Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware cycloon Batsirai aan land in Madagaskar

Zware cycloon Batsirai aan land in Madagaskar

ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De zware cycloon Batsirai is zaterdagavond aan land gekomen in Madagaskar. Dat gebeurde in het district Mananjary, ruim 500 kilometer ten zuidoosten van hoofdstad Antananarivo. Volgens de meteorologische dienst en plaatselijke hulpverleners zijn windsnelheden gemeten tot 235 kilometer per uur.

Er zijn nog geen meldingen over de door de tropische storm aangerichte schade en wateroverlast. Volgens de voorspellingen kunnen die aanzienlijk zijn, mede omdat Météo-France waarschuwde voor golven van 10 tot 15 meter. Batsirai zorgde voor twee dagen stortregens op het Franse eiland La Réunion om vervolgens koers te zetten naar Madagaskar.

Het grote eiland in de Indische Oceaan voor de kust van zuidelijk Afrika werd recent al hard getroffen door de cycloon Ana, met als gevolg tientallen doden en verwoesting van huizen en infrastructuur.

Meer uit Buitenland

Houthi's melden opnieuw burgerdoden door aanval in Jemen

SANAA (ANP/AFP/DPA) - Luchtaanvallen van de door Saudi-Arabië geleide coalitie in de Jemenitische hoofdstad Sanaa hebben zaterdag opnieuw aan meerdere burgers het leven gekost. Dat melden media die gelieerd zijn aan de door Iran gesteunde Houthi's.

30 minuten geleden
Canarisch eiland roept noodtoestand uit om vluchtelingenstroom

VALVERDE (ANP/AFP) - Het Canarische eiland El Hierro heeft zaterdag de noodtoestand uitgeroepen door de sterke toename van het aantal migranten dat per boot aankomt. De lokale autoriteiten vragen om overheidssteun om de instroom het hoofd te kunnen bieden.

31 minuten geleden
Doden en gewonden door schietpartij in centrum van Krakau

KRAKAU (ANP/RTR/AFP) - Door een schietpartij in het centrum van Krakau zijn zeker vijf doden en ruim tien gewonden gevallen, meldt de Poolse politie.

2 uur geleden
Zelensky: Rusland gebruikte Noord-Koreaanse raketten

KYIV (ANP) - Rusland heeft Noord-Koreaanse raketten gebruikt bij aanvallen op Oekraïne. Dat stelt president Volodymyr Zelensky in een bericht op X over aanvallen van afgelopen nacht. Zelensky schrijft dat projectielen van het type KN-23 zijn gebruikt bij het beschieten van de energiesector.

3 uur geleden
Bronnen: troepen uit Syrië naar Jemen en Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/AFP) - Duizenden manschappen uit Syrië worden ingezet in Jemen en Saudi-Arabië om te helpen bij de strijd tegen de Houthi's. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau AFP.

3 uur geleden
Zoon Iraanse sjah neemt ondanks protest Duitse prijs in ontvangst

FRANKFURT (ANP/AFP) - Reza Pahlavi, de zoon van de verdreven sjah van Iran, heeft zaterdag ondanks protesten een "Vrijheidsprijs" in ontvangst genomen in het Duitse Frankfurt. Hij werd door duizenden aanhangers toegejuicht, terwijl critici de feestelijkheden veroordeelden.

3 uur geleden
Verkiezingen in Nieuw-Zeeland lopen uit op nek-aan-nekrace

CHRISTCHURCH (ANP/RTR/AFP) - De parlementsverkiezingen in Nieuw-Zeeland zijn uitgelopen op een nek-aan-nekrace. In voorlopige uitslagen hadden de conservatieve regeringspartij National Party en de linkse oppositiepartij Labour allebei ongeveer 29 procent van de kiezers achter zich. Het verschil bedroeg enkele duizenden stemmen.

3 uur geleden