Zwarte Cross vraagt kaarthouders om geduld
LICHTENVOORDE (ANP) - De organisatie van de Zwarte Cross vraagt kaarthouders nog even geduld te hebben nu bekend is het dat festival dit jaar niet door kan gaan. Minister-president Mark Rutte maakte dinsdagavond bekend dat er tot zeker 1 september geen evenementen plaatsvinden in verband met de coronapandemie.
"Wij hebben zojuist de persconferentie van het kabinet uiteraard ook met grote interesse gevolgd", plaatste de festivalorganisatie op de website, al tijdens de persconferentie. "Wij begrijpen dat jullie nu allerlei vragen hebben. Morgenmiddag (en anders uiterlijk donderdagochtend) laten wij van ons horen via al onze kanalen. Wacht dus alsjeblieft nog even met mailen, bellen en berichten sturen. Dank jullie wel!"
De Zwarte Cross, het grootste festival van Nederland, zou van 16 tot 19 juli plaatsvinden in Lichtenvoorde in de Achterhoek. Het evenement was binnen een half uur uitverkocht. Vorig jaar trok het evenement 220.000 bezoekers.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft donderdag de 34-jarige Vlaming Juanito V. in hoger beroep veroordeeld tot een gevangenisstraf van 25 jaar en tbs met dwangverpleging voor de moord op zijn ex-vriendin in Delft. Het 33-jarige slachtoffer werd op 5 februari 2023 op klaarlichte dag gedood. Haar moeder en stiefvader raakten zwaargewond.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zes andere NAVO-landen moeten op zoek naar een andere vervanger voor hun verouderde Awacs-radarvliegtuigen. Ze zouden die 'vliegende radarstations' inruilen voor een modernere Boeing, maar dat gaat niet door, omdat de Verenigde Staten niet meedoen.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige Guillermo P. uit Amsterdam, die op 30 augustus geprobeerd zou hebben een vrouw te verkrachten in Diemen, is ook verdachte in een andere zedenzaak. Verdere details over die zaak zijn niet gegeven. Donderdag diende de eerste openbare zitting over de verkrachtingspoging in de rechtbank Amsterdam. Twee passerende fietsers overmeesterden P. bij het incident, dat plaatsvond kort na de dood van de 17-jarige Lisa. Na haar dood was er veel aandacht voor de veiligheid van vrouwen en meisjes op straat.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) stuurt volgende week een delegatie van hoge ambtenaren naar China om te praten over een oplossing voor het conflict rond het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia. Dat meldt de VVD-bewindsman in een bericht op X.
57 minuten geledenRIJSWIJK (ANP) - De politie heeft een 47-jarige man uit het Duitse Bergheim aangehouden in het onderzoek naar het dodelijke schietincident op een terras in Rijswijk in mei van dit jaar. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het incident, meldt de politie donderdag. Het onderzoek naar de schutter en een tweede mogelijk betrokkene loopt nog.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - Wie nog ongebruikte cadeaubonnen heeft liggen, kan deze vanaf donderdag een maand lang doneren aan Voedselbanken Nederland. Het geld wordt gebruikt voor mensen in financiƫle nood die voedselhulp nodig hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak roept de minister van Justitie en Veiligheid "met klem" op het wetsvoorstel aan te passen dat het makkelijker moet maken om geld en goederen van criminelen af te pakken. Het Openbaar Ministerie kan onder deze wet waardevolle spullen confisqueren zonder vervolging of veroordeling, waarschuwt de Raad voor de rechtspraak in een wetgevingsadvies. Het wetsvoorstel gaat ten koste van de rechtsbescherming van burgers, stelt de Raad.
2 uur geleden