de oorzaak van de crash en het totale dodental.

Het toestel van Air India sloeg kort na het opstijgen alarm en stortte even later neer. Aan boord waren 242 mensen, van wie slechts één iemand het heeft overleefd. Ook op de grond zijn mensen omgekomen doordat het vliegtuig neerkwam op gebouwen. Er zijn nu zeker 265 doden, maar dat aantal kan nog oplopen.

De Indiase premier Narendra Modi heeft vrijdagmorgen het rampgebied bezocht. Hij sprak ook met de man die in het ziekenhuis wordt behandeld.

Het onderzoek naar de oorzaak richt zich onder meer op mogelijke problemen met de motor en onderhoudsproblemen. India overweegt om alle toestellen van hetzelfde type, de Boeing 787-8 Dreamliner, aan de grond te houden.

Meer uit Buitenland

Dodental vliegtuigongeluk India opgelopen tot 279

AHMEDABAD (ANP/AFP) - Het voorlopige dodental van het vliegtuigongeluk donderdag in de Indiase stad Ahmedabad is opgelopen tot 279. Dat heeft een politiebron zaterdag tegen persbureau AFP gezegd. Eerder waren zeker 265 doden geteld. Het exacte aantal slachtoffers kan pas na DNA-onderzoek worden vastgesteld.

14 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden na Iraanse raketaanvallen op Israël

TEL AVIV (ANP) - Zeker drie mensen zijn omgekomen door nachtelijke Iraanse raketaanvallen op Israël, melden Israëlische media op basis van hulpverleners. Ook raakten minstens zeventig mensen gewond. De dodelijke slachtoffers vielen volgens The Times of Israel in de stad Risjon Letsion, 20 kilometer ten zuidoosten van Tel Aviv.

33 minuten geleden
Iran bestookt Israël met nieuwe raketaanval

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Iran heeft zaterdagochtend opnieuw tientallen raketten afgevuurd op Israël. "In verschillende delen van het land zijn waarschuwingen afgegeven na raketlanceringen vanuit Iran richting Israëlisch grondgebied", meldde het Israëlische leger op X.

1 uur geleden
Museumdirecteur Kim Sajet wacht niet op Trump en stapt zelf op

WASHINGTON (ANP) - Kim Sajet, de directeur van de National Portrait Gallery in Washington, stapt op. Dat meldt onder meer The New York Times op basis van een verklaring van Sajet in een interne e-mail van het Smithsonian, het instituut dat toezicht houdt op het museum. Eind mei deelde president Donald Trump dat hij Sajet wilde ontslaan, omdat hij haar om haar progressieve diversiteitsbeleid niet geschikt vond voor de functie.

5 uur geleden
Netanyahu in videoboodschap aan Iraans volk: er komt meer aan

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in een videoboodschap Iran meegedeeld dat er meer aanvallen zullen volgen. "Er komt meer aan. Het regime weet niet wat hem getroffen heeft, of wat hem nog zal treffen. Ze zijn nog nooit zo zwak geweest", zei Netanyahu.

6 uur geleden
Veertig mensen in Israëlische ziekenhuizen na aanval Iran

JERUZALEM (ANP) - In Israëlische ziekenhuizen zijn veertig mensen opgenomen na de Iraanse raketaanval, meldt de BBC. Twee gewonden bevinden zich in kritieke toestand.

6 uur geleden
Iran zegt derde reeks raketten op Israël te hebben afgevuurd

JERUZALEM (ANP) - Iran heeft een derde reeks raketten op Israël afgevuurd. De Iraanse staatstelevisie heeft dat gemeld.

6 uur geleden