Zware handblessure wereldkampioen BMX Van Gendt
GOLD COAST (ANP) - De olympische missie van fietscrosser Twan van Gendt is in gevaar gekomen door een zware handblessure. De regerend wereldkampioen BMX is zeker acht tot twaalf weken uitgeschakeld en mist sowieso de eerste twee wereldbekerwedstrijden in Australië in februari, waar belangrijke punten voor de olympische ranking zijn te verdienen.
Van Gendt was er bij op de Olympische Spelen van Londen (2012) en Rio (2016) en wil in Tokio voor olympisch goud gaan. "Een enorme tegenslag", laat de 27-jarige Brabander weten vanuit Australië. "Ik ben momenteel in bloedvorm, was klaar voor de eerste wereldbekerwedstrijden. Dat dit dan tijdens de laatste krachttraining in de voorbereiding gebeurt, is waardeloos."
Van Gendt ving een gewicht van 150 kilo niet goed op, waardoor een botje in zijn rechterhand uit de kom schoot en veel schade aan de banden veroorzaakte. Hij is inmiddels geopereerd. "Het was best een zwaar gewicht, maar ik moet het van mijn kracht hebben. Honderd keer gaat het goed, maar die ene keer dat het fout gaat heeft wel nare gevolgen", aldus Van Gendt, die er juist zo goed voor stond richting Tokio. "Ik sta tweede op de interne ranking, maar mis wel de eerste vier ronden. Als het herstel voorspoedig verloopt, kan ik er misschien bij de wereldbekerwedstrijd in april in Manchester weer bij zijn. En anders wordt het eind april op Papendal."
Van Gendt onderging de operatie in het Australische Gold Coast. "We zijn erin geslaagd een van de beste handspecialisten van het land op te trommelen. Hij kon mij gelukkig snel helpen. Het wordt een race tegen de klok om weer op tijd fit te worden en mij te plaatsen voor de Olympische Spelen. Maar als ik ergens door gemotiveerd wordt, dan is het onmogelijke mogelijk maken. Alle focus ligt nu op het proces om te herstellen en weer wedstrijdfit te worden."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de US Open gestrand. De beste tennisser van Nederland verloor in New York in vier sets (1-6 6-1 7-6 6-2) van de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereldranglijst.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft eenvoudig de tweede ronde bereikt op de US Open. De als tweede geplaatste titelverdediger was in New York met 6-4 6-4 6-4 te sterk voor de Rus Roman Safiullin. De tweevoudig winnaar van het grandslamtoernooi treft in de volgende ronde de Portugees Jaime Faria.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft eenvoudig de tweede ronde op de US Open bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld was met 6-2 6-4 te sterk voor de Colombiaanse Camila Osorio. Ze treft de Russische qualifier Polina Jatsenko in de volgende ronde.
11 uur geledenPAPENDAL (ANP) - NOC*NSF gaat reorganiseren. De sportkoepel ziet de kosten stijgen, mede door inflatie, en de inkomsten dalen. Zo lijkt de jaarlijkse afdracht van de Nederlandse Loterij te stagneren, onder andere door een verhoging van de kansspelbelasting. Ook de bijdrage vanuit het Rijk aan de sportkoepel en aangesloten sportbonden gaat volgens NOC*NSF flink omlaag.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Botic van de Zandschulp, Jesper de Jong en Arantxa Rus beginnen dinsdag aan het hoofdtoernooi van de US Open, het laatste grandslamtoernooi van het jaar. De Nederlanders werden eerder al gekoppeld aan een tegenstander en hebben nu ook een locatie en tijd toegewezen gekregen.
21 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams (46) is in de eerste ronde van de US Open uitgeschakeld door haar 27-jarige landgenote Sofia Kenin. De oudste van de twee zussen Williams verloor maandagochtend vroeg (Nederlandse tijd) in het Arthur Ashe Stadium.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic heeft in de eerste ronde van de US Open verloren van de 25-jarige Argentijn Mariano Navone. De 39-jarige Serviër verloor in vijf sets (7-6, 5-7, 4-6, 6-2, 6-1) van Navone.
1 dag geleden