Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware pijnstillers bij acute pijn aan de nek of rug werken niet

Zware pijnstillers bij acute pijn aan de nek of rug werken niet

ROTTERDAM (ANP) - Het is zinloos om zware pijnstillers (opioïden) te gebruiken tegen acute pijn aan de nek en rug, concluderen onderzoekers van de Universiteit van Sydney in Australië. Toch ziet hoogleraar Bart Koes van het Erasmus MC in Rotterdam dat opioïden zoals oxycodon en tramadol nog steeds geregeld worden voorgeschreven voor deze kwalen.

Koes werkte samen met de Australische onderzoekers aan de studie, waarin 347 patiënten met acute rug- en nekpijn een placebo kregen of juist een zware pijnstiller. Na zes weken was er geen verschil tussen de placebogroep en de opioïdengroep. En na een jaar was er wel een klein verschil zichtbaar - maar in het voordeel van de placebogroep.

Daar komt bij dat opioïden nare bijwerkingen hebben en verslavend zijn. Dat het niet werkt, komt volgens Koes waarschijnlijk omdat de pijn heel complex is. "Vaak spelen ook mentale en omgevingsfactoren mee", legt hij uit. "Denk bijvoorbeeld aan stress: daartegen werkt een opiaat niet." Hij adviseert patiënten om in beweging te blijven.

Het onderzoek is gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift The Lancet.

Meer uit Gezond

Farmaceutische industrie bezorgd over Amerikaanse importheffingen

DEN HAAG (ANP) - De farmaceutische industrie in Nederland heeft bezorgd gereageerd op de Amerikaanse importheffingen op geneesmiddelen. Daarmee wordt voor het eerst in dertig jaar getornd aan de internationale afspraak om, in het belang van patiënten, op geneesmiddelen geen invoertarieven te heffen.

2 dagen geleden
Europese gezondheidsdienst waarschuwt voor ziekmakende muggen

BRUSSEL (ANP) - Recorduitbraken van het westnijlvirus en het chikungunya-virus in Europa lijken het "nieuwe normaal" te worden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC woensdag. De langere, warmere zomers en mildere winters die worden veroorzaakt door klimaatverandering zijn gunstige omstandigheden voor de muggen die de virussen bij zich dragen.

3 dagen geleden
Voorlopig nog geen toename aantal gevallen mazelen

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal nieuwe gevallen van mazelen blijft laag. In bijna een maand tijd zijn elf besmettingen vastgesteld, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).

1 week geleden
Ook gegevens van gedetineerden gestolen bij dataroof lab

DEN HAAG (ANP) - Bij de digitale inbraak in een laboratorium zijn ook de medische gegevens van gedetineerden gestolen. Vooralsnog gaat het om 253 mensen, meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen van het ministerie van Justitie en Veiligheid.

1 week geleden
VS overweegt coronaprik voor jongste kinderen te stoppen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De toestemming voor Pfizer om zijn coronavaccin aan kinderen onder de vijf jaar te geven in de Verenigde Staten wordt mogelijk ingetrokken door de Amerikaanse geneesmiddelenautoriteit FDA. Het middel wordt toegediend aan kinderen van zes maanden tot en met vier jaar.

1 week geleden
Datadiefstal laboratorium betreft vooral gegevens uit 2022-2025

RIJSWIJK (ANP) - Bij de digitale diefstal van data uit een laboratorium in Rijswijk zijn voor zover bekend grotendeels gegevens uit 2022-2025 buitgemaakt. "De exacte periode wordt momenteel onderzocht", laat een woordvoerder van het in de Zuid-Hollandse stad gevestigde Clinical Diagnostics weten.

1 week geleden
Beveiliger: datadiefstal lab treft ook andere zorginstellingen

UTRECHT (ANP) - De digitale inbraak bij een onderzoekslaboratorium in Rijswijk treft niet alleen vrouwen die hebben meegedaan aan het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. "Helaas gaat dit datalek verder", meldt de organisatie Z-CERT, die de zorgsector helpt met digitale beveiliging.

1 week geleden