Zware knieblessure Oranje-turnster Geurts
AMSTERDAM (ANP) - Turnster Elze Geurts heeft een zware knieblessure opgelopen. De 26-jarige Geurts, die deel uitmaakt van de nationale selectie, kwam volgens gymnastiekunie KNGU bij de landing na een sprong zeer ongelukkig terecht in de valkuil. Ze liep daardoor een scheur in de voorste kruisband van haar rechterknie op.
Geurts moet een operatie ondergaan en heeft naar verwachting zo'n negen maanden nodig om te revalideren. "Dit jaar zal in het teken staan van mijn herstel om er voor te zorgen dat ik weer volledig fit ben om mijn prestaties op wereldniveau te kunnen tonen", aldus de turnster, die vorig jaar als reserve meeging naar de Olympische Spelen van Tokio. "Ik ben net begonnen en heb nog zoveel te laten zien."
Bij haar WK-debuut afgelopen najaar in Japan haalde Geurts de finale op sprong, maar mede door een val bij haar tweede poging eindigde ze daarin als laatste. De turnster had dit jaar haar zinnen gezet op de EK in augustus in München. In plaats daarvan gaat ze echter een lang hersteltraject in. "Haar kennende als mens en topsporter zal ze alles in het werk stellen om zich op gepaste wijze een weg terug te banen naar het internationale turnpodium", zegt haar Amsterdamse coach Wolther Kooistra.
Meer uit Sport
MOSKOU (ANP) - Russische ijshockeyteams mogen weer aan internationale toernooien deelnemen. Dat heeft het internationaal sporttribunaal CAS bepaald.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De schaatsteams bepalen op de slotdag van het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Thialf wie er bij de ploegenachtervolging van de mannen naar de eerste wereldbekerwedstrijden mag. Niet een door bondscoach Rintje Ritsma geselecteerd drietal krijgt dat ticket, maar de winnaar van het NK ploegenachtervolging, zo is de nieuwe opzet van de schaatsbond.
2 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft zich met een blessure afgemeld voor de kwartfinale op het tennistoernooi van Tokio. De Kazachse nummer 1 van de wereld kampt, een week voor de WTA Finals, met nekklachten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Abdi Nageeye (37) hoopt na een hardnekkige blessure op een klassering in de top 5 bij de marathon van New York. De winnaar van olympisch zilver in 2021 kende twijfels, maar hervond vertrouwen en staat zondag naar eigen zeggen 85 procent fit aan de start.
3 uur geledenBOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/RTR) - De Dakar Rally van 2027 vindt plaats in Portugal en Marokko, melden de organisatoren. De race zou aanvankelijk worden verreden in Saudi-Arabië. Vorige week maakten de Franse organisator Amaury Sport Organisation (ASO) en de lokale Saudi Motorsport Company (SMC) bekend hier vanaf te zien vanwege de situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Max Verstappen ziet de strijd om de tweede plaats in de WK-stand niet als zijn prioriteit. Dat legde de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 van Red Bull uit op een persconferentie in aanloop naar de Grote Prijs van Mexico dit weekend.
6 uur geledenBAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
15 uur geleden