Zware knieblessure Oranje-turnster Geurts
AMSTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts heeft een zware knieblessure opgelopen. De 26-jarige Geurts, die deel uitmaakt van de nationale selectie, kwam volgens gymnastiekunie KNGU bij de landing na een sprong zeer ongelukkig terecht in de valkuil. Ze liep daardoor een scheur in de voorste kruisband van haar rechterknie op.
Geurts moet een operatie ondergaan en heeft naar verwachting zo'n negen maanden nodig om te revalideren. "Dit jaar zal in het teken staan van mijn herstel om er voor te zorgen dat ik weer volledig fit ben om mijn prestaties op wereldniveau te kunnen tonen", aldus de turnster, die vorig jaar als reserve meeging naar de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ben net begonnen en heb nog zoveel te laten zien."
Bij haar WK-debuut afgelopen najaar in Japan haalde Geurts de finale op sprong, maar mede door een val bij haar tweede poging eindigde ze daarin als laatste. De turnster had dit jaar haar zinnen gezet op de EK in augustus in München. In plaats daarvan gaat ze echter een lang hersteltraject in. "Haar kennende als mens en topsporter zal ze alles in het werk stellen om zich op gepaste wijze een weg terug te banen naar het internationale turnpodium", zegt haar Amsterdamse coach Wolther Kooistra.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Het Franse wielertalent Paul Seixas maakt komende zomer zijn debuut in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Decathlon CMA CGM aangekondigd op sociale media.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Internationale toptennissers hebben in een open brief hun teleurstelling geuit over het prijzengeld van Roland Garros. De brief is onder anderen ondertekend door de nummers 1 van de wereld Aryna Sabalenka en Jannik Sinner.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
3 uur geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
16 uur geleden