Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong
GUANGZHOU (ANP/RTR/AFP) - In de Chinese provincie Guangdong dreigen grote rivieren na dagenlange regenval uit hun oevers te treden. De regering waarschuwt voor gevaarlijke overstromingen en neemt maatregelen om de meer dan 127 miljoen inwoners te beschermen. In het noorden van de provincie zijn zes mensen gewond geraakt door aardverschuivingen.
Op sommige plekken in de provincie staan gebouwen al onder water. Staatsmedia melden dat meer dan 45.000 mensen in Qingyuan zijn geëvacueerd. In de stad Zhaoqing is schade ontstaan aan energiefaciliteiten, waardoor de stroom op sommige plekken is uitgevallen. In heel de provincie zouden 1,16 miljoen huishoudens zonder stroom zitten. Volgens staatsradio blijven circa 1100 scholen in Qingyuan, Zhaoqing en Shaoguan maandag dicht.
In het noorden van Guangdong zijn zes dorpen getroffen door aardverschuivingen. Een onbekend aantal mensen is volgens staatsmedia "vast komen te zitten". Meer dan tachtig reddingswerkers zijn ter plaatse om getroffenen te helpen.
Voorbereidingen op noodweer
Guangdong ligt in het zuidoosten van China. De bekendste plaatsen zijn de miljoenensteden Guangzhou en Shenzhen. De provincie kampt al dagenlang met hevige regenbuien. Het stijgende waterpeil in de rivier Bei kan leiden tot overstromingen "die ongeveer eens per eeuw voorkomen", berichten staatsmedia. Er zijn weerswaarschuwingen afgegeven voor grote delen van centraal Guangdong. Het nationale weerbureau waarschuwt ook voor zware stormen in de kustgebieden.
Provinciale functionarissen dringen er bij lokale overheden op aan om maatregelen tegen overstromingen te nemen en alvast voorbereidingen te treffen voor hulpverlening. De landelijke overheid stuurt technische uitrusting voor de inspectie van dijken en maakt materialen klaar voor hulpverlening en de beheersing van overstromingen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Europese troepen in Oekraïne zouden een legitiem doelwit zijn om aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov in een interview met het Russische persbureau TASS.
49 minuten geledenPARIJS (ANP) - Zeker veertig mensen zijn in Parijs aangehouden nadat ze illegaal vuurwerk en rookbommen hadden afgestoken. Dat melden onder andere televisiestation BFMTV en de krant Le Parisien.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft huisarrest opgelegd aan tien personen die oud-president Jair Bolsonaro zouden hebben geholpen bij zijn poging om een staatsgreep te plegen. Ze werden al eerder veroordeeld, maar waren tot nu toe nog op vrije voeten in afwachting van hun hoger beroep.
10 uur geledenNIAMEY (ANP/AFP) - De Nigerese militaire junta heeft een algehele mobilisatie afgekondigd om een opstand van jihadisten te bestrijden. Volgens de junta kunnen nu "mensen, eigendommen en diensten worden gevorderd om bij te dragen aan de verdediging van het thuisland".
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin zegt dat Oekraïne in zijn ogen geen haast heeft om de oorlog te beëindigen. Hij dreigde dat Rusland al zijn doelen met geweld zou bereiken als Kyiv het conflict niet op vreedzame wijze zou willen oplossen.
13 uur geledenKYIV/MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - In Kyiv en omgeving hebben 1 miljoen mensen volgens een Oekraïense energiemaatschappij nog steeds geen stroom na de Russische aanvallen van zaterdagochtend. In de regio wonen naar schatting 3 miljoen mensen. De temperatuur is volgens weerberichten 1 graad Celsius en zakt zondag en komende week naar temperaturen voortdurend onder nul.
13 uur geledenHALIFAX (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft bij het bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekendgemaakt dat zijn land met een nieuw steunpakket voor Oekraïne komt. Het gaat om economische hulp ter waarde van 2,5 miljard Canadese dollar (1,6 miljard euro). Dat geld moet Oekraïne helpen om leningen van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) te kunnen krijgen.
13 uur geleden