Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong
GUANGZHOU (ANP/RTR/AFP) - In de Chinese provincie Guangdong dreigen grote rivieren na dagenlange regenval uit hun oevers te treden. De regering waarschuwt voor gevaarlijke overstromingen en neemt maatregelen om de meer dan 127 miljoen inwoners te beschermen. In het noorden van de provincie zijn zes mensen gewond geraakt door aardverschuivingen.
Op sommige plekken in de provincie staan gebouwen al onder water. Staatsmedia melden dat meer dan 45.000 mensen in Qingyuan zijn geëvacueerd. In de stad Zhaoqing is schade ontstaan aan energiefaciliteiten, waardoor de stroom op sommige plekken is uitgevallen. In heel de provincie zouden 1,16 miljoen huishoudens zonder stroom zitten. Volgens staatsradio blijven circa 1100 scholen in Qingyuan, Zhaoqing en Shaoguan maandag dicht.
In het noorden van Guangdong zijn zes dorpen getroffen door aardverschuivingen. Een onbekend aantal mensen is volgens staatsmedia "vast komen te zitten". Meer dan tachtig reddingswerkers zijn ter plaatse om getroffenen te helpen.
Voorbereidingen op noodweer
Guangdong ligt in het zuidoosten van China. De bekendste plaatsen zijn de miljoenensteden Guangzhou en Shenzhen. De provincie kampt al dagenlang met hevige regenbuien. Het stijgende waterpeil in de rivier Bei kan leiden tot overstromingen "die ongeveer eens per eeuw voorkomen", berichten staatsmedia. Er zijn weerswaarschuwingen afgegeven voor grote delen van centraal Guangdong. Het nationale weerbureau waarschuwt ook voor zware stormen in de kustgebieden.
Provinciale functionarissen dringen er bij lokale overheden op aan om maatregelen tegen overstromingen te nemen en alvast voorbereidingen te treffen voor hulpverlening. De landelijke overheid stuurt technische uitrusting voor de inspectie van dijken en maakt materialen klaar voor hulpverlening en de beheersing van overstromingen.
Meer uit Buitenland
ISTANBUL (ANP/RTR) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door een schietincident in de buurt van het Israëlische consulaat in Istanbul. Dat berichten Turkse media. Onduidelijk is nog wat precies is voorgevallen.
6 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in aanloop naar spannende parlementsverkiezingen aangekomen in Hongarije. Hij gaat daar de Hongaarse premier Viktor Orbán bezoeken en volgens bronnen gaan ze ook samen op campagne. Op beelden is te zien dat minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó de prominente gast ontving nadat zijn vliegtuig was geland.
20 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de Russische president Vladimir Poetin tijdens een telefoongesprek uitgebreide steun toegezegd. Dat komt naar voren uit een gespreksverslag van de Hongaarse overheid dat in aanloop naar de Hongaarse verkiezingen is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkse aanklagers hebben een nieuw onderzoek geopend naar de prominente oppositiepoliticus Ekrem Imamoglu. De opgepakte burgemeester van Istanbul wordt nu ook beschuldigd van belediging tijdens een hoorzitting op 6 april.
2 uur geledenNOEUX-LES-MINES (ANP) - Nabij het Noord-Franse Noeux-les-Mines, niet ver van Lille, is dinsdagochtend een hogesnelheidstrein in aanvaring gekomen met een voertuig. Daarbij is de machinist om het leven gekomen. Volgens BFMTV, dat zich ook baseert op hulpverleners, botste de trein op een transport van militaire voertuigen. Twee inzittenden zouden in kritieke toestand verkeren, aldus dat medium. Elf anderen zou het "relatief" slecht vergaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
2 uur geleden