Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zwarte doos gecrasht vliegtuig Azerbaijan Airlines naar Brazilië

Zwarte doos gecrasht vliegtuig Azerbaijan Airlines naar Brazilië

BAKOE (ANP/AFP) - Kazachstan stuurt de zwarte doos van het gecrashte toestel van Azerbaijan Airlines voor onderzoek naar Brazilië. Het ministerie van Transport van het Aziatische land zegt dat de vluchtrecorders naar het onderzoekscentrum voor luchtvaartongevallen CENIPA gaan. Het departement wijst erop dat Brazilië ook het land is waar de Embraer-vliegtuigen worden geproduceerd.

De Embraer E190 vloog afgelopen week van Bakoe in Azerbeidzjan naar Grozny in Tsjetsjenië. Het toestel week uit en crashte uiteindelijk in Kazachstan, met 38 doden tot gevolg. Azerbeidzjan zegt dat het toestel schade opliep toen het in Rusland door een fout vanaf de grond werd beschoten. President Ilham Aliyev eiste zondag dat de Russische autoriteiten hun rol toegeven en degenen straffen die verantwoordelijkheid dragen.

Meer uit Buitenland

Musk: Oekraïne hield zich niet aan gebruiksvoorwaarden Starlink

WASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne heeft zich niet aan de voorwaarden gehouden om Starlink te mogen gebruiken. Dat zegt Elon Musk, topman van SpaceX, dat eigenaar van Starlink is.

17 minuten geleden
Trump brengt vervroegd stem uit voor midterms

MAR-A-LAGO (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn stem uitgebracht voor de midterm-verkiezingen. Die vinden pas op 3 november plaats, maar Trump heeft al vervroegd zijn stembiljet ingeleverd.

1 uur geleden
Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

4 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

4 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

6 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

6 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

7 uur geleden