Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware overstromingen en doden door tyfoon Vamco op Filipijnen

Zware overstromingen en doden door tyfoon Vamco op Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - De zware tyfoon Vamco heeft zeker elf levens geëist en vijftien mensen worden vermist. Ook veroorzaakte Vamco grote overstromingen in de Filipijnse hoofdstad Manilla, waar zeker 40.000 huizen zijn verwoest. Het is de achtste tyfoon in twee maanden tijd die de Filipijnen bereikt.

De Filipijnse president Rodrigo Duterte gaf donderdag overheidsinstanties de opdracht hulpacties te versnellen. Duterte verkortte zijn aanwezigheid bij een virtuele bijeenkomst met andere Zuidoost-Aziatische leiders, om zich op de schade van de tyfoon te richten. Hij hield nog wel een korte toespraak waarin hij opriep de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan.

Op het eiland Luzon, waar de helft van de 108 miljoen inwoners van het land woont, vielen doden door onder meer verdrinking en het instorten van een gebouw. In Manilla zochten bewoners hun toevlucht bovenop ondergelopen huizen. Het zijn de zwaarste overstromingen in de stad in jaren. De kustwacht zwom in sommige buitenwijken door modderig water dat zo hoog als elektriciteitspalen stond. Reddingswerkers gebruikten rubberboten en geïmproviseerde vlotten om kinderen en ouderen in veiligheid te brengen.

Bijna 200.000 mensen werden geëvacueerd voordat Vamco woensdagavond aan land kwam met windsnelheden van 155 kilometer per uur. De kracht van de tyfoon is sindsdien afgekomen. De tyfoon volgde hetzelfde pad als tyfoon Goni eerder deze maand. Door die storm, wereldwijd de zwaarste van het jaar, kwamen 25 mensen om het leven en werden duizenden huizen verwoest.

Meer uit Buitenland

Duizenden bewijzen Surinaamse ex-president Santokhi laatste eer

PARAMARIBO (ANP) - Duizenden mensen, begeleid door blaasmuziek van de militaire kapel, bewezen dinsdag de laatste eer aan de ex-president van Suriname, Chandrikapersad Santokhi, die op 30 maart plotseling overleed op 67-jarige leeftijd. De uitvaartdienst met staatseer wordt gehouden in De Olifant, het partijcentrum van de Vooruitstrevende Hervormings Partij waarvan hij voorzitter was.

52 minuten geleden
Netanyahu: Israël heeft Iraanse bruggen en spoorwegen aangevallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël heeft dinsdag bruggen en spoorwegen aangevallen in Iran, meldt premier Benjamin Netanyahu. Die zouden worden gebruikt door het Iraanse regime om wapens te vervoeren.

58 minuten geleden
Pro-Iraanse militie in Irak laat Amerikaanse journalist vrij

BAGDAD (ANP/RTR) - De pro-Iraanse militie Kataib Hezbollah zegt de ontvoerde Amerikaanse journalist Shelly Kittleson vrij te laten. Zij werd vorige week ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad. De militie eist daarbij dat de journalist Irak direct verlaat. Kittleson schrijft onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico.

1 uur geleden
China blokkeert VN-resolutie over heropenen Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties is er niet in geslaagd om een resolutie aan te nemen over het heropenen van de Straat van Hormuz. China heeft zijn vetorecht gebruikt om de resolutie, die was ingediend door Bahrein, te blokkeren.

1 uur geleden
Media: Iraniërs vormen menselijke ketting rond mogelijke doelen

TEHERAN (ANP) - Mensen in Iran zijn naar bruggen en energiecentrales gekomen uit protest tegen mogelijke aanvallen van de Verenigde Staten en Israël, melden internationale media op basis van beelden van de Iraanse staatstelevisie. De Iraniërs vormen een menselijke ketting rond de bouwwerken, die de Amerikaanse president Donald Trump heeft genoemd als doelwitten voor aanvallen na het verstrijken van zijn deadline.

1 uur geleden
WSJ: Iran verbreekt directe communicatie met VS na dreiging Trump

TEHERAN (ANP) - Iran heeft de directe communicatie met de Verenigde Staten verbroken, meldt The Wall Street Journal. Aanleiding hiervoor zou het dreigement van president Donald Trump zijn om de "hele beschaving" van Iran te vernietigen, als het land niet voor zijn deadline van dinsdag tot een akkoord komt. De gesprekken met onderhandelaars gaan volgens de krant gewoon door.

1 uur geleden
Macron: Fransen die vastzaten in Iran zijn onderweg naar huis

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Twee Fransen die meer dan drie jaar lang vastzaten in een Iraanse gevangenis zijn onderweg naar huis, zegt de Franse president Emmanuel Macron. Volgens het Iraanse persbureau IRNA is ook een Iraanse burger die werd vastgehouden in Frankrijk vrijgelaten als onderdeel van een gevangenenruil.

2 uur geleden