Zware kritiek Noord-Korea op VS en VN
PYONGYANG (ANP/RTR) - Het Noord-Koreaanse ministerie van Defensie heeft de Verenigde Staten en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties sterk bekritiseerd. Het land zegt een reactie paraat te hebben voor mogelijke sancties die Washington wil opleggen aan Pyongyang.
"Wij hebben niets te verliezen en zijn klaar om te reageren", zei een medewerker van het ministerie tegen het staatspersbureau KCNA. "Het was dom van de VS om de Veiligheidsraad bijeen te roepen. Die organisatie is niets meer dan een politiek middel om de Amerikaanse belangen te verdedigen."
De VS hopen de gesprekken met Noord-Korea te hervatten, maar uit de teksten van de Noord-Koreanen blijkt dat die daar niet op zitten te wachten. "De VS hebben ons niets te bieden als we weer in gesprek treden met ze."
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.
13 minuten geledenTANGERMÜNDE (ANP) - De AfD-lijsttrekker in Saksen-Anhalt, Ulrich Siegmund, heeft zondagochtend in Tangermünde zijn stem uitgebracht voor de verkiezingen in zijn deelstaat. Zijn Alternative für Deutschland geldt als goede kanshebber om bij die stembusgang de grootste te worden.
51 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland komt met maatregelen die Russische sabotage en hybride aanvallen tegen het land moeten tegengaan. Dat meldt Bild, dat daartoe een plan van het ministerie van Binnenlandse Zaken inzag.
1 uur geledenARAB SALIM (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op de zuidelijke Libanese plaats Arab Salim zijn zeker vier mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. Ook raakten twintig mensen gewond, onder wie vrouwen en kinderen. Aanvankelijk meldde Al Jazeera op gezag van de lokale autoriteiten nog dat het zou gaan om twee doden.
2 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt zijn om 08.00 uur de stembussen geopend voor de deelstaatverkiezingen. De verwachtingen rondom de stembusgang zijn hooggespannen, omdat de radicaalrechtse Alternative für Deutschland (AfD) volgens de peilingen afstevent op een grote verkiezingsoverwinning en daarmee mogelijk voor het eerst kan regeren in een deelstaat.
3 uur geledenPATTAYA (ANP/AFP) - Het Amerikaanse vliegdekschip USS Abraham Lincoln heeft Thailand verlaten. Een verslaggever van persbureau AFP heeft het schip tegen 06.00 uur Nederlandse tijd zien vertrekken uit de haven van Laem Chabang, nabij Pattaya.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne en de Contactgroep voor de Defensie van Oekraïne (UDCG) vergaderen volgende week dinsdag om te praten over meer militaire steun. Dat maakte de Oekraïense minister van Defensie Jevheni Chmara bekend na een telefoongesprek met zijn Duitse collega Boris Pistorius.
9 uur geleden