
Zware nederlaag voor ÖVP bij deelstaatverkiezing in Tirol
INNSBRUCK( (ANP/DPA) - De christendemocratische ÖVP heeft bij de verkiezingen in de Oostenrijkse deelstaat Tirol een zware nederlaag geleden. De partij van bondskanselier Karl Nehammer kreeg zondag volgens de voorlopige uitslag slechts 34,7 procent van de stemmen, ongeveer 10 procentpunt minder dan in 2018 en historisch laag.
De rechts-populistische FPÖ profiteerde en wordt volgens de voorspelling met 18,9 procent de tweede partij in Tirol. De sociaaldemocraten van de SPÖ bleven rond de 17,5 procent hangen. De Groenen, in de landelijke politiek coalitiepartner van de ÖVP, komt vermoedelijk uit op 9,2. Dat maakt voortzetting van die samenwerking in de deelstaat zonder extra steun niet mogelijk.
De lijst Fritz, die zich inzet voor beter onderwijs en betaalbaar wonen, verraste met bijna 10 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft een besluit teruggedraaid om een Amerikaans initiatief te beëindigen dat vermeende Russische oorlogsmisdrijven documenteert. Dat bericht The Washington Post op basis van medewerkers van het Congres die bekend zijn met de zaak. Het besluit om het initiatief te beëindigen was eerder genomen door DOGE, de bezuinigingstaskforce van Elon Musk.
1 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië houdt op 3 mei verkiezingen, kondigde premier Anthony Albanese vrijdag aan. Volgens opiniepeilingen wordt het een nek-aan-nekrace tussen zijn regerende centrumlinkse Labor-partij en de conservatieve coalitie onder leiding van oppositieleider Peter Dutton.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering-Trump bevolen berichten te bewaren van een chatgroep waaraan onbedoeld een journalist werd toegevoegd en waarin aanvalsplannen werden besproken. Het gaat om alle communicatie in de chat op de Signal-app tussen 11 en 15 maart.
5 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - Vier van de vijf politieke partijen in Groenland zijn het eens geworden over de vorming van een nieuwe coalitie. Ze tekenen vrijdagochtend een akkoord, waarna de 33-jarige Jens-Frederik Nielsen naar verwachting premier wordt. Diezelfde dag brengt de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance een omstreden bezoek aan Groenland.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Elise Stefanik teruggetrokken als mogelijke nieuwe Amerikaanse ambassadeur bij de Verenigde Naties. Stefanik zit in het parlement en daar wil Trump haar niet missen, schrijft hij op Truth Social.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) heeft nieuwe strafmaatregelen besloten tegen Belarus. Aan 25 personen en zeven instellingen zijn sancties opgelegd omdat zij verantwoordelijk zijn voor het ondermijnen van de democratie en de rechtsstaat, aldus de EU. Ook dragen ze bij aan de voortdurende onderdrukking, mensenrechtenschendingen en militaire samenwerking met Rusland in de oorlog tegen Oekraïne.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikanen eisen nog meer economische macht in Oekraïne. De Verenigde Staten dringen aan op de controle over alle belangrijke toekomstige investeringen in infrastructuur en delfstoffen, meldt het Amerikaanse persbureau Bloomberg News.
9 uur geleden