Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zware crimineel vanaf volgend jaar minder snel vervroegd vrij

Zware crimineel vanaf volgend jaar minder snel vervroegd vrij

DEN HAAG (ANP) - Zware criminelen komen vanaf mei volgend jaar niet meer vanzelfsprekend na twee derde van hun gevangenisstraf vrij. Ook de Eerste Kamer heeft ingestemd met de nieuwe wet, die de voorheen vaste strafkorting ook beperkt tot hooguit twee jaar.

Het kabinet kondigde bij zijn aantreden al aan wat te willen doen aan de zogeheten voorwaardelijke invrijheidstelling. Slachtoffers begrijpen niet dat daders soms tien jaar minder achter de tralies zitten dan de rechter hun heeft opgelegd, vond minister Sander Dekker (Rechtsbescherming). "Dat tast het vertrouwen in de rechtsstaat aan en voelt soms als een trap na." Bovendien maakt het weinig verschil of een dader zich goed gedraagt of niet.

Dekkers plannen stuitten meteen op veel kritiek. Tegenstanders vreesden onder meer dat de voorbereiding op de terugkeer van een gedetineerde in de samenleving in het gedrang zou komen. Er komen juist meer aandacht en prikkels om werk te maken van die reïntegratie, stelt Dekker.

De minister is niet bang dat rechters lagere straffen gaan opleggen nu ze weten dat de veroordeelde daarvan een groter deel moet uitzitten. Dat hebben ze bij eerdere veranderingen ook niet gedaan, zegt hij.

Meer uit Binnenland

OM wil zes maanden cel voor jongerengeweld Beverwijk

HAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.

11 minuten geleden
Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven betalen

AMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beëindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.

58 minuten geleden
Verdachte van doden ex-vriendin Leiderdorp filmde geweld

DEN HAAG (ANP) - De 38-jarige Marvin B. die vastzit omdat hij in januari in Leiderdorp zijn ex-vriendin (52) zou hebben gedood, heeft het geweld dat hij gebruikte gefilmd. B. maakte zes filmpjes, meldde het Openbaar Ministerie donderdag bij een eerste inleidende zitting in de rechtbank in Den Haag. De opnames, sommige met commentaar, zou hij hebben verstuurd naar een dochter van het slachtoffer en naar twee van haar vriendinnen.

59 minuten geleden
Vier verdachten in zaak rond dood broer S10 op vrije voeten

ALKMAAR (ANP) - Vier verdachten die donderdag terechtstonden in de zaak rond de dood van de broer van zangeres S10, mogen hun proces in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Alkmaar beslist aan het slot van een regiezitting, waarbij de verdediging wensen voor verder onderzoek kenbaar kon maken. Het viertal komt op 14 april op vrije voeten.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisaties eisen vervolging Booking.com

DEN HAAG (ANP) - Mensenrechtenorganisaties stappen naar de rechter om vervolging van verhuurplatform Booking.com af te dwingen. Het gaat om de organisatie The Rights Forum samen met enkele partnerorganisaties.

1 uur geleden
Gehackte softwareleverancier ChipSoft haalt systemen offline

DEN HAAG (ANP) - Softwareleverancier ChipSoft heeft woensdagavond softwaresystemen van elektronische patiëntendossiers offline gehaald. Dat bevestigen diverse ziekenhuizen na berichtgeving van techsite Tweakers. ChipSoft heeft te maken met een cyberaanval.

2 uur geleden
Natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, ziet ministerie

DEN HAAG (ANP) - De natuur van de Waddenzee staat onder grote druk, schrijft het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een notitie. "Het ecosysteem vertoont structurele tekenen van overbelasting." Onder meer door visserij, defensie-activiteiten en baggeren gaat de natuur steeds verder achteruit.

3 uur geleden