Zware knieblessure Oranje-turnster Geurts
AMSTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts heeft een zware knieblessure opgelopen. De 26-jarige Geurts, die deel uitmaakt van de nationale selectie, kwam volgens gymnastiekunie KNGU bij de landing na een sprong zeer ongelukkig terecht in de valkuil. Ze liep daardoor een scheur in de voorste kruisband van haar rechterknie op.
Geurts moet een operatie ondergaan en heeft naar verwachting zo'n negen maanden nodig om te revalideren. "Dit jaar zal in het teken staan van mijn herstel om er voor te zorgen dat ik weer volledig fit ben om mijn prestaties op wereldniveau te kunnen tonen", aldus de turnster, die vorig jaar als reserve meeging naar de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ben net begonnen en heb nog zoveel te laten zien."
Bij haar WK-debuut afgelopen najaar in Japan haalde Geurts de finale op sprong, maar mede door een val bij haar tweede poging eindigde ze daarin als laatste. De turnster had dit jaar haar zinnen gezet op de EK in augustus in München. In plaats daarvan gaat ze echter een lang hersteltraject in. "Haar kennende als mens en topsporter zal ze alles in het werk stellen om zich op gepaste wijze een weg terug te banen naar het internationale turnpodium", zegt haar Amsterdamse coach Wolther Kooistra.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek is gestrand in de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi ging met 7-5 6-1 onderuit tegen de Oekraïense Marta Kostjoek. Het was de eerste keer sinds 2019 dat de huidige nummer 3 van de wereld de kwartfinales niet haalde.
1 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/RTR/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben voor het eerst sinds 2014 de finale van de Amerikaanse profcompetitie NBA bereikt. De ploeg uit Texas won de best-of-seven-serie tegen titelverdediger Oklahoma City Thunder in de finale van de Western Conference met 4-3, na een 111-103-zege in de beslissende uitwedstrijd.
5 uur geledenRAMONA (ANP) - Ruben Rolvink heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) het Nederlandse record bij het discuswerpen verbeterd. De 23-jarige atleet kwam met de discus van 2 kilogram tot een afstand van 70,23 meter. Het is de eerste keer dat een Nederlandse man de grens van 70 meter doorbreekt.
6 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
11 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
17 uur geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
17 uur geleden