Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware gevechten om vliegveld aan rand van Kiev

Zware gevechten om vliegveld aan rand van Kiev

KIEV (ANP/RTR) - Rusland probeert een vliegveld aan de rand van de Oekraïense hoofdstad Kiev in te nemen. Om het Hostomel-complex wordt zwaar gevochten. Volgens onbevestigde berichten heeft Rusland het terrein veroverd.

Enkele tientallen Russische gevechtshelikopters zouden vanuit Belarus naar het Hostomel-vliegveld zijn gevlogen. Ze zouden niet alleen hebben gevochten, maar ook troepen hebben gedropt. Oekraïne zegt drie van die helikopters te hebben neergeschoten.

Hostomel ligt ongeveer 25 kilometer ten noordwesten van het centrum van Kiev. Het ligt bovendien een paar kilometer van een snelweg tussen Kiev en Belarus. Hostomel is ook de thuisbasis van het grootste vliegtuig ter wereld, de Antonov AN-225. Dat vliegtuig is donderdag mogelijk verloren gegaan door een brand in een hangar.

Meer uit Buitenland

Media Israël: Trump belooft vast te houden aan nucleaire eisen

JERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.

45 seconden geleden
Europese leiders veroordelen gebruik Oresjnik door Rusland

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.

30 minuten geleden
Turkse autoriteiten laten hoofdkwartier oppositie ontruimen

ANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.

51 minuten geleden
Veel slachtoffers door aanslag op trein in zuidwesten Pakistan

QUETTA (ANP/AFP) - Door een aanslag op een trein in het zuidwesten van Pakistan zijn volgens de autoriteiten zeker 24 doden en 50 gewonden gevallen. Het ging om een trein die militairen en hun gezinsleden voor een vakantie vervoerde van Quetta naar de noordelijke stad Peshawar. Een regeringsfunctionaris zei dat de trein in de stad Quetta is geramd door een auto en dat daar een enorme ontploffing op volgde.

1 uur geleden
Grote schade dreigt bij explosie tank Garden Grove

GARDEN GROVE (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben gewaarschuwd dat een explosie van een tank met chemisch materiaal in Garden Grove tot grote schade in de omgeving kan leiden. Ze hebben volgens de lokale krant LA Times een kaart vrijgegeven waarop te zien is hoe groot de verwachte "explosiezone" is en waar branden kunnen uitbreken.

1 uur geleden
Kremlin bevestigt dat massale raketaanval vergeldingsaanval was

MOSKOU/KYIV (ANP/AFP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft volgens media bevestigd dat de grote aanval met raketten en drones in de nacht van zaterdag op zondag een vergeldingsaanval was voor de beschieting van burgerdoelen in het door Rusland ingelijfde oosten van Oekraïne. In de regio Loehansk werd afgelopen week bij Oekraïense droneaanvallen een studentencomplex met slaapzalen getroffen, waarbij 21 doden en 42 gewonden vielen volgens de plaatselijke autoriteiten.

2 uur geleden
VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

3 uur geleden