Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware overstromingen en doden door tyfoon Vamco op Filipijnen

Zware overstromingen en doden door tyfoon Vamco op Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/DPA) - De zware tyfoon Vamco heeft zeker elf levens geëist en vijftien mensen worden vermist. Ook veroorzaakte Vamco grote overstromingen in de Filipijnse hoofdstad Manilla, waar zeker 40.000 huizen zijn verwoest. Het is de achtste tyfoon in twee maanden tijd die de Filipijnen bereikt.

De Filipijnse president Rodrigo Duterte gaf donderdag overheidsinstanties de opdracht hulpacties te versnellen. Duterte verkortte zijn aanwezigheid bij een virtuele bijeenkomst met andere Zuidoost-Aziatische leiders, om zich op de schade van de tyfoon te richten. Hij hield nog wel een korte toespraak waarin hij opriep de gevolgen van klimaatverandering tegen te gaan.

Op het eiland Luzon, waar de helft van de 108 miljoen inwoners van het land woont, vielen doden door onder meer verdrinking en het instorten van een gebouw. In Manilla zochten bewoners hun toevlucht bovenop ondergelopen huizen. Het zijn de zwaarste overstromingen in de stad in jaren. De kustwacht zwom in sommige buitenwijken door modderig water dat zo hoog als elektriciteitspalen stond. Reddingswerkers gebruikten rubberboten en geïmproviseerde vlotten om kinderen en ouderen in veiligheid te brengen.

Bijna 200.000 mensen werden geëvacueerd voordat Vamco woensdagavond aan land kwam met windsnelheden van 155 kilometer per uur. De kracht van de tyfoon is sindsdien afgekomen. De tyfoon volgde hetzelfde pad als tyfoon Goni eerder deze maand. Door die storm, wereldwijd de zwaarste van het jaar, kwamen 25 mensen om het leven en werden duizenden huizen verwoest.

Meer uit Buitenland

Delen van Parijs getroffen door stroomstoring

PARIJS (ANP/RTR) - Delen van de Franse hoofdstad Parijs zijn donderdagochtend getroffen door een stroomstoring.

35 minuten geleden
EU-buitenlandchef mist concessies Rusland in vredesplan

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas mist concessies van Rusland in het vredesplan van de VS en Rusland. In dat plan, waarover de Financial Times en nieuwssite Axios berichten, zou onder meer staan dat Oekraïne grondgebied moet opgeven en zijn leger moet halveren. "In deze oorlog is er één agressor en één slachtoffer, maar we hebben geen enkele concessie van Russische zijde gezien", zei Kallas voor de vergadering van EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

52 minuten geleden
Nog veel vermisten na aanval in westen van Oekraïne

KYIV (ANP) - In de Oekraïense stad Ternopil worden nog 22 personen vermist na een Russische aanval van een dag eerder. Het dodental staat inmiddels op 26, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

56 minuten geleden
Leider Taiwan toont steun voor Japan met sushi-lunch

TAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.

1 uur geleden
HRW: Israël beging oorlogsmisdaden bij uitzettingen op Westoever

NEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.

3 uur geleden
Witte Huis verdedigt Trumps harde uithalen tegen verslaggeefsters

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.

3 uur geleden
UNICEF: wereldwijd leven 417 miljoen kinderen in armoede

NEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.

6 uur geleden