Zware kritiek Noord-Korea op VS en VN
PYONGYANG (ANP/RTR) - Het Noord-Koreaanse ministerie van Defensie heeft de Verenigde Staten en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties sterk bekritiseerd. Het land zegt een reactie paraat te hebben voor mogelijke sancties die Washington wil opleggen aan Pyongyang.
"Wij hebben niets te verliezen en zijn klaar om te reageren", zei een medewerker van het ministerie tegen het staatspersbureau KCNA. "Het was dom van de VS om de Veiligheidsraad bijeen te roepen. Die organisatie is niets meer dan een politiek middel om de Amerikaanse belangen te verdedigen."
De VS hopen de gesprekken met Noord-Korea te hervatten, maar uit de teksten van de Noord-Koreanen blijkt dat die daar niet op zitten te wachten. "De VS hebben ons niets te bieden als we weer in gesprek treden met ze."
Meer uit Buitenland
SAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.
23 minuten geledenGIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.
39 minuten geledenODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.
40 minuten geledenGRANZIN (ANP) - Een grote brand op een voormalig militair oefenterrein in Nationaal Park Müritz (Müritz-Nationalpark), een gebied in het oosten van Duitsland, heeft voor de tweede nacht op rij tot evacuaties geleid. De politie ontruimde de door brandend dennenbos omringde dorpen Granzin en Granziner Mühle, meldt de Duitse zender ntv.
44 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben de economische sancties tegen Iran aangescherpt en een militaire maritieme blokkade van het land hervat, nadat de onderhandelingen tussen beide landen waren vastgelopen na nieuwe wederzijdse aanvallen in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd dat hij de Amerikaanse aanvallen op Iran volgende week uitbreidt naar "elektriciteitscentrales en bruggen" als Teheran dan nog geen akkoord met de Verenigde Staten heeft gesloten.
2 uur geledenALMERIA (ANP) - Twaalf van de dertien slachtoffers van een dodelijke bosbrand die door Andalusië in Zuid-Spanje raasde, waren buitenlanders. Dit maakten de autoriteiten dinsdag bekend na afronding van het forensisch onderzoek. Eerder was sprake van tien buitenlandse doden.
2 uur geleden