Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware handblessure wereldkampioen BMX Van Gendt

Zware handblessure wereldkampioen BMX Van Gendt

GOLD COAST (ANP) - De olympische missie van fietscrosser Twan van Gendt is in gevaar gekomen door een zware handblessure. De regerend wereldkampioen BMX is zeker acht tot twaalf weken uitgeschakeld en mist sowieso de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Australië in februari, waar belangrijke punten voor de olympische ranking zijn te verdienen.

Van Gendt was er bij op de Olympische Spelen van Londen (2012) en Rio (2016) en wil in Tokio voor olympisch goud gaan. "Een enorme tegenslag", laat de 27-jarige Brabander weten vanuit Australië. "Ik ben momenteel in bloedvorm, was klaar voor de eerste wereldbekerwedstrijden. Dat dit dan tijdens de laatste krachttraining in de voorbereiding gebeurt, is waardeloos."

Van Gendt ving een gewicht van 150 kilo niet goed op, waardoor een botje in zijn rechterhand uit de kom schoot en veel schade aan de banden veroorzaakte. Hij is inmiddels geopereerd. "Het was best een zwaar gewicht, maar ik moet het van mijn kracht hebben. Honderd keer gaat het goed, maar die ene keer dat het fout gaat heeft wel nare gevolgen", aldus Van Gendt, die er juist zo goed voor stond richting Tokio. "Ik sta tweede op de interne ranking, maar mis wel de eerste vier ronden. Als het herstel voorspoedig verloopt, kan ik er misschien bij de wereldbekerwedstrijd in april in Manchester weer bij zijn. En anders wordt het eind april op Papendal."

Van Gendt onderging de operatie in het Australische Gold Coast. "We zijn erin geslaagd een van de beste handspecialisten van het land op te trommelen. Hij kon mij gelukkig snel helpen. Het wordt een race tegen de klok om weer op tijd fit te worden en mij te plaatsen voor de Olympische Spelen. Maar als ik ergens door gemotiveerd wordt, dan is het onmogelijke mogelijk maken. Alle focus ligt nu op het proces om te herstellen en weer wedstrijdfit te worden."

Meer uit Sport

Philipsen sprint met hulp Van der Poel naar ritzege in Tour

VOIRON (ANP) - De Belg Jasper Philipsen heeft in de zeventiende etappe zijn eerste ritzege van deze Tour de France geboekt. Mathieu van der Poel hielp zijn ploeggenoot bij Alpecin - Premier Tech in de sprint in Voiron naar zijn elfde ritzege in totaal in de Ronde van Frankrijk. Olav Kooij werd derde na een spannende finale, achter de Zwitser Mauro Schmid.

5 uur geleden
Tourpeloton vertrokken voor etappe 17 met kans voor Van der Poel

CHAMBÉRY (ANP) - Het wielerpeloton in de Tour de France is vanuit Chambéry vertrokken voor de zeventiende etappe. Waarschijnlijk is er al snel veel actie, omdat veel renners in de kopgroep willen zitten. De vier gecategoriseerde beklimmingen zijn in de eerste 60 kilometer, met de zwaarste van de derde categorie. Mathieu van der Poel heeft aangekondigd voor de etappezege te willen gaan.

9 uur geleden
Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

11 uur geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

14 uur geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

1 dag geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

1 dag geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

1 dag geleden