Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong

Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong

GUANGZHOU (ANP/RTR/AFP) - In de Chinese provincie Guangdong dreigen grote rivieren na dagenlange regenval uit hun oevers te treden. De regering waarschuwt voor gevaarlijke overstromingen en neemt maatregelen om de meer dan 127 miljoen inwoners te beschermen. In het noorden van de provincie zijn zes mensen gewond geraakt door aardverschuivingen.

Op sommige plekken in de provincie staan gebouwen al onder water. Staatsmedia melden dat meer dan 45.000 mensen in Qingyuan zijn geëvacueerd. In de stad Zhaoqing is schade ontstaan aan energiefaciliteiten, waardoor de stroom op sommige plekken is uitgevallen. In heel de provincie zouden 1,16 miljoen huishoudens zonder stroom zitten. Volgens staatsradio blijven circa 1100 scholen in Qingyuan, Zhaoqing en Shaoguan maandag dicht.

In het noorden van Guangdong zijn zes dorpen getroffen door aardverschuivingen. Een onbekend aantal mensen is volgens staatsmedia "vast komen te zitten". Meer dan tachtig reddingswerkers zijn ter plaatse om getroffenen te helpen.

Voorbereidingen op noodweer

Guangdong ligt in het zuidoosten van China. De bekendste plaatsen zijn de miljoenensteden Guangzhou en Shenzhen. De provincie kampt al dagenlang met hevige regenbuien. Het stijgende waterpeil in de rivier Bei kan leiden tot overstromingen "die ongeveer eens per eeuw voorkomen", berichten staatsmedia. Er zijn weerswaarschuwingen afgegeven voor grote delen van centraal Guangdong. Het nationale weerbureau waarschuwt ook voor zware stormen in de kustgebieden.

Provinciale functionarissen dringen er bij lokale overheden op aan om maatregelen tegen overstromingen te nemen en alvast voorbereidingen te treffen voor hulpverlening. De landelijke overheid stuurt technische uitrusting voor de inspectie van dijken en maakt materialen klaar voor hulpverlening en de beheersing van overstromingen.

Meer uit Buitenland

EU-Hof: lidstaten moeten geslacht op id-bewijs kunnen wijzigen

LUXEMBURG (ANP) - Transgenderpersonen in de EU hebben het recht om het geslacht waarmee ze zich identificeren in hun identiteitsdocumenten te laten wijzigen. Dat oordeelt het Europese Hof van Justitie donderdag in een zaak van een Bulgaarse burger die als man geregistreerd stond, maar zich inmiddels als vrouw identificeert.

20 minuten geleden
Bemiddeling China vermindert gevechten Pakistan en Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De bemiddeling van China heeft ertoe geleid dat de aanhoudende gevechten tussen Pakistan en Afghanistan zijn verminderd, meldden drie Pakistaanse overheidsfunctionarissen. De Chinese president Xi Jinping zou eind vorige maand zelf in een persoonlijke boodschap hebben opgeroepen de vijandelijkheden te staken.

41 minuten geleden
Brussel stelt factfindingmissie oliepijplijn Oekraïne voor

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een factfindingmissie voorgesteld naar de beschadigde Droezjba-pijpleiding in Oekraïne. Dat heeft een woordvoerder van de Europese Commissie donderdag gezegd. Oekraïne heeft volgens de woordvoerder nog niet op het aanbod gereageerd.

42 minuten geleden
Revolutionaire Garde zegt doelen Israël en VS aan te vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde claimt aanvallen uitgevoerd te hebben op Israëlische en Amerikaanse doelen in de Verenigde Arabische Emiraten, Irak en Koeweit. Meerdere doelen werden volgens de Garde getroffen.

42 minuten geleden
52 miljoen kinderen niet naar school door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.

1 uur geleden
Nieuwe ruzie Boedapest en Kyiv over blokkeren Russische energie

BOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.

1 uur geleden
Pro-Iraanse milities Irak melden doden na aanval VS en Israël

RAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.

1 uur geleden