Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware loting voor Djokovic op ATP Cup

Zware loting voor Djokovic op ATP Cup

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic neemt het met titelhouder Servië in de groepsfase van de ATP Cup, van 1 tot en met 5 februari, op tegen Duitsland en Canada. Bij de Duitsers is Alexander Zverev de kopman, bij de Canadese ploeg Denis Shapovalov.

Rafael Nadal treft met Spanje Griekenland en gastland Australië. Bij de Grieken is Stefanos Tsitsipas van de partij en de Australische ploeg wordt aangevoerd door Alex de Minaur.

Twaalf landen zijn verdeeld over vier groepen. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Alle wedstrijden worden in Melbourne gespeeld. Het was de bedoeling het landentoernooi in meerdere steden te spelen, maar om reisbewegingen te beperken werd daar van afgezien.

Vorig jaar won Servië in de finale in Sydney met 2-1 van Spanje.

Verplichte quarantaine

Nagenoeg alle toptennissers die deelnemen aan de Australian Open verblijven momenteel in Melbourne voor de verplichte quarantaine van twee weken. Die quarantaineperiode verloopt bepaald niet vlekkeloos. In de nacht van donderdag op vrijdag maakten de plaatselijke autoriteiten bekend dat er opnieuw iemand uit de 'tennisbubbel' positief heeft getest.

Donderdag maakte de Spaanse tennisster Paula Badosa al bekend dat zij een positieve test had afgelegd, net als eerder in de week een aantal anderen in de bubbel. De organisatie zelf maakte de afgelopen dagen geen namen bekend van de personen die positief hebben getest en er is onduidelijkheid over het exacte aantal besmettingsgevallen.

Demonstratietoernooi

Djokovic en Nadal verblijven momenteel niet in Melbourne, zij zijn in Adelaide voor een demonstratietoernooi.

De Australian Open begint op maandag 8 februari.

Meer uit Sport

Ferrari-coureurs Hamilton en Leclerc leggen ruzie bij

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Lewis Hamilton en Charles Leclerc hebben hun onderlinge irritaties uitgesproken. Dat hebben de beide coureurs van Ferrari gedaan in een bijeenkomst met hun teambaas Fred Vasseur bij de Grote Prijs van São Paulo.

1 uur geleden
Verstappen zint op inhaalrace vanaf laatste startrij Interlagos

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen gaat er alles aan doen om zondag (18.00 uur Nederlandse tijd) zoveel mogelijk coureurs in te halen in de Grote Prijs van São Paulo. "Ik heb al vaker moeilijke omstandigheden doorstaan, dus laten we maar zien wat er mogelijk is", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een persbulletin van zijn team Red Bull.

2 uur geleden
Norris snelste in kletsnatte kwalificatie GP van São Paulo

SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van São Paulo. Op een kletsnat circuit op het Autódromo José Carlos Pace was de Britse wereldkampioen van vorig seizoen in de McLaren net iets sneller dan de Mercedessen van de Brit George Russell en de nieuwe wereldkampioen Kimi Antonelli uit Italië.

14 uur geleden
Nummer 1 Rybakina laat WTA Finals schieten, Kostjoek vervanger

INDIAN WELLS (ANP) - Tennisster Elena Rybakina, de nummer 1 van de wereld, heeft zich teruggetrokken van het deelnemersveld van de WTA Finals. Dat heeft de WTA zaterdag bekendgemaakt namens de 27-jarige Kazakse. Het slottoernooi van het tennisseizoen begint zondag in het Amerikaanse Indian Wells en duurt tot en met 15 november.

14 uur geleden
Alcaraz tegen Shelton in finale masterstoernooi Parijs

PARIJS (ANP) - De finale van het masterstoernooi van Parijs gaat tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Ben Shelton. Voor beide tennissers is het de eerste keer dat ze in de finale staan van dit ATP-toernooi.

17 uur geleden
Brand pakt alsnog Europese titel veldrijden na straf Schreiber

ZEDDAM (ANP) - Lucinda Brand heeft alsnog de Europese titel veldrijden gewonnen na de deklassering van Marie Schreiber. De Luxemburgse, die de sprint won, was volgens de jury van haar lijn afgeweken in de sprint. Daarop is ze teruggezet naar de tweede plaats. Ceylin del Carmen Alvarado werd derde.

18 uur geleden
Monfils nieuwe hoofdcoach van Franse Davis Cup-ploeg

PARIJS (ANP) - Gaël Monfils is aangesteld als hoofdtrainer van de Franse Davis Cup-ploeg. Dat heeft de Franse tennisfederatie (FFT) bekendgemaakt.

23 uur geleden