Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware loting voor Djokovic op ATP Cup

Zware loting voor Djokovic op ATP Cup

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic neemt het met titelhouder Servië in de groepsfase van de ATP Cup, van 1 tot en met 5 februari, op tegen Duitsland en Canada. Bij de Duitsers is Alexander Zverev de kopman, bij de Canadese ploeg Denis Shapovalov.

Rafael Nadal treft met Spanje Griekenland en gastland Australië. Bij de Grieken is Stefanos Tsitsipas van de partij en de Australische ploeg wordt aangevoerd door Alex de Minaur.

Twaalf landen zijn verdeeld over vier groepen. De vier groepswinnaars plaatsen zich voor de halve finales. Alle wedstrijden worden in Melbourne gespeeld. Het was de bedoeling het landentoernooi in meerdere steden te spelen, maar om reisbewegingen te beperken werd daar van afgezien.

Vorig jaar won Servië in de finale in Sydney met 2-1 van Spanje.

Verplichte quarantaine

Nagenoeg alle toptennissers die deelnemen aan de Australian Open verblijven momenteel in Melbourne voor de verplichte quarantaine van twee weken. Die quarantaineperiode verloopt bepaald niet vlekkeloos. In de nacht van donderdag op vrijdag maakten de plaatselijke autoriteiten bekend dat er opnieuw iemand uit de 'tennisbubbel' positief heeft getest.

Donderdag maakte de Spaanse tennisster Paula Badosa al bekend dat zij een positieve test had afgelegd, net als eerder in de week een aantal anderen in de bubbel. De organisatie zelf maakte de afgelopen dagen geen namen bekend van de personen die positief hebben getest en er is onduidelijkheid over het exacte aantal besmettingsgevallen.

Demonstratietoernooi

Djokovic en Nadal verblijven momenteel niet in Melbourne, zij zijn in Adelaide voor een demonstratietoernooi.

De Australian Open begint op maandag 8 februari.

Meer uit Sport

Vlaggendrager Van 't Wout leidt TeamNL op Spelen San Siro in

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft vrijdag in Milaan de Nederlandse vlag stadion San Siro binnengedragen tijdens de openingsceremonie van de Olympische Spelen. Tegelijkertijd deed skeletonster Kimberley Bos dat in Cortina d'Ampezzo, dat de 25e editie van de Winterspelen samen met Milaan organiseert.

46 minuten geleden
Amerika weigert contributie aan antidopingbureau WADA te betalen

MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben voor het tweede jaar op rij hun jaarlijkse contributie aan het mondiale antidopingbureau WADA ingehouden. Het gaat om een bedrag van 3,6 miljoen dollar. Een wet die president Donald Trump ondertekende, bevestigde de daad.

2 uur geleden
Sportpers dient klacht in bij Verheijen over 'persboycot' Leerdam

MILAAN (ANP) - De Nederlandse Sport Pers (NSP) dient een klacht in bij Carl Verheijen, chef de mission van de Nederlandse sportploeg bij de Olympische Spelen in Milaan. De reden is dat schaatsster Jutta Leerdam in aanloop naar de 1000 meter van maandag journalisten niet te woord wil staan. Alle andere Nederlandse schaatsers praten tot dusver wel met journalisten in aanloop naar hun wedstrijd.

3 uur geleden
Schaatsster Schulting zet meningen over dubbel programma opzij

MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting vindt het vervelend dat het in de afgelopen weken zo veel over haar dubbele programma op de Olympische Spelen in Milaan is gegaan. "Sommige mensen zijn er positief over en sommigen negatief, maar op dit moment overheerst bij mij zo veel positiviteit en plezier om hier te staan", zegt de 28-jarige Friezin.

6 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

8 uur geleden
Beune tegen Weidemann op 3000 meter, Groenewoud treft Wiklund

MILAAN (ANP) - Joy Beune neemt het op de eerste dag van het olympisch schaatstoernooi in Milaan in de slotrit van de 3000 meter op tegen Isabelle Weidemann uit Canada. Dat is de uitkomst van de loting van de eerste schaatsafstand op de Olympische Spelen van Milaan. Beune is de regerend wereldkampioene op de 3000 meter.

8 uur geleden
Wielrenster Wiebes sprint naar tweede ritzege in UAE Tour

DUBAI (ANP) - Lorena Wiebes heeft ook de tweede etappe van de UAE Tour gewonnen. In een vlakke rit van 145 kilometer rond Dubai was de renster van SD Worx-Protime wederom de sterkste in de massasprint.

8 uur geleden