Zware kritiek Noord-Korea op VS en VN
PYONGYANG (ANP/RTR) - Het Noord-Koreaanse ministerie van Defensie heeft de Verenigde Staten en de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties sterk bekritiseerd. Het land zegt een reactie paraat te hebben voor mogelijke sancties die Washington wil opleggen aan Pyongyang.
"Wij hebben niets te verliezen en zijn klaar om te reageren", zei een medewerker van het ministerie tegen het staatspersbureau KCNA. "Het was dom van de VS om de Veiligheidsraad bijeen te roepen. Die organisatie is niets meer dan een politiek middel om de Amerikaanse belangen te verdedigen."
De VS hopen de gesprekken met Noord-Korea te hervatten, maar uit de teksten van de Noord-Koreanen blijkt dat die daar niet op zitten te wachten. "De VS hebben ons niets te bieden als we weer in gesprek treden met ze."
Meer uit Buitenland
NEW DELHI (ANP/RTR) - De politie heeft de Indiase hoofdstad New Delhi afgegrendeld in aanloop naar een jongerenprotest over aanpassingen aan de lijsten met kiesgerechtigden. Metrostations zijn gesloten, mobiel internet is opgeschort en agenten zoeken naar demonstranten in bussen die worden tegengehouden bij toegangspunten tot de stad.
1 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Door de zware aardbeving voor de kust van Panama zijn tot nu toe twee mensen gewond geraakt. Er zijn nog geen berichten over eventuele dodelijke slachtoffers. De president van het land, José Raúl Mulino, spreekt desondanks van een "grote ramp" en laat weten dat meerdere wegen volledig verwoest zijn.
1 uur geledenDESTIN (ANP) - Orkaan Isaias is rond 20.30 uur (lokale tijd) aan land gekomen nabij de stad Destin in Florida, meldt de Amerikaanse National Weather Service (NWS) in een update op X. Het was op dat moment 03.30 uur Nederlandse tijd. De weerdienst waarschuwt voor levensgevaarlijke overstromingen, zowel langs de kust als verder landinwaarts.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wilde nog niet bevestigen of er een livestream komt van een omstreden executie begin december. "Daar moet nog een beslissing over worden genomen", zei Trump vrijdagavond tegen verslaggevers.
7 uur geledenNAVARRE (ANP/AFP) - Orkaan Isaias is al merkbaar aan de Amerikaanse kust en komt naar verwachting vrijdagavond lokale tijd aan land. Het zou de eerste orkaan zijn die het Amerikaanse vasteland sinds 2024 treft. In delen van Florida zijn evacuatiebevelen afgegeven en er wordt gewaarschuwd voor overstromingen.
10 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/AFP) - Voor de kust van Panama heeft een zeer zware aardbeving plaatsgevonden. Die had volgens eerste schattingen van het Amerikaanse geologische centrum USGS een kracht van 7.6 en vond plaats op 10 kilometer diepte.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij de onlusten in Brussel zijn tot nog toe 110 mensen opgepakt. Dat meldt stadsmedium Bruzz op gezag van de betreffende politiezone. Het gaat volgens de dienst om dertig arrestaties en een tachtigtal bestuurlijke aanhoudingen. In de stad werd gedemonstreerd door vakbonden tegen bezuinigingen.
12 uur geleden