Zware knieblessure Oranje-turnster Geurts
AMSTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts heeft een zware knieblessure opgelopen. De 26-jarige Geurts, die deel uitmaakt van de nationale selectie, kwam volgens gymnastiekunie KNGU bij de landing na een sprong zeer ongelukkig terecht in de valkuil. Ze liep daardoor een scheur in de voorste kruisband van haar rechterknie op.
Geurts moet een operatie ondergaan en heeft naar verwachting zo'n negen maanden nodig om te revalideren. "Dit jaar zal in het teken staan van mijn herstel om er voor te zorgen dat ik weer volledig fit ben om mijn prestaties op wereldniveau te kunnen tonen", aldus de turnster, die vorig jaar als reserve meeging naar de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ben net begonnen en heb nog zoveel te laten zien."
Bij haar WK-debuut afgelopen najaar in Japan haalde Geurts de finale op sprong, maar mede door een val bij haar tweede poging eindigde ze daarin als laatste. De turnster had dit jaar haar zinnen gezet op de EK in augustus in München. In plaats daarvan gaat ze echter een lang hersteltraject in. "Haar kennende als mens en topsporter zal ze alles in het werk stellen om zich op gepaste wijze een weg terug te banen naar het internationale turnpodium", zegt haar Amsterdamse coach Wolther Kooistra.
Meer uit Sport
GAVARNIE-GÈDRE (ANP) - De Noorse wielrenner Torstein Træen heeft de Tour de France verlaten. Dat meldt zijn ploeg Uno-X Mobility donderdagavond. Træen kwam donderdag tijdens de etappe door de Pyreneeën ten val in de afdaling van de Col du Tourmalet. Hij was op dat moment nog drager van de gele leiderstrui. De Noor reed de etappe wel uit, maar finishte op bijna een halfuur van de winnaar en nieuwe geletruidrager Tadej Pogačar.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Linda Nosková heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 21-jarige Tsjechische versloeg op het Londense gras in de halve finale Marta Kostjoek uit Oekraïne: 6-4 6-4. Daarmee krijgt het vrouwenenkelspel dit jaar een Tsjechische finale met daarin Karolína Muchová (29) als opponente van Nosková.
9 uur geledenBELGRADO (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben opnieuw gewonnen in de Nations League, dit keer van Tsjechië. Woensdag was Nederland al in drie sets te sterk voor Frankrijk. Tegen Tsjechië was het opnieuw na drie sets gedaan: 25-21 25-21 25-18.
11 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar had veel zin in de Pyreneeënrit in de Tour de France van donderdag, die hij met overtuiging winnend afsloot. Dat zei de Sloveense wereldkampioen na afloop van de etappe in het flashinterview. "Ik was heel enthousiast voor vandaag", zei Pogačar. "We gingen ervoor, niets te verliezen."
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Karolína Muchová heeft voor het eerst de finale van Wimbledon bereikt. De 29-jarige als tiende geplaatste Tsjechische versloeg de Amerikaanse Coco Gauff in drie sets: 6-2 1-6 7-6 (10).
12 uur geledenGAVARNIE-GÈDRE (ANP) - Tadej Pogačar heeft de zesde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven en daarmee de gele trui veroverd. De 27-jarige renner van UAE Team Emirates maakte het verschil op de Tourmalet, een beklimming van de buitencategorie, en ook op de slotklim naar het Franse Gavarnie-Gèdre was hij veruit de beste.
12 uur geledenPAU (ANP) - Wielrenner Arvid de Kleijn is afgestapt in de Tour de France. De 32-jarige Nederlandse sprinter van Tudor gaf na ongeveer 50 kilometer in de zesde etappe op.
15 uur geleden