Zware cycloon Batsirai aan land in Madagaskar
ANTANANARIVO (ANP/AFP) - De zware cycloon Batsirai is zaterdagavond aan land gekomen in Madagaskar. Dat gebeurde in het district Mananjary, ruim 500 kilometer ten zuidoosten van hoofdstad Antananarivo. Volgens de meteorologische dienst en plaatselijke hulpverleners zijn windsnelheden gemeten tot 235 kilometer per uur.
Er zijn nog geen meldingen over de door de tropische storm aangerichte schade en wateroverlast. Volgens de voorspellingen kunnen die aanzienlijk zijn, mede omdat Météo-France waarschuwde voor golven van 10 tot 15 meter. Batsirai zorgde voor twee dagen stortregens op het Franse eiland La Réunion om vervolgens koers te zetten naar Madagaskar.
Het grote eiland in de Indische Oceaan voor de kust van zuidelijk Afrika werd recent al hard getroffen door de cycloon Ana, met als gevolg tientallen doden en verwoesting van huizen en infrastructuur.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron verbiedt komende dagen demonstraties die niet zijn georganiseerd door vakbonden. Dat zegt het Franse staatshoofd na afloop van een ingelaste veiligheidsraad. Hij voegt eraan toe dat zijn regering "conclusies trekt" na de uit de hand gelopen demonstraties van afgelopen weekend.
43 minuten geledenLYON (ANP) - De Franse stad Lyon heeft alle protesten voor komende zaterdag verboden, nadat demonstraties vorige week uitmondden in grootschalig geweld. 'Gele hesjes' hebben weer door het hele land acties aangekondigd.
59 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag het Internationaal Strafhof (ICC) gekozen als de winnaar van de Sacharovprijs van dit jaar. De mensenrechtenprijs zal in december worden uitgereikt.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Italië en Spanje heffen de grenscontroles op die ze voor elkaar hadden ingevoerd na de enorme toestroom van migranten in de Spaanse exclave Ceuta. Hiermee komt er een eind aan een drie maanden durend conflict tussen de landen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Daags na het verschijnen van een veiligheidsupdate voor de gevaarlijke kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP, wordt in sommige landen alsnog opgeroepen tot het nemen van maatregelen. Door het lek gingen woensdag al tal van websites wereldwijd preventief op zwart, in afwachting van een veiligheidsupdate. Inmiddels zijn of worden die doorgevoerd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij Russische aanvallen op Oekraïne zijn zeker twee doden gevallen, meldt president Volodymyr Zelensky op X. 34 mensen raakten gewond. Eerder werd al gemeld dat hoofdstad Kyiv was bestookt met Russische raketten. Zelensky wijst erop dat de aanvallen plaatsvonden "vrijwel onmiddellijk na een nieuwe onderhandelingsronde" tussen de VS en Rusland.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne gaat een nauwere samenwerking aan met de NAVO, waardoor het bijvoorbeeld wapens, munitie en andere militaire uitrusting centraal kan inkopen via het daartoe opgerichte NAVO-agentschap. Dat meldt The Financial Times. Met de samenwerking opent een nieuw distributiekanaal en is het land minder afhankelijk van onderlinge afspraken en deals met bondgenoten, aldus de zakenkrant.
3 uur geleden