Zware nederlaag voor ÖVP bij deelstaatverkiezing in Tirol
INNSBRUCK( (ANP/DPA) - De christendemocratische ÖVP heeft bij de verkiezingen in de Oostenrijkse deelstaat Tirol een zware nederlaag geleden. De partij van bondskanselier Karl Nehammer kreeg zondag volgens de voorlopige uitslag slechts 34,7 procent van de stemmen, ongeveer 10 procentpunt minder dan in 2018 en historisch laag.
De rechts-populistische FPÖ profiteerde en wordt volgens de voorspelling met 18,9 procent de tweede partij in Tirol. De sociaaldemocraten van de SPÖ bleven rond de 17,5 procent hangen. De Groenen, in de landelijke politiek coalitiepartner van de ÖVP, komt vermoedelijk uit op 9,2. Dat maakt voortzetting van die samenwerking in de deelstaat zonder extra steun niet mogelijk.
De lijst Fritz, die zich inzet voor beter onderwijs en betaalbaar wonen, verraste met bijna 10 procent.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
5 minuten geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.
5 uur geleden