Zware sneeuwval in Alpen leidt tot problemen
INNSBRUCK (ANP/DPA) - Zware sneeuwval leidt tot problemen in grote delen van de Alpen. Hoewel sneeuw in de bergen in december op zich normaal is, blijken een tot twee meter sneeuwval in een keer toch kritieke situaties te veroorzaken. Daarnaast wordt in sommige gebieden tot een meter nieuwe sneeuw verwacht. Ook dreigen er gevaarlijke lawines.
Door de grote hoeveelheden sneeuw kwam het tot aanzienlijke verkeersproblemen. Op de Brennerpas tussen Oostenrijk en Italië werd het treinverkeer onderbroken en moest ook de snelweg gedeeltelijk dicht. In het Italiaanse Zuid-Tirol waren er veel stroomstoringen. Sinds zondagochtend zijn ongeveer 1400 brandweerlieden ingezet.
Ook in Zwitserland zijn treinverbindingen uitgevallen. Door smeltende sneeuw waren er her en der overstromingen.
In Prägraten am Grossvenediger in Oostenrijk werden door een lawine vier huizen en een voertuig beschadigd. Niemand raakte gewond. Ongeveer 100 mensen moesten in veiligheid worden gebracht. In Tirol zaten ongeveer 3500 huishoudens zonder elektriciteit nadat bomen op hoogspanningsleidingen waren gevallen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
1 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
2 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
4 uur geleden