Zware handblessure wereldkampioen BMX Van Gendt
GOLD COAST (ANP) - De olympische missie van fietscrosser Twan van Gendt is in gevaar gekomen door een zware handblessure. De regerend wereldkampioen BMX is zeker acht tot twaalf weken uitgeschakeld en mist sowieso de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Australië in februari, waar belangrijke punten voor de olympische ranking zijn te verdienen.
Van Gendt was er bij op de Olympische Spelen van Londen (2012) en Rio (2016) en wil in Tokio voor olympisch goud gaan. "Een enorme tegenslag", laat de 27-jarige Brabander weten vanuit Australië. "Ik ben momenteel in bloedvorm, was klaar voor de eerste wereldbekerwedstrijden. Dat dit dan tijdens de laatste krachttraining in de voorbereiding gebeurt, is waardeloos."
Van Gendt ving een gewicht van 150 kilo niet goed op, waardoor een botje in zijn rechterhand uit de kom schoot en veel schade aan de banden veroorzaakte. Hij is inmiddels geopereerd. "Het was best een zwaar gewicht, maar ik moet het van mijn kracht hebben. Honderd keer gaat het goed, maar die ene keer dat het fout gaat heeft wel nare gevolgen", aldus Van Gendt, die er juist zo goed voor stond richting Tokio. "Ik sta tweede op de interne ranking, maar mis wel de eerste vier ronden. Als het herstel voorspoedig verloopt, kan ik er misschien bij de wereldbekerwedstrijd in april in Manchester weer bij zijn. En anders wordt het eind april op Papendal."
Van Gendt onderging de operatie in het Australische Gold Coast. "We zijn erin geslaagd een van de beste handspecialisten van het land op te trommelen. Hij kon mij gelukkig snel helpen. Het wordt een race tegen de klok om weer op tijd fit te worden en mij te plaatsen voor de Olympische Spelen. Maar als ik ergens door gemotiveerd wordt, dan is het onmogelijke mogelijk maken. Alle focus ligt nu op het proces om te herstellen en weer wedstrijdfit te worden."
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - De Formule 1-renstal Mercedes heeft met nog drie races te gaan het constructeurskampioenschap veroverd. De renstal van de Italiaanse wereldkampioen Kimi Antonelli pakte in de Grote Prijs van São Paulo 22 punten door de vierde plaats van de Brit George Russell en de vijfde plaats van Antonelli.
57 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudige wereldkampioen haalde na een inhaalrace, die begon op de 21e plaats, het podium. De zege op het Autódromo José Carlos Pace in Brazilië ging naar de Brit Lando Norris in de McLaren. Verstappens Franse teamgenoot Isack Hadjar werd derde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft het masterstoernooi van Parijs gewonnen. De Spaanse tennisser was in de finale in twee sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 7-6 (5) 7-5. Alcaraz is de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Marco Bezzecchi heeft de Grote Prijs van Qatar in de MotoGP gewonnen. De 27-jarige Italiaan op de Aprilia bleef na 22 ronden op het circuit van Lusail de Spanjaarden Marc Márquez op de Ducati en Raúl Fernández op de Aprilia voor.
3 uur geledenZEDDAM (ANP) - De Belgische veldrijder Thibau Nys is voor de tweede keer in zijn carrière Europees kampioen geworden. In Zeddam bleef hij na negen ronden zijn landgenoot Joran Wyseure voor. Niels Vandeputte maakte het Belgische podium compleet.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Qatar in de Moto2 meteen uitgevallen. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo, die als vierde van start ging op het circuit van Lusail, raakte in de eerste bocht het achterwiel van de motor voor zich en ging onderuit.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - MotoGP-coureur Francesco Bagnaia heeft een dubbele breuk in zijn rechtervoet opgelopen door zijn crash zaterdag in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Italiaanse tweevoudig wereldkampioen (2022 en 2023) zal niet starten in de hoofdrace op zondag en vliegt terug naar Italië voor een operatie. Dat meldde het fabrieksteam van Ducati.
6 uur geleden