
Zware val wielrenner Nieve bij afscheid in Ronde van Lombardije
BERGAMO (ANP) - Mikel Nieve heeft op pijnlijke wijze afscheid genomen van zijn carrière als wielerprof. De 38-jarige renner van Caja Rural kwam hard ten val tijdens de herfstklassieker de Ronde van Lombardije, zijn allerlaatste koers. Nieve ging onderuit in de afdaling van een van de beklimmingen op ongeveer 150 kilometer van de finish. Volgens de eerste berichten van zijn team heeft hij met een gebroken sleutelbeen opgegeven.
Nieve won in zijn carrière drie etappes in de Ronde van Italië en een rit in de Ronde van Spanje. De klimspecialist reed 22 grote ronden en hij eindigde zes keer bij de eerste tien.
De Ronde van Lombardije is ook de afscheidswedstrijd van de Italiaan Vincenzo Nibali en de Spanjaard Alejandro Valverde.
Meer uit Sport
PODGORICA (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft op de EK judo in het Montenegrijnse Podgorica een bronzen plak veroverd in de klasse tot 63 kilogram. De 22-jarige regerend wereldkampioene versloeg de Française Manon Deketer in de verlenging (golden score) door een diskwalificatie. Vorig jaar in Zagreb pakte de Nederlandse EK-zilver.
54 minuten geledenOBERTILLIACH (ANP) - Thymen Arensman heeft de macht in de Ronde van de Alpen gegrepen. De Nederlander van Ineos Grenadiers won de vierde etappe, een zware bergrit over ruim 162 kilometer van Sillian naar Obertilliach. Hij heeft de leiding in het algemeen klassement overgenomen van de Australiër Michael Storer
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jyri Nieminen gaat zijn functie als keeperstrainer bij Feyenoord combineren met een soortgelijke rol bij de nationale ploeg van Finland. Zijn club uit Rotterdam leent hem tijdens interlandperiodes uit aan de Finse voetbalbond.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 3 van de wereld heeft een dijbeenblessure opgelopen in de finale van het graveltoernooi van Barcelona, waar hij de finale verloor van de Deen Holger Rune.
4 uur geledenHOEI (ANP) - Wielrenster Puck Pieterse heeft voor de eerste keer de Waalse Pijl gewonnen. De 22-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck was op de Muur van Hoei te sterk voor landgenote Demi Vollering, die net als vorig jaar tweede werd.
23 uur geledenPODGORICA (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in de klasse tot 52 kilogram een bronzen medaille behaald. In de herkansingen rekende de 24-jarige judoka uit Spijkenisse af met de Hongaarse Reka Pupp (ippon) en de Israëlische Gefen Primo, die in de verlenging (golden score) met een ippon aan de kant werd gezet.
1 dag geledenHOEI (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de tweede keer de Waalse Pijl gewonnen, de Ardenner wielerkoers die eindigt op de Muur van Hoei. De Sloveen van UAE Team Emirates versnelde op de slotklim en geen van zijn concurrenten kon volgen.
1 dag geleden