Zware sneeuwval in Alpen leidt tot problemen
INNSBRUCK (ANP/DPA) - Zware sneeuwval leidt tot problemen in grote delen van de Alpen. Hoewel sneeuw in de bergen in december op zich normaal is, blijken een tot twee meter sneeuwval in een keer toch kritieke situaties te veroorzaken. Daarnaast wordt in sommige gebieden tot een meter nieuwe sneeuw verwacht. Ook dreigen er gevaarlijke lawines.
Door de grote hoeveelheden sneeuw kwam het tot aanzienlijke verkeersproblemen. Op de Brennerpas tussen Oostenrijk en Italië werd het treinverkeer onderbroken en moest ook de snelweg gedeeltelijk dicht. In het Italiaanse Zuid-Tirol waren er veel stroomstoringen. Sinds zondagochtend zijn ongeveer 1400 brandweerlieden ingezet.
Ook in Zwitserland zijn treinverbindingen uitgevallen. Door smeltende sneeuw waren er her en der overstromingen.
In Prägraten am Grossvenediger in Oostenrijk werden door een lawine vier huizen en een voertuig beschadigd. Niemand raakte gewond. Ongeveer 100 mensen moesten in veiligheid worden gebracht. In Tirol zaten ongeveer 3500 huishoudens zonder elektriciteit nadat bomen op hoogspanningsleidingen waren gevallen.
Meer uit Buitenland
QUITO (ANP/AFP/RTR) - De Ecuadoraanse oud-president Abdalá Bucaram is schuldig bevonden in een corruptiezaak rond de verkoop van coronatests en andere medische benodigdheden tijdens de coronapandemie. Hij en zijn zoon zijn allebei veroordeeld tot een gevangenisstraf van negen jaar en vier maanden.
26 minuten geledenSANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.
1 uur geledenPUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.
4 uur geledenBONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.
8 uur geleden