Zware overstromingen dreigen in Chinese provincie Guangdong
GUANGZHOU (ANP/RTR/AFP) - In de Chinese provincie Guangdong dreigen grote rivieren na dagenlange regenval uit hun oevers te treden. De regering waarschuwt voor gevaarlijke overstromingen en neemt maatregelen om de meer dan 127 miljoen inwoners te beschermen. In het noorden van de provincie zijn zes mensen gewond geraakt door aardverschuivingen.
Op sommige plekken in de provincie staan gebouwen al onder water. Staatsmedia melden dat meer dan 45.000 mensen in Qingyuan zijn geëvacueerd. In de stad Zhaoqing is schade ontstaan aan energiefaciliteiten, waardoor de stroom op sommige plekken is uitgevallen. In heel de provincie zouden 1,16 miljoen huishoudens zonder stroom zitten. Volgens staatsradio blijven circa 1100 scholen in Qingyuan, Zhaoqing en Shaoguan maandag dicht.
In het noorden van Guangdong zijn zes dorpen getroffen door aardverschuivingen. Een onbekend aantal mensen is volgens staatsmedia "vast komen te zitten". Meer dan tachtig reddingswerkers zijn ter plaatse om getroffenen te helpen.
Voorbereidingen op noodweer
Guangdong ligt in het zuidoosten van China. De bekendste plaatsen zijn de miljoenensteden Guangzhou en Shenzhen. De provincie kampt al dagenlang met hevige regenbuien. Het stijgende waterpeil in de rivier Bei kan leiden tot overstromingen "die ongeveer eens per eeuw voorkomen", berichten staatsmedia. Er zijn weerswaarschuwingen afgegeven voor grote delen van centraal Guangdong. Het nationale weerbureau waarschuwt ook voor zware stormen in de kustgebieden.
Provinciale functionarissen dringen er bij lokale overheden op aan om maatregelen tegen overstromingen te nemen en alvast voorbereidingen te treffen voor hulpverlening. De landelijke overheid stuurt technische uitrusting voor de inspectie van dijken en maakt materialen klaar voor hulpverlening en de beheersing van overstromingen.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
5 uur geledenMONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.
5 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.
7 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.
8 uur geleden