Zware explosies in Teheran, Israël kondigt nieuwe aanvallen aan
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.
Op sociale media zijn beelden te zien van grijze rookpluimen boven de stad. De explosie in het noorden van de stad zou in een dichtbevolkte en welvarende buurt zijn geweest. Al Jazeera meldt dat mogelijk ook een brandstofdepot is aangevallen.
De Israëlische minister van Defensie Israel Katz zei tegen journalisten dat de luchtmacht dinsdag "heel belangrijke doelen" zal aanvallen in Teheran, meldt The Times of Israel. Volgens Katz zijn er "tien nucleaire doelen" in de stad "die op het punt staan te worden vernietigd".
Oproep tot evacuatie
Ook de Iraanse legerleiding is doelwit. In de nacht van maandag op dinsdag werd een commandocentrum in Teheran aangevallen. Een hoge militair en belangrijke adviseur van Irans hoogste leider ayatollah Ali Khamenei kwam daardoor om het leven. Volgens het Israëlische leger is de Iraanse legertop sindsdien "op de vlucht". Het leger meldt ook dat Iran dinsdag geen ballistische raketten heeft afgevuurd op Israël.
Katz zei dat het leger mensen die in de buurt van de doelen wonen zal waarschuwen te evacueren. Maandag riep Israël inwoners van het noordoosten van Teheran op de stad te verlaten. Hoeveel mensen daaraan gehoor hebben gegeven is onbekend, maar delen van de stad zouden verlaten zijn. In de stad Teheran wonen ruim 8,5 miljoen mensen, in de hele metropool naar schatting bijna het dubbele.
Meer uit Buitenland
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil in de Verenigde Staten juridische stappen ondernemen vanwege de dood van Mexicaanse migranten in Amerikaanse vreemdelingendetentie. Zeker zeventien Mexicanen zijn overleden in detentie of bij arrestatiecampagnes van immigratiedienst ICE, aldus minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco Álvarez.
4 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat melden Britse media als Sky News. Widdecombe zat in het Britse Lagerhuis en later ook in het Europees Parlement. Bij het grote publiek werd ze vooral bekend vanwege haar optreden in het BBC-programma Strictly Come Dancing.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de resterende bestuursleden van kiescommissie EAC op straat gezet, vier maanden voor de midtermverkiezingen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico en USA Today. De twee Democratische leden kregen een ontslagbrief, een Republikein kreeg de kans om zelf op te stappen. Het vierde bestuurslid, ook een Republikein, stapte eerder al op.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft leden aangehouden van een aan Islamitische Staat (IS) gelieerde cel na twee bomaanslagen in de hoofdstad Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron. Dat heeft de Syrische minister van Binnenlandse Zaken Anas Khattab op X bekendgemaakt.
2 uur geledenISHIGAKI (ANP/RTR) - De krachtige tyfoon Bavi koerst af op een eilandengroep in het zuidwesten van Japan. De autoriteiten waarschuwen voor storm, slagregens, aardverschuivingen en overstromingen. Bavi is mogelijk de meest vernietigende tyfoon in jaren.
4 uur geledenLUBRÍN/BÉDAR (ANP) - Bij bosbranden in de Zuid-Spaanse provincie Almería zijn ten minste twaalf doden gevallen. Dat melden Spaanse media, waaronder Cadena Ser.
7 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben donderdagavond opnieuw een aanval uitgevoerd op Bushehr in het zuiden van Iran, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ook op andere plekken werden door Iraanse media explosies gemeld, zoals in de zuidelijke stad Bandar Abbas. De VS ontkennen iets met de explosies te maken te hebben.
10 uur geleden