Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong
GUANGZHOU (ANP/RTR/AFP) - In de Chinese provincie Guangdong dreigen grote rivieren na dagenlange regenval uit hun oevers te treden. De regering waarschuwt voor gevaarlijke overstromingen en neemt maatregelen om de meer dan 127 miljoen inwoners te beschermen. In het noorden van de provincie zijn zes mensen gewond geraakt door aardverschuivingen.
Op sommige plekken in de provincie staan gebouwen al onder water. Staatsmedia melden dat meer dan 45.000 mensen in Qingyuan zijn geëvacueerd. In de stad Zhaoqing is schade ontstaan aan energiefaciliteiten, waardoor de stroom op sommige plekken is uitgevallen. In heel de provincie zouden 1,16 miljoen huishoudens zonder stroom zitten. Volgens staatsradio blijven circa 1100 scholen in Qingyuan, Zhaoqing en Shaoguan maandag dicht.
In het noorden van Guangdong zijn zes dorpen getroffen door aardverschuivingen. Een onbekend aantal mensen is volgens staatsmedia "vast komen te zitten". Meer dan tachtig reddingswerkers zijn ter plaatse om getroffenen te helpen.
Voorbereidingen op noodweer
Guangdong ligt in het zuidoosten van China. De bekendste plaatsen zijn de miljoenensteden Guangzhou en Shenzhen. De provincie kampt al dagenlang met hevige regenbuien. Het stijgende waterpeil in de rivier Bei kan leiden tot overstromingen "die ongeveer eens per eeuw voorkomen", berichten staatsmedia. Er zijn weerswaarschuwingen afgegeven voor grote delen van centraal Guangdong. Het nationale weerbureau waarschuwt ook voor zware stormen in de kustgebieden.
Provinciale functionarissen dringen er bij lokale overheden op aan om maatregelen tegen overstromingen te nemen en alvast voorbereidingen te treffen voor hulpverlening. De landelijke overheid stuurt technische uitrusting voor de inspectie van dijken en maakt materialen klaar voor hulpverlening en de beheersing van overstromingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
1 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
4 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
9 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
10 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
11 uur geleden